همه چیز درباره ی 10 شغل برتر سال 2020

نوشته شده توسط

الو استخدام

همه چیز درباره ی 10 شغل برتر سال 2020

کارشناسان با بررسی هایی که پیرامون شغل برتر سال 2020 انجام داده اند، توانسته اند چندین شغل را شناسایی کنند که به واسطه ی ویژگی هایی که دارند می توانند در دسته ی مشاغل برتر سال 2020 جای بگیرند. اگر ادامه ی این مطلب را بخوانید می توانید با انواع این مشاغل و مسائل دیگری پیرامون آن ها آشنا شوید

کارشناسان متخصص با توجه به برخی از پارامتر ها و بررسی آن ها توانسته اند، چندین مورد 10 شغل برتر سال 2020  را شناسایی کنند. از جمله پارامتر های مهمی که این کارشناسان برای شناسایی 10 شغل برتر سال 2020  مورد بررسی قرار داده اند، نوع نیاز جامعه به انواع مشاغل است، لذا کسب درآمد بالا و رونق در هر شغلی همه بر اثر افزایش نیاز جامعه در رابطه با آن شغل و کسب و کار است.

با توجه به تحقیقات میدانی و بررسی های انجام شده، در ادامه ی متن 10 شغل برتر سال 2020 را معرفی کرده ایم که از کسب درآمد بسزایی برخوردار هستند:

 • برنامه نویس های نرم افزار و توسعه دهنده ی انواع اپلیکیشن ها: همان طور که می بینید و می دانید روز به روز بهره مندی و استفاده از انواع و اقسام اپلیکیشن ها و نرم افزار های کامپیوتری رایج تر می شود، به گونه ای که بهره مندی از این امکانات به نوعی در زندگی هر شخصی نهادینه شده و عضوی از روتین و عادات روزمره ی افراد محسوب می شود. لازم به ذکر است رونق استفاده از انواع و اقسام نرم افزار های کامپیوتری و اپلیکیشن های تلفن همراه با گذشت زمان بیشتر شده و منجر به کسب درآمد قابل توجه تری خواهد شد، از این رو کارشناس ها، مهندسان برنامه نویس و توسعه دهنده های انواع اپلیکیشن ها را در لیست  10 شغل برتر سال 2020  قرار داده اند.
 • تحلیل گر های بازار و کارشناسان بازار یابی: می دانید که یکی از عرصه های پر درآمد، بازار های خرید و فروش انواع و اقسام کالا ها است، به این دلیل تحلیل گر های بازار و بازار یاب ها می توانند با استفاده از تخصص خود به درآمد های هنگفتی برسند. از آن جا که این شغل هم در زمره ی  10 شغل برتر سال 2020 قرار گرفته است، نشان گر مسیر پیشرفتِ ادامه داری است که دارد.
 • پزشکان متخصص و جراح ها: یکی از پر درآمد ترین شغل ها در میان  10 شغل برتر سال 2020 این گروه از مشاغل است که بر خلاف دو مورد قبلی فقط به مدرک کارشناسی نیاز داشتند، مستلزم اخذ مدارک دکترا است.
 • تحلیل گر های سیستم های کامپیوتری: بر اساس آمار تحقیقاتی به دست آمده این مورد از  10 شغل برتر سال 2020 رشد قابل توجهی از نظر تقاضا خواهد داشت، چرا که به جرعت می توان گفت در حال حاضر فعالیت تمام صنایع، از صنایع تولید گرفته تا صنایع خدماتی و ... با استفاده از سیستم های کامپیوتری انجام می شوند. از این رو یکی از مورد نیاز ترین و پر رونق ترین شغل ها بین  10 شغل برتر سال 2020 که از تقاضای بسزایی برخوردار است، این شغل می باشد.
 • پرستاری: طبق آماری که به دست آمده است با گذشت زمان مردم مستلزم خدمات مراقبتی به مراتب بیشتری برای پیشگیری و درمان انواع و اقسام بیماری ها هستند. گفتنیست جامعه ی پرستاری قادر به رفع این نوع نیاز مردم می باشند.
 • مشاورین مالی: مشاور های مالی کسانی هستند که با توجه به تحصیلات و تخصصی که دارند می توانند برای کسانی که در حوزه های مختلف مشغول هستند به جهت پیشرفت و کسب درآمد بیشتر بهترین راهنمایی های ممکن را ارائه دهند. درآمد حاصل از این کار مبلغ هنگفتی است و حداقل مدرک مورد نیاز آن مدرک کارشناسی می باشد.
 • فیزیوتراپیست ها: در بعضی از مواقع کسانی که دچار عارضه ها و حمله های خطرناکی چون حمله ی قلبی و مغزی شده اند، برخی از توانایی های حرکتی خود را از دست می دهند. امروزه با پیشرفت چشمگیری که فرایند فیزیوتراپی داشته افرادی که با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند، می توانند با بهره مندی از فرایند فیزیوتراپی به سمت توان بخشی و بهبود سیستم حرکتی خود هدایت شوند. با توجه به درصد بالای بهبود افراد با استفاده از این فرایند پیش بینی می شود تقاضا ی جامعه در مورد بهره مندی از متخصصان فیزیوتراپ بیشتر خواهد شد؛ از این رو این شغل هم جزء  10 شغل برتر سال 2020  قرار گرفته است. گفتنیست مدرک مورد نیاز برای این  10 شغل برتر سال 2020 ، مدرک دکترا است.
 • نمایندگی های فروش انواع کالا های تولیدی در کارخانه: این نمایندگی های فروش که شامل عمده فروش ها می شود، می توانند از طریق شغلی که دارند به درآمد قابل توجهی برسند. بنابراین کار در حوزه ی عمده فروشی و نمایندگی فروش انواع کالا های تولیدی نیز جزء  10 شغل برتر سال 2020 قرار دارد.

