درآمد رشته مهندس صنایع غذایی

نوشته شده توسط

الو استخدام

درآمد رشته مهندس صنایع غذایی

هدف از نگارش این مقاله ما بررسی درآمد رشته مهندس صنایع غذایی می باشد. از این رو ما در این مطلب به معرفی شغل مهندسی صنایع غذایی، اهمیت و جایگاه این شغل و وضعیت استخدام آن و درآمد آن پرداختیم. اگر شما نیز قصد کسب اطلاعات در این حوزه را دارید می توانید این مقاله را مطالعه نمایید.

موضوع نگارش این مقاله ما به درآمد رشته مهندس صنایع غذایی اختصاص یافته است. لذا در این قسمت از مقاله به معرفی شغل مهندس صنایع غذایی، بازار کار این شغل و وضعیت استخدام مهندس صنایع غذایی در برخی از کشورها و کشور ایران می پردازیم. اگر شما نیز تمایل به کسب اطلاعات در خصوص رشته مهندس صنایع غذایی دارید می توانید در این مقاله با ما همراه باشید.

اهمیت و جایگاه شغل مهندس صنایع غذایی

با توجه به اینکه جمعیت جهان روز به روز در حال افزایش است و به تبع آن این جمعیت نیاز به منابع غذایی بیشتری دارند لذا امروزه کاهش منابع غذایی یکی از مهم ترین دغدغه های هر کشور، دولت و محققی است. از این رو اغلب کشورها به فکر استفاده بهینه از منابع غذایی موجود در کشور خود و همچنین استفاده از روش های مناسبی که این منایع غذایی را حفظ و مانع از هدر رفتن آن ها هستند.

اینجاست که اهمیت رشته مهندس صنایع غذایی مشخص می شود. تامین کردن منابع غذایی جدید، بسته بندی های مناسب منابع غذایی برای حفظ بهتر و افزایش کیفیت ﺁن ها و ... از جمله مواردی هستند که امروزه به دلیل افزایش جمعیت و توسعه جامعه ها بسیار حائز اهمیت می باشد. علاوه بر این به دلیل پیشرفت کردن علم و صنعت در جوامع، عادات و سبک های غذایی جدیدی در بین مردم به وجود آمد که نیاز به تنوع محصولات غذایی و کمک غذایی را افزایش داده است.

در نهایت نیاز و توجه زیاد دولت و جامعه به کیفیت و کمیت منابع و محصولات غذایی، ارتباط مستقیمی که این رشته با سلامت مردم دارد و همه همه از جمله مواردی هستند که جایگاه و اهمیت این رشته را در جوامع نشان می دهد.

اهمیت و جایگاه شغل مهندس صنایع غذایی

معرفی رشته مهندس صنایع غذایی

رشته مهندس صنایع غذایی رشته ای است که در آن انواع مواد غذایی خام گیاهی و حیوانی تولید، برداشت و فرآوری می شوند و برای مصرف عموم آماده می شود. از آنجایی که عمر این مواد اولیه غذایی کوتاه است لذا برای اینکه بتوان از این مواد غذایی اعم از مواد غذایی کشاورزی، شیلات و دامی بیشتر مورد استفاده جوامع قرار بگیرد باید آن ها را به فرآورده هایی با طول عمر بیشتر تبدیل نمود.

به طور کلی هدف اصلی این رشته چگونگی نگه داری مواد غذایی، فرآوری آن ها، کنترل و کیفیت و همچنین بسته بندی انواع مواد غذایی دامی، کشاورزی و گیاهی پس از برداشت است. این رشته گرایش های مختلفی دارد که عبارتند از:

  • علوم و صنایع‌ غذایی: که این رشته در رابطه با بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی است.
  • مهندس شیمی گرایش صنایع‌ غذایی: این گرایش مربوط به طراحی، بررسی خصوصیات و خط تولید و ارتباط بین تجهیزات و دستگاه های تولید مواد غذایی است
  • مهندسی کشاورزی _علوم و صنایع‌ غذایی: که این گرایش مربوط به حفظ و نگه داری مواد غذایی به شکل فرآورده‌ های مصرفی و با کیفیت است.

