بررسی شغل کارشناس مالی

نوشته شده توسط

الو استخدام

بررسی شغل کارشناس مالی

امور مالی شامل مجموعه‌ای از نظریه ها و تئوری هایی است که با بکار گیری منابع امور مالی توسط افراد مختلف و واحدهای مربوطه در ارتباط می باشد. شغل کارشناس مالی شامل مسیری از مسئولیت های مالی یک سازمان و یا شرکت است که نیاز به کنترل و بررسی های مالی شرکت با استفاده از اصول حسابداری است. از آن جایی که این شغل از جایگاه اجتماعی خوبی برخوردار است در این مقاله به توضیحات بیشتری در مورد این شغل می پردازیم.

تعریف شغل

 کارشناس مالی شامل نظارت و بررسی بر منابع مالی شرکت است و این افراد در پی راهکاری برای افزایش میزان سود شرکت در مدت زمان کوتاه است و هم چنین به دنبال افزایش میزان ثروت سهامداران در طولانی مدت هستند. یک کارشناس مالی در یک شرکت مسئول امور مالی شرکت است و با تولید و تهیه گزارش های مالی سعی در هدایت فعالیت های سرمایه گذاری یک شرکت دارد و در جهت رسیدن به اهداف مالی شرکت در بلند مدت برنامه ریزی می نماید. در ضمن مسئولیت برنامه ریزی و تامین بودجه یک شرکت را نیز بر عهده دارد. کارشناس مالی با استفاده از اطلاعات مالی شرکت و تعریف از مسیرهای تعریف شده در سازمان به بررسی نیاز های مالی شرکت می پردازد. هم چنین کارشناس مالی موظف است که اطلاعات مالی شرکت را به گونه ای ثبت نماید که این اطلاعات توسط هر کارشناس دیگری قابل بررسی و از نتیجه واضحی برخوردار باشد.

وظایف کاری کارشناس مالی

فردی که در جایگاه شغل کارشناس مالی قرار می گیرد باید به مفاهیم و اصول حسابداری مسلط باشد و بتواند با استفاده از این اصول گزارش های مالی یک شرکت را انجام دهد و هم چنین در انجام کارهای گروهی نیز تسلط کامل داشته باشد. یک کارشناس مالی با بررسی میزان بودجه و ارزیابی پروژه های موجود در شرکت به طرح ریزی قیمت گذاری محصولات شرکت می پردازد. علاوه بر این کارشناس مالی باید بتواند تنظیم و کنترل اسناد مالی یک شرکت را انجام دهد و در صورتی که این اسناد با اسناد بانکی مغایرت داشته باشد باید با بررسی مانده حساب های طرفین شرکت گزارشی در ارتباط با این مساله ارائه دهد. از دیگر مسئولیت های شغل کارشناس مالی اصلاح نمودن حساب های مالی شرکت و مسئولیت های مربوط به بستن حساب های مالی، در نظر گرفتن تنخواه داران شرکت، رسیدگی به اسناد و ممیزی و هم چنین فاکتورهای مربوط به شرکت و هم چنین هزینه های پرداختی مربوط به شرکت از جمله کارهایی است که یک کارشناس مالی بر عهده دارد. علاوه بر موارد گفته شده باید اطلاعات مالی شرکت را دریافت نماید و برمبنای قوانین موجود در شرکت به کنترل اطلاعات بپردازد. هم چنین اطلاعات ثبت شده را بر پایه قوانین و مقررات مربوطه در زمان مناسب شناسایی و ثبت نماید.  این توانایی را نیز باید داشته باشد که از اطلاعات موجود برای برطرف نمودن نیازهای درون و برون سازمانی گزارشی تهیه نماید و سپس آن را ارائه نماید. مبالغی که به صورت نقدی به شرکت ارجاع داده شده است را در زمان مورد نیاز دریافت نماید و بر همین اساس هزینه هایی که از سمت شرکت ایجاد می شود را پرداخت نماید. توانایی محاسبه حقوق و مزایای کارمندان شرکت را داشته باشد و دیگر امور مالی مورد نیاز شرکت را بتواند بررسی و محاسبه نماید.

تحصیلات مورد نیاز برای ورود به شغل

برای ورود به شغل کارشناسی مالی نیاز به داشتن مدرک تحصیلی در مقاطع کاردانی تا دکتری رشته امور مالی است و علاوه بر این فارغ التحصیلان این رشته تحصیلی می توانند در سمت کمک ممیز، ممیز، سر ممیز و یا رئیس واحدهای مالیاتی و مالی و اداری یک شرکت مشغول باشند. در عین حال این رشته به گونه ای طراحی شده است که جدا از حوزه وزارت امور اقتصادی و دارایی، دانشجویان این مقطع نیز بتوانند در حد مشاغل تصویب شده مصوب شورای برنامه ریزی نقش داشته باشند. دانشجویان در مقطع کاردانی امور مالی و مالیاتی بعد از گذراندن دوره آموزشی و تحصیلی خویش که یک دوره دوساله است می توانند به لحاظ نظری و علمی در بخشی از نیازهای وزارت امور اقتصاد و دارایی مشغول به تامین نیازهای مالی شرکت شوند. از جمله دروسی که یک فرد باید در دوره تحصیلی خود در این رشته بگذراند شامل: آمار و کاربرد آن در مدیریت، آیین نگارش، اصول بایگانی و مدیریت اسناد، برنامه نویسی و اصول آن در حسابداری، حقوق اساسی و آشنایی با تشکیل دولت جمهوری اسلامی، حقوق بازرگانی، ریاضیات پایه، عملیات بانکی، قانون مالیاتهای 1.2.3، مبانی و کاربرد کامپیوتر در مدیریت و دیگر دروس مربوطه را باید بگذراند.

