آشنایی با شغل مدیر آموزش

نوشته شده توسط

الو استخدام

آشنایی با شغل مدیر آموزش

مدیر آموزش کسی است که کلیه فعالیت های مربوط به برنامه های آموزشی جهت افزایش دانش و مهارت افراد سیستم یا سازمان خود را طراحی و مدیریت می کند.مدیر آموزش یکی از افراد مهم است که در پیروزی و موفقیت سیستم خود نقش بسیار تأثیرگذار و مستقیمی دارد. دلیل این تأثیر این است که همه صنعت ها و فعالیت ها، روزانه پیشرفت خاص خود را دارند به عنوان مثال استفاده از یک دستگاه که با برنامه ای خاص کار می کند و یا نحوه ی استفاده از یک تجهیز خاص در هر حوزه فعالیتی از همان ابتدای نصب و راه اندازی تا به کارگیری آن در چرخه ی تولید نیازمند آموزش های خاصی است که مدیر آموزش مسئولیت این آموزش ها را بر عهده دارد.

مدیر آموزش با استعداد و مهارتی که دارد پیشرفت سازمان خود را فراهم می سازد او سعی می کند ایده سازی کرده و آنها را با نهایت دقت اجرا و به موفقیت و پیروزی تبدیل کند. یک مدیر آموزش با ایجاد خودباوری در کارکنان خود می تواند برگ پیروزی برای مقابله با شکست را همیشه همراه خود داشته باشد.مدیر آموزش بهتر از هر کسی اهداف سیستم خود را می شناسد و آنها را درک می کند و کلیه فعالیت ها و اقدامات خود را در مسیر رسیدگی به این اهداف جهت می دهد و کاملاً به این آگاه است زمانی نیروی انسانی و افراد زیرمجموعه او می توانند مفید و پر بازده باشند که آموزش های لازم نسبت به فعالیت خود را داشته باشند. مدیر آموزش قبل از مدیر بودن باید آموزش ها و مهارت های مدیریت را کسب کند زیرا یک مدیر آموزش تنها هدف آموزش را دنبال نمی کند بلکه گاهی باید دستورات لازم را به کارکنان بدهد و یا ابلاغ کند،کنترل های لازم را انجام دهد،پرسنل یا کارکنان خود را تشویق و تنبیه کند،بر فعالیت های مختلف در حیطه خود نظارت کند و نسبت به عملکرد کارمندان نظر خود را ارائه دهد که این موارد در حیطه شخصیتی مدیریتی است که یک مدیر باید داشته باشد. مدیر آموزش موفق را باید کسی تعریف کنیم که متناسب با داشته های محیط کاری خود مانند شرایط اقتصادی و بودجه­ای که در اختیار دارد،نیروی انسانی،تجهیزات لازم و... بتواند بهترین برنامه ریزی،سازمان دهی و هم چنین بهترین کنترل را داشته باشد که سیستم به اهداف خود رسیده و گامی موفق آمیز در برابر مشکلات برداشته باشد. مدیر آموزش باید نسبت به افرادی که در آموزش ها دارای استعداد و هوش بیشتری نسبت به سایر افراد هستند نگاه ویژه­ای داشته باشد زیرا این افراد می توانند از افراد کلیدی برای سال های آتی باشند که حتی می توانند خود از آموزش دهندگان باشند و علاوه بر این پیشرفت همه روزه در هر زمینه فعالیتی نیازمند افرادی است که دارای استعداد و هوش بیشتری نسبت به سایر افراد هستند. دانشجویانی که در رشته های مدیریت تحصیل کرده اند از بهترین گزینه ها برای سِمت مدیر آموزش بودن هستند اما در بسیاری از موارد دیده شده که شرکت ها و سازمان ها بر روی تجربه کاری افراد سرمایه گذاری می کنند و حتی مشاهده شده که مدیر آموزش تنها به دلیل تجربه و مهارت هایی که دارد مدیر آموزش یک شرکت یا سازمان بزرگ شده و در تحقق اهداف سیستم خود نیز موفق شده است.

ویژگی ها و مهارت­های مدیر آموزش

- دارا بودن مهارت های ارتباطی : مدیر آموزش و هر مدیری برای اینکه بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد و اینکه نیروی انسانی او بیشترین بازده را داشته باشند باید با آنها یک ارتباط نزدیک داشته باشد. ارتباط درست و سازنده مدیر با هر شخصی در اصل مانند گذاشتن یک بلوک موفق آمیز در بلندی دیوار پیروزی است که مدیر باید به آن دقت کند.