از این رو فارغ التحصیلان این گرایش ها می توانند وارد شغل مهندس صنایع غذایی شوند. همچنین هر مهندس صنایع غذایی بسته به گرایش و رشته ای که در آن تحصیل کرده و در آن تخصص دارد وظیفه خاصی را متحمل می شود. لازم به ذکر است که بدانید برخی از وظایف این مهندسین مشترک می باشد.

با افزایش روزافزون جمعیت جهان و نیاز مردم به منابع غذایی سالم و باکیفیت، طریقه استفاده بهینه و به صرفه وهمچنین بهترین روش استفاده از آن ها که کمترین ضایعات را تولید کند در بین مردم اهمیت زیادی پیدا کرده است. علاوه بر این موارد توجه به بسته بندی های مطلوب برای نگه داری و حفظ کیفیت فرآورده های غذایی نقش رشته مهندس صنایع غذایی را در جوامع پررنگ تر کرده است. این عوامل که همگی از وظایف این رشته هستند نشان می دهد که وضعیت استخدام مهندس صنایع غذایی مطلوب باشد.

 

در واقع می توان گفت کاربرد شغل مهندس صنایع غذایی در کارخانجات تولید مواد غذایی است. البته باید بدانید که این مهندسان می توانند در محیط های داروسازی و سلامت و سازمان ها و وزارتخانه های دولتی نیز مشغول به کار شوند. همان طور که همه ما می دانیم به دلیل برطرف کردن نیاز جوامع امروزی تولید مواد غذایی بیشتر و بسته بندی شده و همچنین تنوع غذایی متناسب با سبک غذایی جوامع امروزه کارخانجات تولید مواد غذایی زیادی تاسیس شده اند.

این کارخانجات برای حفظ و نگه با کیفیت مواد غذایی خود، طراحی و اجرای بهترین دستگاه های مخصوص تولید مواد غذایی، بهداشت مواد غذایی موجود در کارخانجات خود، بررسی کنترل کیفیت مواد اولیه، نظارت بر خط تولید، تهیه محصولات سالم و با کیفیت و ... به مهندسین صنایع غذایی نیازمند هستند.

از این رو افرادی که شغل مهندس صنایع غذایی را انتخاب می کنند باید افرادی باهوش و با دقت باشند و همچنین باید افرادی باشند که به تولید و تهیه غذا علاقه داشته باشند.

این افراد مناسب این شغل هستند. یک متخصص و مهندس صنایع غذایی علاوه بر دقت بالا و علاقه باید روی جزئیات تمرکز لازم را داشته باشد، باید ﺁشنا به قوانین و اصول بهداشتی باشند و آن را رعایت کنند و برایش ارزش قائل باشد و باید در حوزه هایی همچون نیاز بازار و عادات و رفتارهای مشتریان، تجهیزات بروز و مدرن، مدیریت مالی و مهندسی شیمی اطلاعات لازم را داشته باشد. همچنین این مهندسین باید مهارت و توانایی در کارهای تیمی و توانایی جسمی مناسب را داشته باشند و در صورت مشغول بودن در کارخانجات باید توانایی و روحیه لازم را در این خصوص داشته باشند چرا که اغلب کارخانجات در شهرهای کوچک و یا خارج از شهرهای بزرگ قرار دارند.

رشته مهندس صنایع غذایی را می توان زیر شاخه ای از مهندسی کشاورزی دانست که وظیفه آن تمرکز بر روی تولید و توزیع مواد غذایی است. از آنجایی که امروزه تولید منابع و مواد غذایی در جهان بسیار اهمیت دارد لذا مهم ترین نقش در این عرصه را مهندسان صنایع غذایی دارند. این مهندسان نقشی اساسی در تولید مواد غذایی سالم دارند به همین علت یک مهندس صنایع غذایی باید تمام مواد غذایی چه آن ها که روییده اند و چه آن ها که پرورش و پردازش شده اند را چک کند تا ببیند که آیا این مواد غذایی تمام استانداردهای لازم برای سلامت انسان را دارد یا خیر. لذا کنترل کردن ایمنی و سلامت مواد غذایی یکی از مهم ترین وظایف و شغل مهندس صنایع غذایی است. این مهندسان اصلاح ژنتیک مواد غذایی را نیز انجام می دهند.

