خبرنامه

خبرهای جدید را زودتر از بقیه دریافت کنید

در دیگر صفحات ما مجازی ما عضو شوید و ما را دنبال کنید

فیسبوک لینکدین اینستاگرام
آشنایی با رشته مهندسی عمران

رشته تحصیلی

آشنایی با رشته مهندسی عمران

از رشته های جذاب و مورد علاقه دانش آموزان رشته ریاضی و فیزیک رشته مهندسی عمران است که پس از قبول شدن در کنکور سراسری و کسب تراز لازم می توانند به این رشته مهندسی ورود پیدا کنند. مهندس عمران جزو افرادی است که در کلیه زیرساخت های ساختمانی و بناهای مختلف از نظیر راه ها،سدسازی ها، تونل ها و... بسیار مؤثر و تأثیر گذار است. رشته مهندسی عمران را می توانیم یک مهندسی تعریف کنیم که آباد سازی در زمینه های مختلف را با دانش بالایی که دارد فراهم می سازد. با توجه به پیشرفت هایی که در حوزه های مختلف داشته ایم نیاز است به کارهای عمرانی توجه و دقت بیشتری شود. فعالیت های عمرانی در بسیاری از اذهان به ساختمان سازی و راه سازی ها محدود است که باید بگوییم رشته مهندسی عمران در همه صنایع و حوزه ها فعالیت دارد. کشاورزی، راه و شهرسازی، تأمین مسیرهای دسترسی به هر منطقه مسکونی، شبکه های آب رسانی، ساخت زیر ساخت های مربوط به فعالیت های مهندسی برق و انرژی هسته ای، احداث پل ها و تونل ها برای موارد مورد نیاز به خصوص سهولت و جابه جایی ها و سایر موارد عمرانی دیگر از جمله فعالیت های دانش آموختگان این رشته است.

آشنایی با رشته مهندسی صنایع

رشته تحصیلی

آشنایی با رشته مهندسی صنایع

رشته مهندسی صنایع از زیر گروه رشته ریاضی و فیزیک است که دانش آموزان با کسب تراز لازم در کنکور می توانند به این رشته ورود کنند و عملکرد بسیار تأثیر گذاری بر روی سیستم فعالیتی خود داشته باشند. یک مهندس صنایع با توجه به مهارت و دانشی که کسب کرده است سعی می کند میزان بازده و باروری سیستمی که در آن فعال هستند را بالا ببرد. در حقیقت باید بگوییم یک مهندس صنایع مدیریت سیستم را اجرا می کند.تفاوت دانش آموخته رشته مهندسی صنایع با با سایر دانش آموخته های مهندسی در این است که سایر مهندسین بیشتر فنی هستند و بیشتر در زمینه کاری خود فعالیت می کنند اما یک مهندس صنایع به بعد مدیریتی می پردازد و این مدیریت شامل بخشی خاص نمی شود مدیریت کردن شرایط اقتصادی،نیروی انسانی، کنترل محصول تولیدی و ارزیابی بازده خوجی و .... از جمله این مدیریت ها هستند.

آشنایی با رشته علوم قضایی

رشته تحصیلی

آشنایی با رشته علوم قضایی

در همه دوران ها مسائل و مشکلات مختلفی هست که نیاز به نفراتی را دارند که بین آنها داوری کند و افراد زیادی هستند که سعی در ورود به این حوزه دارند که باید گفت افراد حتماً باید مهارت و دانش این زمینه را کسب کنند. مهم ترین مباحث این رشته آگاهی و تسلط بر حق و حقوق و مسائل فقهی است.از رشته های زیر گروه انسانی که در دهه گذشته دانش آموزان بسیار زیادی به سمت آن گرایش پیدا کرده اند رشته علوم قضایی است. این رشته قضایی یک رابطه تنگاتنگ با رشته حقوق دارد با این تفاوت که خروجی رشته حقوق وکیل است و خروجی این رشته قاضی و حکما هستند. بهتر است مفهوم قضایی را بیان کنیم؛ قضایی به معنای داوری و قضاوت کردن است.

