حقوق و دستمزد در سال 99 اعلام شد

نوشته شده توسط

الو استخدام

حقوق و دستمزد در سال 99  اعلام شد

حقوق و دستمزد در سال 99 هر چه بیشتر به پایان سال نزدیک می شویم بحث بر انگیز تر می شود. آیا هنوز رقم دقیق افزایش حقوق و دستمزد در سال 99 در حاله ای از ابهام است؟ در حالیکه مجلس در تلاش و چانه زنی برای افزایش درصد حقوق و دستمزد در سال 99 می باشد، بازار شایعات و گمانی زنی ها از افزایش 15 درصدی گرفته تا افزایش 40 درصدی حقوق و دستمزد در سال 99 داغ است. ولی واقعا حقوق و دستمزد در سال 99 چقدر افزایش خواهد داشت؟ سوالی که این روزها همه کارمندان و کارگران از خود می پرسند. در اینجا به این سوال شما پاسخ می دهیم و شاخص ها و معیار های دخیل در تعیین میزان افزایش حقوق و دستمزد در سال 99 توضیح داده شده است

افزایش 15 درصدی حقوق و دستمزد در سال 99

حقوق و دستمزد در سال 99، 15 درصد افزایش خواهد داشت. میزان درصد افزایش حقوق و دستمزد در سال 99 توسط شورای عالی کار محاسبه شده است میزان حداقل مزد کارگران هر سال توسط شورای عالی کار  برای شهر ها و مشاغل مختلف با توجه به نرخ تورم و متوسط هزینه های خانوار تعیین می شود. کارگر در قانون کار به هر فردی اطلاق می شود که در ازای دریافت حق السعی اعم از دستمزد و سایر مزایا مانند کمک عائله مندی، هزینه های مسکن، پاداش و  غیره برای کارفرما کار کند. حداقل حقوق و دستمزد در سال 99 کارگران و کارمندان با توجه به نرخ تورم برآوردی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین شده است. آخرین نرخ تورمی که رسما از طرف بانک مرکزی که علنا اعلام شده مربوط به آبان ماه سال 97 می باشد که 18.4 بوده است.  با این حال نرخ تورمی که توسط مرکز آمار ایران محاسبه شده متفاوت است به طوری که نرخ تورم در سال ۱۳٩٧ معادل ۳۰/۶% (سی ممیز شش دهم درصد) بود. این نرخ برای سال  ۱۳٩٨، ٤۰ % (چهل درصد) و برای سال  ۱۳٩٩نیز بیشتر از ٤۰ % (چهل درصد) پیش بینی شده است.  

نرخ تورم از معیار های مهم در محاسبه حقوق و دستمزد در سال 99 است. نحوه محاسبه حقوق و دستمزد در سال 99 باید چنین می بود که  نرخ تورم  ضرب در حداقل دستمزد سال گذشته شود. ولی افزایش 15 درصدی حقوق و دستمزد در سال 99 نشان دهنده عدم در نظر گرفتن نرخ تورم و معیارهای ماده 41 قانون کار توسط شورای عالی کار در محاسبه  حقوق و دستمزد در سال 99 می باشد. یکی از مهمترین معیار ها در ماده 41 قانون کار تعیین حقوق و دستمزد در سال 99 بر اساس سبد معیشت خانوار و نرخ تورم  می باشد. میزان دستمزد‌ها باید بر اساس نرخ تورم تغییر یابد بطوریکه کارگران و کارمندان بتوانند حداقل نیازهای ضروری خود را تامین کنند .در واقع باید به منظور کاهش اختلاف موجود بین درآمد و هزینه ها،  حداقل حقوق و دستمزد در سال 99 براساس نرخ تورم و سبد معاش تعیین شود. بر اساس اعلام شورای صنفی کارگران با توجه به بررسی سبد معاش خانواده ها که بر اساس متوسط قیمت 315 مورد کالای ضروری شامل مسکن ، پوشاک و خوراک به منظور برآورد خط فقر است، قاعدتاً باید انتظار افزایش بین 700 تا یک میلیون تومانی در حقوق و دستمزد در سال 99 کارگران داشته باشیم.