لازم به ذکر است که بدانید متخصصان و مهندسان صنایع غذایی مانع از هدر رفتن سرمایه های ملی می شوند و همچنین این متخصصان و مهندسان با تبدیل ضایعات کشاورزی به محصولات و فرآورده های غذایی مناسب و استاندارد باعث کاهش تولید ضایعات کشاورزی می شوند. همچنین با صادرات این محصولات باعث سودآوری هر کشوری می شوند.

معرفی رشته مهندس صنایع غذایی

بازار کار و وضعیت استخدام مهندس صنایع غذایی

همان طور که در مطالب بالا نیز ذکر کردیم امروزه به دلیل تولید مواد غذایی بیشتر و با کیفیت تر در کارخانجات تولید مواد غذایی برای رفاه حال جوامع روز به روز نیاز هر جامعه ای به مهندسین صنایع غذایی بیشتر می شود. هر مهندس صنایع غذایی بسته به گرایشی که تحصیل کرده و تخصص گرفته و همچنین بسته به توانایی های فردی خود می تواند در بخش های مختلف کارخانجات تولید مواد غذایی پست ها و مسئولیت های مختلف اعم از بخش آزمایشگاه به عنوان مسئول یا کارمند، بخش تولید به عنوان مدیر یا کارمند، بخش های بسته بندی محصولات غذایی، بخش های تحقیقات برای بهبود تولیدات مواد غذایی و دانشگاه ها، در بخش های افزایش تولید و کاهش ضایعات، ارائه مشاوره علمی و راهکارهای لازم به واحدهای تولیدی و از این قبیل فعالیت ها مشغول به کار شود.

حتی به دلیل اینکه معمولا یک مهندس صنایع غذایی از بخش ها و کارهای مختلف یک کارخانه صنایع غذایی اطلاعات و شناخت و ﺁشنایی لازم را دارد در صورت داشتن سرمایه و دارایی لازم می تواند به صورت مستقل اقدام به تاسیس کارخانه تولید مواد غذایی نماید. همچنین به دلیل اینکه کشور ما نیاز به تامین غذای بیش از 80 میلیون جمعیت دارد و بازار مناسبی نیز برای عرضه و صادرات محصولات غذایی خود به کشورهای همسایه دارد با دادن وام های خود اشتغالی به فارغ التحصیلان صنایع غذایی این مهندسین را برای تاسیس کارخانه های تولید مواد غذایی و کارآفرینی تشویق می کند.

می بینید که در حال حاضر این رشته در بازار کار فعلا مورد توجه است چرا که بنا به نیاز امروز جوامع به مواد غذایی بیشتر، مناسب، با کیفیت و سالم و همچنین کاهش ضایعات کشاورزی و دامی بودن این شغل و رشته الزامی و حیاتی است. از این رو پیش بینی می شود که به دلایل گفته شده و وجود تعداد زیادی از کارخانه های تولید مواد غذایی وضعیت استخدام مهندس صنایع غذایی مناسب و مطلوب باشد.

مهندسین صنایع غذایی که جویای کار هستند توجه داشته باشند برای اینکه سریع تر به شغل مورد نظر و مطلوب خود دست یابند بهتر است که در گرایش و رشته خود دانش و تجربه کافی را داشته باشند و علاوه بر این علاقه لازم نیز داشته باشند. در این صورت می توانند در بازار کار فرصت ها و موقعیت های شغلی مطلوبی را به دست آورند.

