آشنایی با شغل مدیر مهدکودک

نوشته شده توسط

سارا عیوضی

آشنایی با شغل مدیر مهدکودک

مدیر مهدکودک کسی است که اداره مهدکودک و انجام وظایف مدیریتی را بر عهده دارد. مدیر مهدکودک با توجه به دانش، مهارت و تخصص های لازمی که دارد برنامه ریزی فعالیت های آموزشی را به طور منظم و مرتب انجام می دهد. مدیر مهدکودک از تأثیر گذارترین افرادی است که در دادن آموزش های لازم و آگاهی دادن به والدین بچه ها برای پیشرفت و شناخت استعداد به کودک کمک می کند.

مدیر مهدکودک کسی است که استخدام نفرات دیگری که در مهد فعال هستند را انجام می دهد و باید بگوییم  قبل از اینکه یک مربی خوب در مهدکودک داشته باشیم باید یک مدیر خوبِ مهدکودک داشته باشیم. مدیر مهدکودک کسی است که گزارشات لازم در مورد فعالیت های آموزش و رفتارهای کودکان را از مربی درخواست می کند و طبق این گزارشات کلیه کودکان را در زمینه های مختلف ارزیابی کرده و نتایج  ارزیابی و پیشنهاد سازنده و مفید خود را به والدین کودک انتقال می دهد. مدیر مهدکودک با ارتباط سازنده ای که با والدین کودکان مهدکودک خود دارد علاوه بر تأثیری که در پیشرفت های کودکان می تواند داشته باشد یک اعتماد و اطمینانی در والدین کودک پدید می آورد که آنها برای مدت حضور کودک خود و کسب آموزش های لازم از همه نظر در آن مهد رضایت خاطر داشته باشند. مدیر مهدکودک قبل از همه مهارت ها و دانشی که دارد یک عاشق به تمام معنی نسبت به کودکان است و از هیچ تلاشی برای پیشرفت کودکانِ مهد خود دریغ نمی کند. نکته قابل توجه دیگر در مورد مدیر مهد کودک درک کردن کودک در همه زمینه هاست. به عنوان مثال ایجاد یک محیط سالم و امن برای کودکان و هم چنین توجه به توسعه همه جانبه از نظر آموزشی و یادگیری متناسب با کودک از جمله مواردی هستند که نیاز به درک عمیقی از کودکان و روحیات آنها دارد. یکی از موارد مهم مدیر مهدکودک دقت داشتن و نظارت بر فعالیت های روزانه مربیان است و باید از مربیان این انتظار را داشته باشند که هر روز با نشاط و پر انرژی بر سر کار خود حاضر شوند. شفاف سازی قوانین و مقررات و سیاست های قاطع یک مدیر مهدکودک این تضمین را می دهد که مهدکودکی که در سِمت مدیر آن هست یک محیطی کاملاً منظم است که هدف آن چیزی جز پیشرفت برای کودکان نیست.

شاید خالی از لطف نباشد که یک سری ویژگی های مدیر مهد را بیان کنیم : مدیر مهدکودک باید در بازه سنی 25 تا 60 سال و حداقل مدرک کارشناسی در یکی از رشته های دبیری آموزش و پرورش، روانشناسی، علوم تربیتی، مدیریت آموزشی، آموزش یاری، علوم و مددکاری اجتماعی، علوم قرآن و معارف اسلامی و مطالعات آموزشی خانواده را داشته باشد. تابعیت ایرانی داشتن و معتقد بودن به دین اسلام و یا یکی از ادیان اساسی آمده است از دیگر ویژگی های مدیر مهدکودک است.

انجام برخی فعالیت هایی که مدیر مهدکودک نسبت به آنها مسئول است.

- برخورد و تعامل مدیر مهدکودک با والدین: رفتار مدیر مهدکودک با والدین بسیار امری حیاتی است و والدین می توانند در زمینه مواردی مانند انتظاراتی که از انها می رود،نحوه اطلاع رسانی ها، زمان جلسه اولیاء مربیان و هر نکته دیگری که در مورد کودک خود می باشد از مدیر مهد کودک سوالاتی داشته باشند.

- فضای مهدکودک : مدیرمهدکودک بایدبه این نکته توجه کند که فضای مهد کودک تاثیر بسزایی درکلیه فعالیت های مهدکودک دارد. مدیر مهد کودک باید شناختی که از بچه ها یا اطلاعاتی که از والدین انها کسب کرده است کودکان راتقسیم بندی کند ودرکلاس های کوچک انها را بر روی صندلی بنشاند. معمولا تقسیم بندی ها طبق گروه سنی یا جنسیت، تعدادنفرات و نسبت مراقبان کودک در هر کلاس صورت میگیرد.