آشنایی با رشته علوم سیاسی

رشته تحصیلی

آشنایی با رشته علوم سیاسی

یکی از رشته های پر کاربرد که در بسیاری از تصمیمات و عملکردهای هر جامعه ای تأثیر دارد رشته علوم سیاسی و گرایش های آن است که در زیر گروه رشته علوم انسانی است. افرادی که به سیاست علاقه دارند و دوست دارند مسائل را در زوایای مختلف بررسی کرده و عواقب آن را بسنجند می توانند در این رشته بسیار موفق باشند و با مهارت و دانشی که کسب می کنند برای جامعه مفید واقع شوند. ابتدا بهتر است قبل از هر چیزی مفهوم سیاست را بیان کنیم؛ سیاست به معنای خط مش و مسیری که انسان در آن رو به جلو حرکت کند می باشد. در اصطلاح نیز سیاست را تصمیم گیری برای یک گروه بیان می شود که این گروه می تواند یک نهاد، یک حزب، یک سازمان و یا یک کشور را در دل خود جای دهد. علم سیاست همه امور را طوری تحلیل و بررسی می کند که به اهداف خود برسد.

آشنایی با رشته مهندسی منابع طبیعی

رشته تحصیلی

آشنایی با رشته مهندسی منابع طبیعی

رشته منابع طبیعی از زیر گروه رشته علوم تجربی است که دانش آموزان با انتخاب این رشته پس از قبول شدن در کنکور سراسری و کسب تراز لازم می توانند آن را به عنوان رشته تحصیلی خود در دانشگاه برگزینند و با گرفتن مدرک کارشناسی و یا بالاتر به عنوان یک مهندس منابع طبیعی به جامعه خدمت کنند. این رشته یکی از رشته هایی است که در دهه اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و کلیه کشورها این رشته و گرایش های آن را از مهم ترین مباحث در حوزه دانشگاهی خود بیان کرده اند.

آشنایی با رشته مدیریت

رشته تحصیلی

آشنایی با رشته مدیریت

مدیریت را باید به منزله ی ستون برای هر سازمانی تعریف کنیم و مطمئناً نبود ستون در هر ساختاری سست بودن آن را امضا کرده است. مدیریت یک فرآیند است که به برنامه ریزی، مشاوره های لازم و راهنمایی های کاربردی، نظارت بر بخش های مختلف سیستم و استفاده از منابع به طوری که بیشترین بازده را داشته باشیم می پردازد. این رشته از مهم ترین رشته های تحصیلی است که دانشجویان باهوش و با استعداد خود را می طلبد. این رشته در اصل مدیران آینده را می سازد، مدیرانی که در هر زمینه ای که تحصیل کرده اند می توانند پیشرفت های فراوانی برای آن سیستم به ارمغان بیاورند.

آشنایی با رشته علوم اقتصادی

رشته تحصیلی

آشنایی با رشته علوم اقتصادی

یکی از رشته هایی که دانش آموزان هر سه رشته ریاضی و فیزیک،علوم تجربی و انسانی می توانند با کسب تراز لازم در کنکور آن را برای ادامه تحصیل خود دردانشگاه انتخاب کنند رشته علوم اقتصادی است.زیرا این رشته یک رشته ای است که آمار و ریاضیات رشته ریاضی و فیزیک،فلسفه و منطق خاص خود در رشته انسانی و تجزیه و تحلیل و دقت در رشته تجربی را می طلبد.

آشنایی با رشته مامایی

رشته تحصیلی

آشنایی با رشته مامایی

از رشته های پرطرفدار در بین دانشجویان رشته تجربی باید رشته مامایی را نام ببریم.این رشته از زیر مجموعه گروه علوم پزشکی و سلامت است که به سلامت مادر و کودک می پردازد.در مورد این رشته باید بگوییم قدمتی به اندازه تاریخ بشریت دارد زیرا همیشه افرادی بوده اند که به دیگر مادران در مسائل مختلف مربوط به بارداری و سلامت زایمان کمک می کردند.