شغل برتر

 • مدیر انواع خدمات بهداشتی درمانی: همان طور که می دانید خدمات پزشکی، بهداشتی و درمانی جزء پر متقاضی ترین خدمات جامعه هستند. برای مدیریت صحیح انواع بخش های خدمات بهداشتی درمانی نیاز به افرادی وجود دارد که حداقل دارای مدرک لیسانس هستند.
 • دستیار پزشک: دستیار پزشک کسی است که زیر نظر پزشکی متخصص و یا جراح در زمینه ی درمان، مراقبت، تجویز و تشخیص کار می کند. بنا بر پیش بینی ها این مورد از  10 شغل برتر سال 2020  در آینده ای نزدیک پیشرفت چشمگیری خواهد داشت.

معرفی  10 شغل برتر سال 2020 از نظر درآمد

با توجه به آمار سال گذشته کارشناسان توانسته اند پر درآمد ترین  10 شغل برتر سال 2020 را در ایران پیش بینی کنند. البته مواردی که در سر تیتر قبلی تحت عنوان  10 شغل برتر سال 2020  آورده ایم همه جزء مشاغل پر درآمد در جهان قرار دارند. به غیر از آن ها در ادامه به موارد دیگری که به طور خاص جزء مشاغل پر درآمد ایران محسوب می شوند، اشاره کرده ایم:

