شرایط استخدام در سال 99

نوشته شده توسط

الو استخدام

شرایط استخدام در سال 99

استخدام در سال 99 با توجه به نیروی کار اندکی سخت شده و باید با تلاش کوشش برای آن اقدام کنید. استخدام در سال 99 ممکن است در نگاه اول برای شما اندکی دشوار باشد اما مطمئنا پس از خواندن این مقاله به این باور خواهید رسید که شما نیز می توانید به راحتی در استخدام در سال 99 پیروز شوید.

به عنوان مثال، برخی از افراد متقاضی شغل درک نمی کنند که یک دست نویس از شما که پس از مصاحبه به دست مصاحبه گر می رسد، چقدر می تواند چهره شما را به خوبی در ذهن شخص مقابل که از شما در حال مصاحبه کردن است، جای بی اندازد، در حالی که برخی دیگر از افراد هرگز از سیستم های کاریابی نشنیده اند و صرفا می گویند که کار نیست و یا استخدام در سال 99 سخت شده و نمی توان از آن چیزی به دست آورد.

با خواندن ادامه مقاله، راهکارهایی برای استخدام در سال 99 را برای شما ارائه داده ایم که با خواندن آن می توانید به راحتی به شغل دلخواه خود دست پیدا کنید.

در اینجا چندین نکات مشاوره ای وجود دارد که به جستجوی شغل شما و به شما در گرفتن شغلی متناسب با زندگی شما کمک می کند.

راهکارهایی برای استخدام در سال 99

حضور داشتن در شبکه های اجتماعی

منابع انسانی و مدیران یک شرکت، مطمئنا به رزومه شما نگاه می کنند اما می خواهند محتوای آنلاینی که توسط شما ایجاد شده را نیز مشاهده کنند.این محتوای آنلاین مانند مشخصات LinkedIn و رزومه آنلاین شما است.در حقیقت بارها از منابع انسانی شنیده ایم که آن ها دوست دارند از متقاضیان شغل، صفحه لینکدین و رزومه آنلاین مشاهده کنند.

برجسته کردن مهارت های خود

به هنگامی که نوبت به رزومه و نامه شما رسید، روی مهارت ها و تجربیاتی که دارید، تمرکز کنید و این امر شما را به یک کاندید ایده آل تبدیل می کند. سپس، در مصاحبه، آماده باشید تا چگونه این مهارت ها را در نقش جدید انتقال دهید.

پس ببینید که شما در کنار تخصص های اصلی در کار مورد علاقه تان که برای آن درخواست داده اید، دیگر چه تخصص هایی دارید که می توانید در آن کار استفاده کنید و سعی کنید به شغل مورد علاقه خود، ربط دهید.

راهکارهایی برای استخدام در سال 99

برای استخدام در سال 99، از کلمات مناسب استفاده کنید!

از کلمات مناسب استفاده کنید سیستم های اسکن رزومه که به تازگی وارد ایران شده اند، رزومه متقاضی را مشاهده کرده و در جستجوی کلمات کلیدی رزومه شخص را اسکن می کنند.

به شما توصیه می شود که توضیحات شغلی را برای شغلی که درخواست می کنید بخوانید. سپس ببینید چگونه این کلمات در برابر پست های مشابه شغلی جمع می شوند.

کلماتی که در چندین لیست تکرار می شوند مربوط به رزومه شما هستند و معمولا در اوایل جمله توضیحات، کلمات کلیدی در متن دیده می شود.

چرا تقاضای شغل کرده اید؟

یکی از راه های استخدام در سال 99 این است که به کارفرما بگویید چرا تقاضا دارید تا در شرکت مذکور اقدام به فعالیت و کار کردن کنید و آیا تا به حال در چنین زمینه ای کار کرده اید یا خیر.

ممکن است کارفرما از شما سوال بپرسد که چه چیزی باعث شده تا شرکت مذکور را انتخاب کنید و یا چرا این شرکت برای شما خاص است.

پس خود را برای چنین سوالاتی آماده کنید و سعی کنید چند روز قبل از رفتن به مصاحبه، در ابتدا راجع به شرکت مذکور، تحقیقات لازم را انجام دهید.

ویرایش مجدد رزومه

یکی از راه های استخدام در سال 99 این است که مجددا به رزومه خود نگاهی بی اندازید و ببینید که تا به امروز چرا در روند استخدام شما مشکل داشته اید و حال بهتر است که رزومه خود را مجددا ویرایش و اقدام به بهتر کردن آن کنید.

از یک دوست بخواهید که رزومه خود را برای شما بازخوانی کند و حتی ویرایش نرم افزار مخصوص رزومه ها وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید.

چرا تقاضای شغل کرده اید؟

آماده مصاحبه باشید

اگر سوالات متداول پرسیده شده توسط منابع انسانی و مدیران را در سطح اینترنت و کتاب های مخصوص مصاحبه مطالعه کرده باشید، مطمئنا به هنگام مصاحبه به خوبی عمل خواهید کرد.

متناسب با شغل درخواستی، لباس بپوشید

برای مسئله استخدام در سال 99 بهتر است که شما متناسب با شغلی که برای آن درخواست کرده اید، لباس بپوشید.

متاسفانه دیده شده افرادی با لباس های خانگی به مصاحبه می روند و یا اینکه لباس های عجیب و غریب به تن می کنند و انتظار دارند تا در مسئله استخدام نیز موفق باشند.