- مربی مهد کودک : یک مدیر باتمام وظایف ومسئولیت هایی که دارد باید درمورد رفتار مربی مهدکودکی پاسخگو باشد و مسئولیت کلیه فعالیت های مربی مهدکودک بر روی دوش مدیر است زیرا والدین با مدیر مهدکودک در ارتباط هستند و در ملاقات ها و جلساتی که با مدیر داشته­اند کودک خود را در آن مهد ثبت نام کرده­ اند . گواهی نامه ها و مدارک تحصیلی، گذراندن آموزش های لازم، ساعت کاری مربی مهد کودک از جمله مواردی هستند که مدیر مهدکودک در گزینش اسنتخدامی مربی به آنها دقت دارد.

- فعالیت ها و مهارت های اجتماعی : یک مدیر مهدکودک باید یک برنامه ای سنجیده و حساب شده ­ای برای طول روز داشته باشد و این برنامه را در اختیار مربی قرار دهد و به طور منظم آن را دستخوش تغییرات کند تا کودکان بتوانند مهارت های لازم را کسب کنند. هدف از تغییرات در برنامه ها در مرحله اول کشف استعداد کودکان در زمینه های مختلف است و در مرحله دوم یک آگاهی و رشد همه جانبه برای کودک است. کسب برخی مهارت های فیزیکی مناسب با کودکان، مهارت های حرکتی مانند دویدن یا بازی با اسباب بازی ها،انجام برخی فعالیت های هنری مانند موسیقی و نقاشی کردن با ابزار مختلف مثل مدادرنگی یا آبرنگ و.. ، آموزش دادن بازی های گروهی مناسب با کودک از جمله مواردی است که مدیر مهدکودک باید در برنامه خود آنها را لحاظ کند.

- سلامت، بهداشت و ایمنی : دقت داشتن به رعایت بهداشت و موارد ایمنی به خصوص در مرحله اول از مربیان و دیگر افراد فعالِ مهدکودک و سپس کودکان از جمله مسئولیت های سنگین برای مدیر مهدکودک به حساب می آید. به خاطر اینکه کودکان همه رفتارهای خود را از اطرافیان الگو می گیرند دلیل این است که مدیر در ابتدا باید به بهداشت و سایر موارد توسط مربی و افراد دیگر مهدکودک دقت داشته باشد.بازرسی کردن تجهیزات بازی، بررسی ایمنی بودن فضای داخل و خارج مهدکودک، تأکید بر مواردی هم چون رعایت شستن دست ها قبل از غذا و بعد از دستشویی، رعایت پاکیزه بودن لباس ها و سیاست های تحویل کودکان پس از پایان ساعت کاری مهدکودک از جمله اقداماتی هستند که مدیر مهدکودک باید به آنها نهایت دقت را داشته باشد و خواهان رعایت آنها توسط کلیه افراد باشد.

- تغذیه و خواب : آگاهی سازی والدین و توجه داشتن به تغذیه، میان وعده هایی که در مهدکودک به کودکان داده می شود، محل خواب و چگونگی تختخواب کودک و هم چنین محیط اتاق کودک، از جمله مواردی است که مدیر نسبت به انها باید بسیار حساس باشد.

- وسایل مورد نیاز : برخی از مدیران مهدکودک تقاضای تهیه اسباب بازی ها توسط والدین کودک را داشته و برخی دیگر خود اسباب بازی ها را تهیه می کنند که تصمیم گیری در این مورد توسط مدیر مهدکودک است.

مهارت های مدیر مهدکودک

- دارا بودن مهارت های ارتباطی متناسب با مخاطبی که روبروی اوست چه والدین چه مربی و چه کودکان مهد

- دارای آستانه تحمل بالا و صبور بودن

- قدرت مدیریت کردن هزینه ها و توجه به شرایط بودجه ­ای که در اختیار دارد

- آگاهی داشتن از به روزترین روش ها وتجهیزات آموزشی برای کودکانِ مهد

- قدرت تصمیم گیری و برنامه ریزی داشتن نسبت به کلیه مسائل و موارد مربوط به مهدکودک به خصوص ارزش های دینی و اخلاقی

- دارا بودن تجربه و دانش بالا برای مدیریت مهدکودک

- قدرت انتقال اعتماد و اطمینان به والدینی که کودک خود را به مهدکودک او (مدیرمهد) می سپارند