- تسلط داشتن به زمینه آموزشی که فعالیت می کنند : مدیر آموزش هنگامی می تواند یک آموزش را به بهترین صورت انجام دهد که خود به آن حیطه تسلط لازم و کافی داشته باشد برای مثال یک مدیر که خود به نحوه­ی عملکرد یک دستگاه در صنعت را نمی داند و یا تسلط بر یک نرم افزار را ندارد در انتقال آموزش لازم و هم چنین برطرف کردن نیاز مخاطب خود موفق نیست.

- قدرت سازمان دهی داشتن : سازمان دهی کردن یعنی اهداف سیستم خود را کاملاً درک کرده و وظایف هر بخش و سازمان را برای رسیدن به این اهداف تعیین کند.

- قدرت رهبری داشتن : یک مدیر آموزش باید به این تشخیص برسد که نیاز به هدایت در افراد تحت نظر خود را کاملاً درک کند و  در زمان و موقعیت مناسب آنها را هدایت کند. هدایت ذکر شده می تواند ارائه نظر به چگونگی ادامه فعالیت و یا آموزش خاص باشد. قدرت رهبری داشتن در حقیقت هدایت کلیه بخش ها و جهت دهی به آنها در مسیر موفقیت و تحقق اهداف است.

- انعطاف پذیر بودن : یک مدیر آموزش و هر مدیری درگیری های خاص خود را دارد که باید در برابر همه آنها ایستادگی کند و به دنبال راه حل برای آنها باشد. انعطاف پذیر بودن مدیر باعث می شود مدیر در شرایط سخت تمرکز بالایی داشته باشد و بهترین انتخاب را برگزیند.

- قدرت تصمیم گیری داشتن : مهم ترین ویژگی و مهارت برای مدیر آموزش همین قدرت تصمیم گیری است به خصوص در شرایط سخت و بحرانی سیستمی که در آن فعالیت داشته و مشکلی ناخواسته یا غیرمنتظره پیش آمده است.

- آشنایی با کلیه قوانین و مقررات آموزش : مدیر آموزش در هر حیطه فعالیتی که هست باید نسبت به کلیه قوانین و استانداردهای آموزش آن حیطه آشنایی و آگاهی داشته باشد برای مثال اگر نیاز به آموزش افراد برای رسیدن به یک سطح خوب و پربازده نیازمند زمان تعین شده­ای هست باید آن را رعایت کند زیرا در غیر این صورت ممکن است در آینده نه چندان دور سیستم را با مشکل مواجه کند.

- مسئولیت پذیر بودن : مدیر آموزشی که مسئولیت پذیر است بر خود واجب می بیند که هر جایی افراد یا نیروی انسانی نیاز به آموزش و مهارت دارند از هیچ کوششی دریغ نکرده و نسبت به همه فعالیت های کوچک و بزرگ خود را مسئول می داند.

- قدرت برنامه ریزی داشتن : برنامه ریزی داشتن در هر سیستمی به اینکه چه آموزش هایی برای آینده و یا سیستم به آن نیاز دارد اطلاق می شود که مدیر آموزش این دید برای برنامه ریزی را باید داشته باشد تا سیستم با مشکل مواجه نشود.

- توجه داشتن به کلیه جنبه ها و شرایط سیستم : مدیر آموزش باید همه زمینه ها اعم از شرایط اقتصادی و بودجه ای که در اختیار دارد،زمان آموزش های لازم، فاکتورهای تأثیر گذار بر روی عملکرد سیستم و ... را با توجه به سیستم خود کنترل و مدیریت کند.

- دارا بودن سلامت جسمی و روانی : مدیر آموزش برای اینکه به کلیه بخش ها و واحدها نظارت داشته باشد و عملکرد آنها را از نزدیک ببیند،بازدید داشته باشد و با آنها در حل مسائل و مشکلاتِ بخش خود همکاری داشته باشد طبیعتاً نیازمند یک سلامت جسمی است.ارتباط برقرار کردن و درک نیروی خود و همدردی با آنها نیاز به یک بهداشت روان و روانی سالم دارد به عنوان مثال اگر مدیر نتواند نیروی خود را در مشکلی که دارد و مطمئناً بر روی عملکرد او تأثیر می گذارد درک کند در اصل بر روی بازده سیستم خود تأثیر منفی گذاشته است.

- روحیه همکاری داشتن : مدیر آموزش برای رسیدن به یک نقطه مطلوب و قابل قبول در فعالیت های مربوطه­ی خود باید با بخش های مختلف و مدیران هر واحد همکاری های دو جانبه داشته باشد.