به دلیل عدم مطابقت مقدار 15 درصدی افزایش حقوق سال 99 با هزینه ها و نرخ تورم در سال 99 که بیش از 40 درصد اعلام شده، کمیسیون اقتصادی مجلس اعتراضاتی را به حقوق و دستمزد در سال 99 وارد کرد. در حال حاضر مجلس افزایش تنها 15 درصد حقوق را برای تورم 40 درصدی  منطقی و منصفانه نمی داند و به همین دلیل رایزنی هایی برای افزایش 30 درصدی حقوق و دستمزد در سال 99 از آبان ماه سال جاری تاکنون در دست انجام و پیگیری دارد که به نتیجه مشخصی نرسیده است.  هر ساله چانه‌زنی‌ها تا آخر سال بین اعضای شورای عالی کار، مجلس و سازمان بودجه و سایر نهادهای مرتبط  ادامه خواهد داشت و اعلام میزان دقیق افزایش حقوق کارگران به طور نهایی و قطعی بعد از  تصویب  ان در شورای عالی کار و هیات وزیران به سازمانها انجام می شود. شکاف گسترده بین حداقل دستمزد و هزینه ها بعید است که در کوتاه مدت حذف شود و دولت برای رفع این مشکل، به دنبال تدوین برنامه سه تا پنج ساله است.

 معیار های تعیین حقوق و دستمزد در سال 99

همانطور که گفته شد  CPI یا شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی معیار مهمی در تعین حقوق و دستمزد در سال 99 است که از طریق محاسبه سبد معاش به دست آید.  با این حال به نظر می رسد قیمت سبد معاش در افزایش حقوق و دستمزد در سال 99 در نظر گرفته نشده است، زیرا برآوردها نشان داده که در پایان سال 97 سبد معاش خانوار در حدود 3 میلیون و هفتصد هزار تومان بوده و در پنج ماهه اول سال 98 سبد معاش افزایش دو برابری داشته و به حدود هفت میلیون و پانصد رسیده است. در واقع در ابتدای سال 98 افزایش سه میلیون و نیمی در هزینه های مصرفی ماهانه هر خانوار برآورد شد. این در حالی بود که در سال گذشته به ازای هر سی الی چهل درصد تورم تنها 400 هزار تومان به مبلغ دستمزد اضافه شده بود. سبد معاش به این صورت محاسبه می شود که هزینه های اقلام و کالاهای مصرفی اعم از نوشیدنی و خوراکی و خدمات بهداشتی و دیگر خدمات ضروری یک نفر در یک روز ضرب در تعداد متوسط خانوار و تعداد روز های ماه می شود. به هر صورت شورای عالی کار تعیین  اعلام قیمت سبد معاش را به اواخر بهمن ماه موکول کرده و معتقد است در حال حاضر نرخ قیمت کالا و خدمات غیر واقعی است و پیش بینی کرده در پایان سال  قیمت ها تعدیل و تثبیت خواهد شد و می توانند نگاه واقع بینانه تری نسبت به رقم افزایش حقوق و دستمزد در سال 99 داشته باشند!  

