خبرنامه

خبرهای جدید را زودتر از بقیه دریافت کنید

در دیگر صفحات ما مجازی ما عضو شوید و ما را دنبال کنید

فیسبوک لینکدین اینستاگرام
آشنایی با رشته علوم سیاسی

شغل و مهارت

آشنایی با رشته علوم سیاسی

یکی از رشته های پر کاربرد که در بسیاری از تصمیمات و عملکردهای هر جامعه ای تأثیر دارد رشته علوم سیاسی و گرایش های آن است که در زیر گروه رشته علوم انسانی است. افرادی که به سیاست علاقه دارند و دوست دارند مسائل را در زوایای مختلف بررسی کرده و عواقب آن را بسنجند می توانند در این رشته بسیار موفق باشند و با مهارت و دانشی که کسب می کنند برای جامعه مفید واقع شوند. ابتدا بهتر است قبل از هر چیزی مفهوم سیاست را بیان کنیم؛ سیاست به معنای خط مش و مسیری که انسان در آن رو به جلو حرکت کند می باشد. در اصطلاح نیز سیاست را تصمیم گیری برای یک گروه بیان می شود که این گروه می تواند یک نهاد، یک حزب، یک سازمان و یا یک کشور را در دل خود جای دهد. علم سیاست همه امور را طوری تحلیل و بررسی می کند که به اهداف خود برسد.

آشنایی با رشته مهندسی منابع طبیعی

شغل و مهارت

آشنایی با رشته مهندسی منابع طبیعی

رشته منابع طبیعی از زیر گروه رشته علوم تجربی است که دانش آموزان با انتخاب این رشته پس از قبول شدن در کنکور سراسری و کسب تراز لازم می توانند آن را به عنوان رشته تحصیلی خود در دانشگاه برگزینند و با گرفتن مدرک کارشناسی و یا بالاتر به عنوان یک مهندس منابع طبیعی به جامعه خدمت کنند. این رشته یکی از رشته هایی است که در دهه اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و کلیه کشورها این رشته و گرایش های آن را از مهم ترین مباحث در حوزه دانشگاهی خود بیان کرده اند.

آشنایی با رشته مدیریت

شغل و مهارت

آشنایی با رشته مدیریت

مدیریت را باید به منزله ی ستون برای هر سازمانی تعریف کنیم و مطمئناً نبود ستون در هر ساختاری سست بودن آن را امضا کرده است. مدیریت یک فرآیند است که به برنامه ریزی، مشاوره های لازم و راهنمایی های کاربردی، نظارت بر بخش های مختلف سیستم و استفاده از منابع به طوری که بیشترین بازده را داشته باشیم می پردازد. این رشته از مهم ترین رشته های تحصیلی است که دانشجویان باهوش و با استعداد خود را می طلبد. این رشته در اصل مدیران آینده را می سازد، مدیرانی که در هر زمینه ای که تحصیل کرده اند می توانند پیشرفت های فراوانی برای آن سیستم به ارمغان بیاورند.

آشنایی با رشته علوم اقتصادی

شغل و مهارت

آشنایی با رشته علوم اقتصادی

یکی از رشته هایی که دانش آموزان هر سه رشته ریاضی و فیزیک،علوم تجربی و انسانی می توانند با کسب تراز لازم در کنکور آن را برای ادامه تحصیل خود دردانشگاه انتخاب کنند رشته علوم اقتصادی است.زیرا این رشته یک رشته ای است که آمار و ریاضیات رشته ریاضی و فیزیک،فلسفه و منطق خاص خود در رشته انسانی و تجزیه و تحلیل و دقت در رشته تجربی را می طلبد.

آشنایی با رشته مامایی

شغل و مهارت

آشنایی با رشته مامایی

از رشته های پرطرفدار در بین دانشجویان رشته تجربی باید رشته مامایی را نام ببریم.این رشته از زیر مجموعه گروه علوم پزشکی و سلامت است که به سلامت مادر و کودک می پردازد.در مورد این رشته باید بگوییم قدمتی به اندازه تاریخ بشریت دارد زیرا همیشه افرادی بوده اند که به دیگر مادران در مسائل مختلف مربوط به بارداری و سلامت زایمان کمک می کردند.

آشنایی با شغل وکالت

شغل و مهارت

آشنایی با شغل وکالت

امروزه شغل های مختلفی در سراسر دنیا وجود دارند که استفاده از آن ها همواره مورد توجه می باشد. افراد با سلیقه ها و مشکلات مختلف می باشند. لذا شغل وکالت به عنوان یکی از شغل هایی است که همواره مورد توجه بسیاری از افراد که مشکلات حقوقی و حقیقی دارند، می باشد.

همه آنچه که باید درباره شغل بسته بند بدانید

شغل و مهارت

همه آنچه که باید درباره شغل بسته بند بدانید

بسته بندی یعنی محافظت از محصولاتی که در حال توزیع هستند. به عبارت دیگر بسته بندی یعنی استفاده از علم، هنر، مهارت و فناوری در زمینه پوشش دهی و یا حفاظت از محصولات با هدف توزیع برای ذخیره کردن و فروختن و استفاده که شامل طراحی ارزیابی و تولید می شود.

برنامه نویس کیست و شغل برنامه نویسی چیست؟

شغل و مهارت

برنامه نویس کیست و شغل برنامه نویسی چیست؟

برنامه‌نویسی امروزه به یکی از مهم‌ترین مشاغل در حوزه کامپیوتر تبدیل شده است. از این بابت معرفی شغل برنامه‌نویسی در عین سادگی کمی مشکل به نظر می‌رسد. چرا که شغل برنامه‌نویس مدام در معرض تغییر است و حوزه کاری و وظایف او نیز با توجه به پیشرفت‌های سریعی که در این حوزه بدست می‌آید تغییر می‌کنند.

آشنایی با شغل پرستار

شغل و مهارت

آشنایی با شغل پرستار

پرستار به کسی گفته می شود که در زمینه اصول علمی و هم چنین مهارت های حرفه ای در زمینه مراقبت و در ضمن درمان و آموزش تخصص داشته باشد و از طریق همین تخصص به حفظ و ارتقای سلامت مردم نیز کمک نماید.

آشنایی با شغل باغبانی

شغل و مهارت

آشنایی با شغل باغبانی

شغل باغبانی مجموعه ای دانش و هم چنین بررسی در حوزه میوه شناسی، سبزی شناسی، گل شناسی، بوستان ها و فضای سبز برای پارک ها می باشد. در ضمن افراد فعال در این حوزه کاشت و پرورش گیاهان زینتی و دارویی و طراحی فضاهای سبز می باشد.

معرفی شغل بازیگری

شغل و مهارت

معرفی شغل بازیگری

شغل بازیگر در اصل جان بخشیدن به شخصیت ها در تئاتر، فیلم و تلویزیون و رادیو می باشد و هر فردی در این شغل باید دارای استعداد و خلاقیت برای ایفای نقش ها به صورت طبیعی و قابل باور را داشته باشد و باید با تمام وجود در سر صحنه حضور داشته باشد.

آشنایی با شغل بازاریابی

شغل و مهارت

آشنایی با شغل بازاریابی

شغل بازاریابی در واقع شامل یک فرآیند مدیریتی و اجتماعی می باشد که از طریق آن افراد و گروه های متفاوتی می توانند از طریق ساخت و مبادله کالا با همدیگر به تامین نیازهای خود اقدام نمایند. در اصل این حرفه ما بین تقاضا و کالا و مبادله و معامله و بازار می چرخد.