- آگاهی داشتن از کلیه استانداردها و قوانین و قواعد آموزشی در مهدکودک

- روحیه همکاری داشتن با کلیه افراد در حیطه مهدکودک و هم چنین سازمان های مربوطه

- توانایی ایجاد انگیزه و اشتیاق در کلیه پرسنلِ مهد با برنامه های مختلف مانند تشویقات به جا و مناسب

- روحیه نظارت و پیگیری داشتن موارد مختلف مربوط به مهدکودک

- قدرت رهبری و روحیه پاسخگویی داشتن

- آگاهی داشتن نسبت به موارد ایمنی و بهداشتی چه عمومی و چه خصوصی

وظایف مدیر مهدکودک

- نظارت روز به روز کلیه افراد مربوط به مهدکودک به خصوص مربی مهد

 - اطمینان پیدا کردن از برخورد های دوستانه و صمیمانه و متناسب با رفتار کودک

- توجه داشتن به رعایت کردن چهارچوب کلی توسط افرادی که در محیط مهدکودک فعالیت دارند

- نظارت داشتن و ارزیابی برنامه های آموزشی و اجرایی در مهدکودک

- توجه داشتن به نگهداری اسباب بازی هاو لوازم موجود در مهدکودک

- اطمینان یافتن از رعایت کلیه اصول و قوانین ایمنی و بهداشتی در مهدکودک

- همکاری های لازم با والدین، مربی و هم چنین سازمان هایی که با پیشرفت کودکان در مهد در ارتباط هستند

- تهیه وسایل و اسباب بازی هایی که در آموزش کودکان تأثیرگذار است

- مدیریت اقتصادی داشتن

 بازارکار و درآمد مدیر مهدکودک

باید این نکته را قبول کنیم که مهدکودک یکی از فاکتورهای مهم در شکل گیری شخصیت افراد تا پایان عمر مهدکودک است و در بسیاری از نتایج ارائه شده کودکانی که در مهدکودک آموزش های لازم را دیده­اند و یا با مواردی پیش زمینه و پیش آگاهی دارند بسیار متفاوت تر از دیگر کودکانی بوده اند که در مهد نبوده و یا آموزشی نداشته اند. البته به این نکته هم باید اشاره کنیم که مهدکودک باید شرایط و استانداردهای خود را داشته باشد که مسئولیت و مدیریت این مکان برای تأثیر گذاری مثبت و مفید بر دوش مدیر مهدکودک است. یک مدیر مهدکودک در اولین مرحله با استخدام افرادی که صلاحیت لازم و شرایط مناسب فعالیت در مهد را دارند بر عملکرد موفق آمیز مهدکودک و بازده بالای آن تأثیر مستقیمی دارند که این تأثیر در پیشرفت کودکان خود را نشان می دهد. که این پیشرفت از یک طرف و از طرف دیگر شاغل بودن والدین کودک و دقت داشتن به تربیت فرزندان خود در زمینه های مختلف که سعی دارند کودکشان در یک مهد کودک با کیفیت از هر نظری آموزش ببینند، تجربه و دانش مدیر را می طلبد که در موفقیت های شخصی و فعالیت داشتن در حیطه کاری خود و حقوق دریافتی بسیار تأثیرگذار است. توجه داشتن به تربیت فرزندان توسط والدین یک زمینه روبه رشد در فراوانی مهدکودک ها ایجاد کرده است که هر مهدکودکی چه دولتی و چه خصوصی نیاز به یک مدیر را دارد به همین دلیل یک زمینه روبه رشد در استخدام مدیر مهدکودک اتفاق افتاده است. در بسیاری از کشورها رشد بسیار قابل توجهی برای این شغل پیش بینی شده است به طور مثال در کشور آمریکا رشد استخدام تا سال 2020 تقریباً دو برابر میانگین رشد سایر رشته هاست. در  مورد حقوق دریافتی مدیر مهدکودک علاوه بر موردی که در بالا ذکر کردیم باید گفت کیفیت خدمات، میزان رفاه، مجموعه آموزشی، شهر مورد نظر و... از مواردی هستند که در حقوق مدیر مهدکودک مؤثر هستند اما به طور میانگین حقوقی بین 2 تا 3 میلیون برای این مدیر در قراردادها مشاهده شده است البته اگر شرایط لازم برای تأسیس مهد کودک را داشته باشند می توانند حقوقی بیشتر از این ارقام داشته باشند.

ارسال نظر