خبرنامه

خبرهای جدید را زودتر از بقیه دریافت کنید

در دیگر صفحات ما مجازی ما عضو شوید و ما را دنبال کنید

فیسبوک لینکدین اینستاگرام
آشنایی با شغل معلمی

شغل و مهارت

آشنایی با شغل معلمی

یک معلم فردی نامیده می‌شود که کمک میکند دانش اموزان دانش ، مهارت ها و ارزش ها خود را پیدا کنند همه ی معلم ها وظایفی در قبال افراد دارند .

آشنایی با شغل مهندسی بهداشت محیط

شغل و مهارت

آشنایی با شغل مهندسی بهداشت محیط

با توجه به شعار پیشگیری بهتر از درمان است، توجه به بهداشت محیط در کشور علاوه بر رفع انواع مشکلات محیط زیستی و بیماری های ناشی از آنها، موجب صرفه حویی زیادی هم در هزینه های درمانی و بهداشتی می شود. در بسیاری از کشورهای پیشرفته به دلیل اهمیت فوق العاده دادن به مسایل زیست محیطی و استفاده از متخصصان این حوزه، شغل مهندس بهداشت محیط از جایگاه بسیار مناسبی برخوردار می باشد.

آشنایی با شغل مهندسی نساجی

شغل و مهارت

آشنایی با شغل مهندسی نساجی

مهندسی نساجی مسئولیت تولید انواع منسوجات اعم از انواع پوشاك، كف‌پوش ها مثل فرش و موكت و منسوجات مورد استفاده در صنایع دیگر را بر عهده دارد.اين صنعت یكی از قدیمی‌ترین صنایع كشور است. این‌ صنعت‌ شامل‌ بخش‌های‌ مختلفی‌ می‌شود که‌ از آن‌ جمله‌ می‌توان‌ به‌‌‌‎کارخانه‌های‌ ريسندگي (تولید نخ‌های‌ مختلف)، بافندگي (تولید انواع‌ پارچه)،‎ ‎تولید فرش‌ ماشینی‌ و موکت‌ و همچنین‌ كارخانه هاي تكميل كننده ‌ این‌ کالاها مثل‌‌‎ ‎رنگرزي،چاپ و کارخانه‌های‌ تولید الیاف‌ مصنوعی‌ مثل‌ نايلون و پلي پروپيلن‌‌‎ ‎اشاره‌ کرد.

آشنایی با شغل مهندسی بهداشت حرفه ای

شغل و مهارت

آشنایی با شغل مهندسی بهداشت حرفه ای

بهداشت حرفه ای یا سلامت کار شاخه ای از علم بهداشت است که به شناسایی و کنترل عوامل مضر در محیط کار میپردازد یعنی یک مهندس بهداشت حرفه ای وظیفه انجام مراقبت هایی به جهت حفظ سلامت محیط و نیروهای کار به عهده دارد . شعار معروف آن ها " Safety First" یا "اول ایمنی بعد کار" است .

آشنایی با شغل مهندسی پزشکی

شغل و مهارت

آشنایی با شغل مهندسی پزشکی

مهندسی پزشکی کاربرد علوم مهندسی در حوزه پزشکی برای تشخیص و درمان بیماری ها است. حوزه مهندسی پزشکی به دنبال برطرف کردن نیازهای پزشکی در زمینه طراحی، ساخت و نگهداری تجهیزات و ابزارهای پزشکی برای کاربردهای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماریها به کمک علوم مهندسی است.

آشنایی با رشته مهندسی دریا

شغل و مهارت

آشنایی با رشته مهندسی دریا

تعمیر و مهم تر از آن ساخت یک کشتی از حالت یک تکنیک یا فن خارج گشته و به یک علم بدل گشته است، اما شاید به این مسأله هیچ گاه فکر نکرده بوده اند، که امروز بعد از گذشت دو قرن از این رویداد ناوهایی در دریا به حرکت در می آیند که گاهی طول آنها به340 متر و عرض آن ها به 80متر می رسد.