- روحیه انتقاد پذیری و مشاوره پذیر بودن : مدیر آموزش و به طور جامه هر کسی که رهبریت یا مدیریت دارد وقتی انتقادپذیر باشد و اجازه انتقاد دادن به نیروی خود در هر سیستمی را داده باشد عملکرد بهتر و موفق آمیزتری می تواند داشته باشد. گاهی مدیر آموزش به یک زاویه دید دقت نداشته یا آن مورد را تجزیه و تحلیل نکرده است اما شخصی که در آن زمینه فعال است به خوبی از آن موضوع آگاهی داشته و شاید برای حل آن راه حل داشته باشد. مورد دیگر مربوط به مشاوره پذیر بودن مدیر آموزش است شاید به عنوان مثال نحوه و ارائه یک آموزش از دیدگاه مدیر آموزش مثبت باشد اما افراد در ارتباط برقرار کردن با آن آموزش بازده بالایی نداشته باشند که ارائه نظرات می تواند در تحقق اهداف آموزش بسیار تأثیر گذار باشد و کل سیستم از این آموزش بهره مند شود.

- توجه داشتن به مسائل اخلاقی،فرهنگی و اجتماعی : مدیر آموزش با توجه داشتن به این مسائل می تواند تأثیر گذاری بیشتری داشته باشد زیرا با این دیدگاه و طرز فکر افراد می توانند به طور کامل به او اعتماد کرده و حتی مسائل شخصی را با او در میان بگذارند و از او راهنمایی بخواهند به طور کلی توجه داشتن مدیر آموزش به مسائل اخلاقی،فرهنگی و اجتماعی احترام گذاشتن و شخصیت دادن به نیروی خود است.

- آشنایی با نرم افزارهای حیطه فعالیتی خود : مدیر آموزش باید این پتانسیل را داشته باشد که با نرم افزارها و برنامه های زمینه فعالیتی خود آشنا بوده و از آنها برای انجام بهترین عملکرد خود استفاده کند.

- روحیه مطالعه و آموزش پذیر بودن : اهل مطالعه بودن برای افزایش دانش در هر سطحی برای مدیر آموزش یک امری واجب است و یک مدیر قبل از آموزش هر مورد یا مسئله ای، خود باید آموزش لازم را کسب کند و این زمانی حاصل می شود که مدیر خود به دنبال آموزش های مورد نیاز زمینه فعالیتی خود باشد.

وظایف مدیر آموزش

- تعیین ارزیابی و نیازهای آموزش و هم چنین ابزار و تجهیزات لازم برای آموزش

- انجام برنامه ریزی ها و طرح ریزی های لازم

- کنترل و نظارت های لازم به حیطه فعالیتی خود

- ایجاد انگیزه و روحیه همکاری در بین افراد برای عملکرد بهتر داشتن

- رعایت کلیه مسائل اخلاقی نسبت به کارکنان از جمله حریم خصوصی و احترام گذاشتن به آنها

- انجام پیگیری های لازم در حیطه فعالیتی خود برای بالا بردن بازده سیستم

- انجام ارزیابی های دوره های آموزشی افراد و یا نیروی انسانی خود

- توجه داشتن به مسائل اقتصادی به منظور انجام برنامه ریزی هایی که دارند

- سازمان دهی کلیه واحد ها و بخش های حیطه فعالیتی مربوط به خود

- برگزاری جلسات و ملاقات های گروهی و فردی با افراد

- انجام همکاری های لازم با قسمت های مختلف به منظور بالا بردن راندمان و تحقق اهداف سیستم

- تهیه گزارشات لازم از فعالیت های انجام شده و تحت اقدام

بازار کار و درآمد مدیر آموزش

هر شرکت کوچک و بزرگی به خصوص شرکت هایی که تولیدی دارند و یا با نیروی انسانی سروکار دارند برای پیش برد اهداف خود و رسیدن به یک نقطه قابل قبول از فعالیت خود نیازمند مدیر آموزش هستند.همان طور که در بالا ذکر کردیم پیشرفت تکنولوژی در همه عرصه ها نیازمند آموزش های لازم به فرد و نیروی فعال هر سیستمی است که مدیر آموزش در رأس این مسئولیت قرار دارد به همین دلیل مدیر آموزش نسبت به سال های قبل رشد استخدامی بالاتری داشته است.اما یک مسأله مربوط به مدیر آموزش این است که سازمان ها و شرکت ها تجربه را به دانش و علم افراد تازه کار برتر می دانند و از افراد با تجربه فعالیتی برای مدیر آموزش سیستم خود استفاده می کنند که این مورد سبب شده برخی از تحصیل کرده های این رشته در زمینه های دیگری که مرتبط با تحصیلات آنها نیست مشغول شوند.میزان حقوق مدیر آموزش بین 2 تا 6 میلیون برای هر ماه است که علت تفاوت این دریافتی ها حیطه کاری از نظر دولتی و خصوصی بودن،تجربه کاری،مهارت ها و تخصص و هم چنین گستردگی محیط فعالیتی مدیر آموزش می باشد.

ارسال نظر