جلسه استخدام، جلسه خواستگاری است، پس همانطور که پدر زن آینده شما انتظار دارد به هنگام خواستگاری به خوبی لباس بپوشید، به هنگام رفتن به مصاحبه نیز از شما انتظار می رود تا به خوبی لباس بپوشید.

به خوبی خود را در مصاحبه نشان دهید

در حقیقت، متقاضیانی که مایل هستند شخصیت های خود نشان دهند، مدیران و منابع انسانی بهتر آن ها را پذیرش می کنند تا افرادی که در حین مصاحبه کم تحرک هستند.

به این دلیل است که این مدیر می تواند رئیس شما شود و او می خواهد مطمئن شود که می توانید به خوبی پیش بروید.

شخصیت خود را در هنگام پاسخ دادن به سوالات به اشتراک بگذارید و در برابر تمایل به پاسخ روباتیک مقاومت کنید.

یادداشت تشکر برای منابع انسانی / مصاحبه کننده

یک مطالعه جدید نشان داده که 86 درصد از مدیران استخدام می گویند عدم ارسال یادداشت تشکر از عدم پیگیری است.

بنابراین، پیگیری های خود را دنبال کنید و با یک دست نوشته روی کاغذ زیبا یا حتی از طریق ایمیل، رفتارهای خود را نشان دهید.

نکته این است که آن را انجام دهید و آن را سریع انجام دهید.

در یادداشت، از کارفرمای بالقوه خود برای وقت خود تشکر کنید و حتما درمورد مصاحبه ای که آموخته اید، درمیان بگذارید.

چرا؟ اشتراک این درس نشان می دهد که به کارفرما توجه کرده اید و در مورد نقشی که قرار است در آینده به شما تعلق بگیرد، جدی هستید.

یادداشت تشکر برای منابع انسانی / مصاحبه کننده

حفظ حریم شخصی به هنگام مصاحبه

یکی از روش های استخدام در سال 99، حفظ حریم شخصی بین کارفرما و کارجو است و به هنگامی که کارفرما و یا منابع انسانی از شما سوال می پرسد که درباره خودتان توضیحاتی ارائه دهید، نیاز نیست به زمان بچگی برگردید و یا اینکه از بدبختی های زندگی خود بگوئید، بلکه آن شخص از شما می خواهد تا موفقیت هایی که در کسب و کار به دست آورده اید را شرح دهید.

به هنگام مصاحبه، در مورد حقوق سوال نپرسید

یکی از اشتباه ترین کارهایی که برای استخدام در سال 99 می توانید انجام دهید، این است که در جلسه اول شما از پول و حقوق صحبت کنید.

این کار باعث آزردگی منابع انسانی می شود و ممکن است شما را به خاطر این سوال عدم پذیرش کند.

از این جهت برای استخدام در سال 99 بهتر است که شما صحبت ها در مورد حقوق و دستمزد کار را به جلسه دوم و یا حتی سوم مصاحبه را انجام دهید.

برای استخدام در سال 99، سوال بپرسید

برای جلب اعتماد کارفرما و منابع انسانی جهت استخدام در سال جدید، به شما پیشنهاد می شود اجازه ندهید تا صرفا تمامی سوالات را کارفرما و یا منابع انسانی از شما بپرسد و از این جهت شما نیز بهتر است در این میان سوالاتی را بپرسید و این باعث می شود تا شما را یک شخص پررو و کاربلد جلوه دهد.

برندسازی در شبکه های اجتماعی

امیدوارم که شما هم اکنون بدانید که استوری های اینستاگرام و واتس اپ را که اغلب با دوستان خود در حال بگو  و بخند هستید اگر کارفرما ببیند، ممکن است ناخوشایند باشد.

اما آیا می دانستید که می توانید از شبکه های اجتماعی برای ساختن یک برند شخصی استفاده کنید و شما را برای یک مدیر استخدام و منابع انسانی، جذاب تر نشان دهد؟

پیشنهاد می شود تا در شبکه های اجتماعی نظیر لینکدین، توییتر و اینستاگرام فعالیت باشید و در آن جا در مورد پیشرفت کاری خود نوشته هایی را ارسال کنید.

توافق نامه برای کار کردن

امیدواریم که در پروسه استخدام در سال جدید به خوبی عمل کنید و اگر موفق شدید تا کاری را به دست آورید، باید به این نکات دقت کنید که چه ویژگی هایی برای شما را در نظر گرفته اند و آیا به شما اجازه کار در منزل برای شرکت (ریموت – فریلنسینگ) می دهند یا خیر و اینکه مزایای کار در شرکت مذکور چیست.

مطمئن شوید که میزان دستمزد شما و مزایای مورد نظر را در قرارداد ذکر کنند و اگر می خواهید تا بعدا هیچگونه مشکلات مالی و یا مشکلات شغلی برای شما پیش نیاید، پیشنهاد می شود برای قرارداد وسواسی به خرج دهید و اجازه ندهید که حق شما را در قرارداد نابود کنند.

همانطور که پیش تر ذکر شد، استخدام در سال 99 شرایط خاصی دارد و متاسفانه مبنی بر آمار زیاد بیکاری در کشور ایران، بسیاری از افراد شغلی ندارند و متقاضی کار زیاد است.

توافق نامه و یا قرارداد می تواند شما را در شرایط سخت نجات دهد و کارفرما و یا مدیران یک شرکت، دستمزد شما را به درستی و به موقع پرداخت کنند.

ارسال نظر