طرح طبقه بندی مشاغل در تعیین حقوق و دستمزد در سال 99

با توجه به طرح طبقه بندی مشاغل حقوق و دستمزد در سال 99 برای مشاغل متفاوت خواهد بود. بر اساس مواد ۴۸ و ۴۹ قانون کار کارفرمایان مکلف به اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در همه سازمانها هستند و میزان  افزایش حقوق و دستمزد در سال 99 باید با توجه به هر طبقه و گروه توسط کارفرمایان انجام شود . طرح طبقه بندی مشاغل طبق قانون، کارفرمایان را مکلف می سازد تا افراد را با توجه به تخصص و سختی و پیچیدگی شغل آنها را در طبقه های  بیست گانه دسته بندی نمایند و بر اساس آن حقوق و دستمزد در سال 99 برای هر گروه متفاوت است. اخیرا  فاکتورهای مربوط به  سابقه کار و طبقه های شغلی ۲۰ گانه نیز تعیین شده و به تصویب رسیده است  که در مقدار حقوق و دستمزد در سال 99 تاثیر دارد. در سال 98 حداقل دستمزد بر مبنای وضعیت تاهل، تعداد اولاد و گروه شغلی، میزان تحصیلات و تخصص بین دو میلیون تا هفت میلیون تومان متغیر بود. با افزایش 15 درصدی در حقوق و دستمزد در سال 99 این ارقام با توجه به گروه شغلی به دو میلیون هفتصد تا هفت میلیون هفتصد خواهد رسید. البته در این طبقه بندی همه مشاغل در نظر گرفته نشده است. آمار های کاملتر نشان میدهد که حقوق و دستمزد در سال 99 با توجه به نوع شغل از جمله کارمندان، کارگران، مدیران و اعضاء هیات علمی و پزشکان، معلمان و مهندسان بین حداقل 700 هزار تومان تا 23 میلیون تومان متفاوت خواهد بود .

در حال حاضر به طور متوسط دستمزد 50  درصد کل مشاغل حدود 5 میلیون تومان است که با افزایش 15 الی 30 درصدی به پنج میلیون هفتصد تا شش میلیون در سال 99 خواهد رسید.  به این معنی که 50 درصد افراد که به صورت های قراردادی، پیمانی و یا رسمی مشغول به کار هستند حدود 5 میلیون تومان دستمزد ماهیانه دریافت می کنند.

حقوق معلمان براساس رتبه بندی افزایش یافت

با توجه به اینکه طرح رتبه بندی معلمان به تازگی به تصویب نهایی هیات وزیران رسیده و مراحل آغازین آن در آموزش پرورش در حال عملیاتی شدن است که اجرایی شدن این طرح در افزایش حقوق و دستمزد در سال 99 معلمان تاثیر زیادی خواهد داشت. وزارت آموزش پرورش اعلام کرده از طریق پیاده سازی طرح رتبه بندی، افزایش چهارصد و بیست  هزار تومانی حقوق و دستمزد در سال 99 برای  معلمان مشمول این طرح و نیز افزایش ده درصدی حقوق و دستمزد در سال 99 معلمان ابتدایی اجرایی می شود.حدود هفتصد و بیست هزار نفر معلم در سراسر کشور در طرح رتبه بندی وارد شده اند که شامل تمامی مدرسان، دبیران، آموزگاران و مشاوران و مسئولین واحدهای آموزشی  هستند و از امتیاز افزایش حقوق و دستمزد در سال 99 در این طرح بهره‌مند خواهند شد. هدف این طرح ایجاد تناسب بین پرداخت دستمزد و پاداش به معلمان با کیفیت کار آنها می باشد.

معیار های رتبه بندی معلمان که بر اساس آن حقوق و دستمزد در سال 99 پرداخت می شود شامل صلاحیت های عمومی، صلاحیت های تخصصی، سابقه  کار و نتایج ارزیابی عملکرد آنها می باشد. بر این اساس به طور متوسط 400 هزار تومان به حقوق معلمان افزوده شده است. صلاحیت های عمومی شامل صلاحیت های بدو استخدام می شود و صلاحیت های تخصصی و حرفه ای مربوط به نتایج ارزیابی عملکرد و دانش معلمان است. معلمان دارای دو سال سابقه کار در رتبه اول، دارای شش سال سابقه کار در رتبه دوم قرار می گیرند و بعد از گذشت 12 سال در رتبه سوم،  بعد از 18  سال در رتبه چهارم و بعد از 24 سال خدمت در رتبه پنجم قرار می گیرند. متناسب با این رتبه بندی حقوق و دستمزد در سال 99 تعیین می شود. این طرح همچنین باعث تشویق معلمان برای تلاش در جهت ارتقاء دانش و تخصص و نیز کیفیت آموزش آنها خواهد شد.

ارسال نظر