ایجاد اشتغال برای ۱۵۱ مددجو در رزن

نوشته شده توسط

الو استخدام

ایجاد اشتغال برای ۱۵۱ مددجو در رزن

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رزن از ایجاد اشتغال برای ۱۵۱ مددجو با اعتبار بیش از ۳۴ میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال خبر داد.

علی جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی کمیته امداد، ایجاد اشتغال تولیدمحور در راستای خودکفایی خانواده‌های زیر پوشش است.
وی افزود: برگزاری آموزش های رایگان فنی و حرفه‌ای، ایجاد اشتغال برای مددجویان دارای توانایی انجام کار از طریق پرداخت تسهیلات اشتغالزایی و اعمال نظارت‌های تخصصی و فنی بر طرح‌های اشتغال مددجویان توسط ناظرین متخصص، گام‌های اصلی برای توانمندسازی و خودکفایی مددجویان کمیته امداد است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی شهرستان رزن گفت: امسال در راستای توانمندسازی خانواده‌ها برای ۱۵۱ نفر از مددجویان با ۳۴ میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال شغل پایدار ایجاد شده است.
وی گفت: از این تعداد ۲۲ فقره مربوط به منابع داخلی امداد به مبلغ ۷ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال و ۱۲۹ فقره مربوط به منابع بانکی به مبلغ ۲۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.
جعفری با اشاره به اهمیت آموزش در ایجاد اشتغال برای مددجویان خاطرنشان کرد: ۱۸ دوره آموزشی بلندمدت و کوتاه‌مدت با همکاری فنی و حرفه‌ای در راستای اشتغالزایی و آموزشگاه‌های آزاد با حضور ۲۹۸ کارآموز و با مبلغ ۲۹۸ میلیون ریال برگزار شده است.
وی تعداد کاریابی‌های صورت گرفته برای مددجویان را ۲۶ مورد با مبلغ ۱۹ میلیون ریال و تعداد افراد بهره‌مند از بیمه های تامین اجتماعی را ۲۸۰ نفر دانست.
پرداخت ۶ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال وام کارگشایی
رئیس کمیته امداد امام خمینی شهرستان رزن خاطرنشان کرد: ۶ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال وام کارگشایی به خانواده‌هایی دارای مشکل مالی، درمانی و تحصیلی پرداخت شده است.
وی با اشاره به این که مراجعه‌کنندگان به کمیته امداد با مشکل مواجهند تصریح کرد: در راستای رفع مشکلات خانواده‌هایی که با موانع مالی، درمانی، تحصیلی و مسکن مواجه شده‌اند، پرداخت وام کارگشایی در برنامه قرار دارد.
جعفری یادآور شد: این نهاد در راستای کمک به رفع مشکلات مراجعین در ۹ ماهه سال جاری تعداد ۱۹۰ فقره وام کارگشایی با مبلغ ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به مددجویان زیرپوشش و ۳۱ فقره به مراجعینی که زیرپوشش نیستند به مبلغ ۹ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال پرداخت کرده است.

 

منبع : خبرگزاری فارس

ارسال نظر