 • واسطه گری: یکی از پر درآمد ترین شغل هایی که ایرانی های بسیار زیادی با استفاده از آن به کسب درآمدی مطلوب می رسند، شغل واسطه گری است. واسطه گری شغلی است که نیازمند پشتکار و زیرکی در پیدا کردن مشتری برای موارد گوناگونی چون خانه، ماشین، انواع محصولات و فراورده های تولیدی، انواع محصولات کشاورزی و ... می باشد.
 • دندان پزشکی: در ایران رشته ی دندان پزشکی در مقایسه با دیگر شاخه های پزشکی به مراتب پر درآمد تر، پر متقاضی تر و گران تر است. از این رو آن را می توان جز شغل برتر سال 2020 معرفی کرد.
 • آرایشگری: آرایشگری شغلی است که دارای شاخه های بسیار گوناگون و متعددی به ویژه برای خانم هاست. افراد از طریق این شغل پر طرفدار به کسب سود های هنگفتی می رسند.
 • جراح زیبایی: امروزه جراحانی که در حوزه ی زیبایی فعالیت می کنند به واسطه ی تقاضای بالای جامعه برای تغییر در فیزیک صورت خود، از درآمد های بالایی برخوردار هستند. جالب است بدانید افراد از جای جای جهان برای انجام انواع خدمات زیبایی به خصوص جراحی زیبایی به ایران می آیند، چرا که متخصصین زیبایی کشور ما از مهارت، تجربه و تخصص به مراتب بهتر و ثابت شده ای برخوردارند.
 • بازیگری: بازیگری حرفه ای است که در حال حاضر منجر به کسب درآمد های بسیار بالایی نسبت به دیگر مشاغل شده است.
 • از دیگر مشاغل برتر ایران از نظر درآمد می توان به مواردی چون سخنرانی برای اساتید، پرورش قارچ، فروشگاه های آنلاین و آنلاین شاپ ها، انواع و اقسام خدمات اینترنتی و آنلاین، وکالت و ... اشاره کرد.
   

معرفی 10 شغل برتر سال 2020 از نظر درآمد

مهارت های مورد نیاز برای رسیدن به  10 شغل برتر سال 2020

به طور کلی کارفرما ها نیازمند ماهر ترین افراد در حوزه ی فعالیت های خود هستند، معمولاً برخی از مهارت های جانبی و عمومی وجود دارند که اکثر مشاغل برتر مستلزم آن ها می باشند. از جمله برخی از مهارت های مورد نیاز برای رسیدن به  10 شغل برتر سال 2020 عبارتند از:

 • مذاکره:  در 10 شغل برتر سال 2020  داشتن مهارت در مذاکره به گونه ای است که افراد می توانند در زمان بروز انواع و اقسام اختلافات سلیقه، نظر و عقیده با بهره مندی از مهارت مذاکره مشکل به وجود آمده را به نحوی حل کنند که منافع همه رعایت شده باشد.
 • قدرت تصمیم گیری و قضاوت: اگر افراد بتوانند در شرایط مختلف بهترین تصمیم را بر اساس مهارت قضاوت و پیش بینی خود بگیرند می توانند در بسیاری از حوزه های  10 شغل برتر سال 2020 فعالیت کنند.
 • هماهنگی با دیگران و انجام کار گروهی: با داشتن این مهارت می توانید با انواع و اقسام افراد از هر فرهنگ و نژاد و تخصصی همراه شده و کار های گروهی مربوط به حوزه ی کاری خود را به نحو احسن انجام دهید.
 • مدیریت افراد در  10 شغل برتر سال 2020  این مورد از مهارت ها مختص به مدیران انواع حوزه های شغلی است. مدیریت افراد یعنی مدیر و یا سرپرست مجموعه بتواند انگیزه، هماهنگی و موارد دیگری از این قبیل را در کارکنان خود تقویت کرده و منجر به افزایش بازدهی آن ها شود.

شغل

 • خلاقیت : داشتن مهارت خلاقیت پارامتری است که مد نظر اکثر کار فرما هاست. به گونه ای که تمام آن ها به دنبال کارکنانی خلاق و با ابتکار عمل بالا هستند، لذا بهره مندی از افراد خلاق منجر به پیشرفت در هر زمینه ای می شود.
 • حل مسئله : برای کسب مهارت حل مسائل لازم است افراد بتوانند ابتدا مسئله را شناسایی، راه حل ها را مشخص و در نهایت بهترین تصمیم ممکن را بگیرند. لازم به ذکر است طبق آمار گیری ها گفته شده است حدوداً ۴۰ درصد مشاغل مخصوصا در  10 شغل برتر سال 2020  نیاز به افرادی دارند که از مهارت های حل مسائل به ویژه حل انواع مسائل پیچیده برخوردار باشند‌.
 • و مهارت های دیگری نظیر مهارت هایی مثل تفکر انتقادی، داشتن هوش هیجانی، انعطاف پذیری شناختی، مدیریت خدمات و موارد بسیار زیاد دیگری از این قبیل.

ارسال نظر