آشنایی با شغل مهندس سخت افزار

شغل و مهارت

آشنایی با شغل مهندس سخت افزار

رشته مهندسي كامپيوتر به طراحي و ساخت اجزاي مختلف كامپيوتر مي پردازد. هدف رشته مهندسی کامپیوتر تربيت كارشناساني است كه در زمينه تحليل، طراحي، ساخت و راه اندازي دستگاهها و مجموعه هاي سخت افزاري جديد، بررسي و شناخت مجموعه هاي سخت افزاري و نرم افزاري موجود، نگه داري، عيب يابي و تعمير و اصلاح و توسعه فعاليت كنند. طراحي، شبيه سازي، فرآوري، پردازش، سنجش، آموزش، ويرايش و ... همه مفاهيمي هستند كه با بالاترين دقت و در كوتاهترين مدت زمان ممكن در برنامه هاي نرم افزاري كامپيوتر انجام مي شوند. لذا هدف از اين رشته تربيت نيروي متخصص براي انجام امور فوق است.

آشنایی با شغل مهندسی پلیمر

شغل و مهارت

آشنایی با شغل مهندسی پلیمر

رشته ی مهندسی پلیمر از رشته های نوپا و در حال پیشرفت بخصوص در ایران است که ابتدا از گرایش های مهندسی شیمی بود که طی سه دهه ی اخیر از آن جدا شده است. مهندسی پلیمر عمدتا منجر به تولید محصولات پلیمری از جمله لاستیک ،پلاستیک ،انواع چسب ها، رنگ ها و رزین ها و .... میشود. البته باتوجه به پیشرفت روز افزون این رشته تنها به موارد فوق محدود نمیشود و گستره ی آن حتی کاربرد های پزشکی همچون تولید لنزهای چشمی و دندان مصنوعی را نیز در بر میگیرد.

آشنایی با شغل مهندسی نفت

شغل و مهارت

آشنایی با شغل مهندسی نفت

نفت ، ماده ای که با کشف شدنش جهان رو متحول کرد از همون اول هم با خودش پول و سرمایه رو به ارمغان اورد و به سرعت استفاده ازش گسترش یافت و به طبع دانش استفاده از اونم باید گسترش پیدا میکرد این دانش رو به صورت یک رشته در دانشگاه ها برای دانشجو ها در دسترس قرار دادند . در کشور ما ، ایران هم به خاطر منابع نفت عظیمی که وجود دارد مهندسی نفت یک شغل محبوب و پردرامد به حساب میاد.در ابتدا فقط یک دانشگاه نفت در آبادان بود ولی با گسترش میادین نفتی و پاسخ گو نبودن یک دانشگاه اکثر دانشگاه های فنی مهندسی این رشته را به رشته های خود اضافه کردند.

آشنایی با شغل مهندس شیمی

شغل و مهارت

آشنایی با شغل مهندس شیمی

مهندسی شیمی رشته گسترده‌ای است که در دوره کارشناسی آن با استفاده از اصول مهندسی به همراه مبانی ریاضیات و شیمی و فیزیک، زمینه‌های لازم برای طراحی و بهره‌برداری از صنایع متنوعی به دانشجویان آموزش داده می‌شود. نظر به اینکه اصول مهندسی در مورد صنایع بسیار متنوع و گسترده شیمیایی یکسان است، مهندسان شیمی از انعطاف فوق‌العاده‌ای در انتخاب شغل برخوردارند پس از فراگیری فیزیک، شیمی و بخصوص ریاضیات و همچنین دروس اصلی این رشته مانند موازنه انرژی و مواد، ترمودینامیک، مکانیک سیالات، انتقال حرارت، انتقال جرم، عملیات واحدهای صنعتی، طراحی راکتورهای شیمیایی، کنترل فرآیندها و اقتصاد و طراحی مهندسی مطرح می‌شوند.