نقش مدیر مالی در زمینه های متفاوت

مدیریت مالی یک شرکت یا سازمان اغلب باید به صورت تیمی فعالیت نماید و هم چنین به مدیران عالی شرکت و یا سازمان مشاوره دهد و مسئولیت هایی که در رابطه با سازمان و یا صنعت می باشد را باید انجام دهد. به عنوان نمونه می توان بیان کرد که مدیران مالی دولتی باید در زمینه ثبت و کنترل و برنامه ریزی بودجه تخصص داشته باشند و در ضمن مدیر مالی باید بتواند در حوزه صنعت مراحل تخصیص بودجه را انجام دهد. در عین حال باید توانایی نحوه محاسبه و گزارش دهی بهای تمام شده کالا و محصولات تولیدی را به صورت کامل بداند.

مهارت های لازم برای احراز شغل

هر فرد در این موقعیت شغلی باید دارای یک سری مهارت های عمومی و تخصصی در این حوزه باشد که از جمله مهارت های عمومی لازم برای ورود به این شغل می توان به مهارت های ارتباطی برای برقراری ارتباط با دیگران، مهارت حل مساله، نتیجه گیری و علاقه به کارهای تیمی را بیان نمود و در ضمن باید توانایی استفاده از متون انگلیسی را به صورت راحت و روان داشته باشد. از دیگر مهارت های تخصصی که لازمه ورود به این شغل است می توان به تسلط داشتن بر علم حسابداری و هم چنین تسلط به MS- Office اشاره کرد. به هر حال اگر فردی در زمینه قوانین مالیاتی کشور دارای تخصص باشد و قوانین تجارت را بداند در میزان تسلط وی بر شغل کارشناس مالی موثر است. هر چند آشنایی با سیستم های مالی و امور سهام نیز چندان بی تاثیر نمی باشد.

شخصیت های مناسب با شغل کارشناس مالی

در مورد انتخاب شغل مناسب عوامل بسیار مناسبی تاثیر گذار هستند که می توان به ارزش های شغلی، علاقه مندی ها، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه، ویژگی های شخصیتی و ... اشاره نمود که این ویژگی ها برای هر فرد می تواند متغیر باشد. از جمله مهم ترین عواملی که در تعیین شغل تاثیر بسیار زیادی دارد می توان به ویژگی شخصیتی هر فردی اشاره کرد که برای شناخت کامل آن نیاز به صرف زمان و نیاز به تخصص کافی است. البته هر فردی یک سری ویژگی های منحصر به فردی دارد، که حتی ممکن است با داشتن تیپ های شخصیتی مشابه در برخی از موارد با یکدیگر دارای تفاوت باشند. به صورت کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی متفاوت در کل مشاغل وجود دارند که نمی توان به صورت دقیق اعلام نمود که کدام تیپ شخصیتی در شغل مورد نظر موفق است. اما بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته است تیپ های شخصیتی که برای این نوع از شغل متناسب هستند را می توان براساس شخصیت شناسی MBTI این گونه بیان نمود که شامل: تیپ شخصیتی ENTJ است که این نوع از تیپ شخصیتی در زمینه مالی موفق هستند و از کسب درآمد لذت می برند و علاقه مند هستند که با پول دیگران کار کنند. این افراد به رقابت های کاری علاقه مند هستند و می توانند روند بازار را پیش بینی نمایند و حداکثر بهره برداری را از آن بنمایند. در تیپ شخصیتی INTJ نیز فرد قابلیت تحلیل روند بازار را در سطح بالاتری را دارد که از ضروریات این شغل محسوب می گردد.

بررسی وضعیت استخدام کارشناس مالی در ایران و جهان

زمینه مالی و حسابداری جزو جدایی ناپذیر یک شرکت و یا سازمان است که این وضعیت هم در کشور ایران و هم در سایر جهان بدین صورت است. بر پایه همین استدلال همیشه فرصت های شغلی و استخدامی نیز  موجود است و با رقابتی شدن شرایط بازارهای داخلی و بین المللی، پیچیده تر شدن شرایط عملیات مالی و حسابداری، مباحث مالیاتی، سرمایه گذاری در شرکت ها، این شرایط روز به روز در حال افزایش است. بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته است در سایر کشورهای جهان از جمله آمریکا پیش بینی می گردد که میزان استخدام کارشناسان مالی در سال های 2010 تا 2020 در حدود 9 درصد افزایش یافته است در صورتی که این میزان رشد برای سایر مشاغل در حدود 14 درصد است. در کشور استرالیا در مدت زمان 5 سال قبل، میزان استخدام دارای رشد 8.2 درصدی بوده که این میزان رشد می تواند در سال های آینده از رشد متوسطی نیز برخوردار باشد. در کشور ایران نیز با توجه به همین روند در بخش خصوصی انتظار می رود که نیاز به کارشناس مالی در شرکت ها رو به رشد باشد و میزان استخدام افزایش یابد.

مطلب پایانی

بر اساس اطلاعاتی که در این مقاله مطالعه نمودید متوجه شدید که با توجه به روند افزایش تکنولوژی و نرم افزاری موقعیت شغل کارشناس مالی در کشور رو به رشد است. پس افرادی که می خواهند در این موقعیت شغلی مشغول شوند باید در این زمینه یک سری تحصیلات دانشگاهی را بگذرانند و مهارت های لازم را در این شغل بدست بیاورند. به هرحال امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات لازم در ارتباط با این شغل را بدست آورده باشید، از همراهی شما سپاسگزاریم.

ارسال نظر