همچنین این مهندسان علاوه بر اینکه می توانند در کارخانجات تولید مواد غذایی مشغول شوند می توانند در وزارتخانه و سازمان هایی همچون سازمان های بهزیستی، تامین اجتماعی، انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور، شرکت های سهامی شیر و خدمات مهندسی جهاد سازندگی و شیلات ایران و وزارتخانه هایی همچون سازمان های بازرگانی، چای کشور، سازمان غله، مرکز توسعه صادرات، وزارت کشاورزی و موسسات مهندسی زراعی استخدام و مشغول به کار شوند.

همچنین افرادی که متقاضی مهاجرت هستند و می خواهند از وضعیت استخدام مهندس صنایع غذایی در سایر کشورها اطلاعات لازم را کسب نمایند توجه داشته باشند که این رشته در دیگر کشورها نیز بسیار مورد توجه است چرا که سایر کشورها نیز نیاز به تامین غذای سالم و باکیفیت و بسته بندی شده برای مردم خود دارند. از میان این کشور ها کشور آمریکا با رشد 10 درصدی در استخدام مهندسین صنایع غذایی سرآمد است درصورتی که متوسط میزان استخدام سایر مشاغل در این کشور روی هم 14 درصد است.

در کل می توان استخدام مهندس صنایع غذایی در تمام کشورها به دلیل نیاز مواد غذایی سالم و باکیفیت بیشتر با استفاده از روش های علمی روز به روز در حال افزایش است. و اینده روشنی می توان برای این شغل پیش بینی نمود.

بازار کار و وضعیت استخدام مهندس صنایع غذایی

درآمد شغل مهندس صنایع غذایی

میزان درآمد این شغل نیز مانند سایر شغل ها به دلایل مختلفی بستگی دارد. از مهم ترین دلایل تفاوت درآمد می توان به این اشاره نمود که یک مهندس صنایع غذایی در بخش ها و سازمان های دولتی مشغول به کار است یا در بخش های خصوصی.

اگر این مهندسان در بخش دولتی مشغول به کار باشند که اطلاعات دقیقی از میزان درآمد آن ها در دسترس نمی باشد. معمولا درآمد و حقوق این مهندسین با توجه به قانون مدیریت خدمات کشوری است.

اما اگر یک متخصص و مهندس صنایع غذایی در بخش های خصوص و کارخانجات مشغول به کار باشد شرایط دریافت حقوق و درآمد او بسته به عوامل مختلفی همچون پست و سمت او، میزان و سطح تحصیلات، میزان دانش و تجربه، مهارت و توانایی های او و همچنین نوع قرارداد و توافقط که کارمند با کارفرما منعقد کرده است می باشد.

مهندسینی که جویای کار در کشورهای دیگر هستند توجه داشته باشند که درآمد شغل مهندس صنایع غذایی در کشورهایی همچون آمریکا، انگلستان و استرالیا بسیار مطلوب است و حتی در شرایط خاص درآمدشان از سایر شغل ها نیز بیشتر است.

درآمد شغل مهندس صنایع غذایی

وظایف یک مهندس صنایع غذایی

همان طور که در بالا نیز ذکر کردیم این مهندسان در بخش های دولتی و خصوصی و کارخانجات تولید مواد غذایی می توانند مشغول به کار شوند. از این رو هر کدام از مهندسین بسته به تجربه و تخصص خود وظیفه خاصی را عهده دار می شوند مثلا برخی از آن ها در ﺁزمایشگاه ها مشغول به بررسی سلامت و کیفیت مواد غذایی تولید شده هستند. از دیگر وظایف می توان به ارائه راهکاری برای ایمن و تازه نگه داشتن محصولات و فرآورده های غذایی، طراحی تجهیزات تولید مواد غذایی، ارائه راهکارهایی برای تولید سریع و ارزان مواد غذایی، اصلاح مواد غذایی برای تولید مواد بدون چربی، تحقیق و کار کردن روی ترکیبات و مواد تشکیل دهنده برای تولید ترکیبات غذایی جدید و ... اشاره نمود.

ارسال نظر