مشاغل پر مخاطب در سال جدید

نوشته شده توسط

الو استخدام

مشاغل پر مخاطب در سال جدید

ما در این مطلب در مورد مشاغل پر مخاطب در سال جدید صحبت کردیم. یافتن شغل مناسب در همه ادوار یکی از دغدغه های اصلی هر شخصی بشمار می رود. امروزه افراد برای یافتن شغل مناسب خود به نیاز بازار کار توجه می کنند. ما نیز در این مطلب با توجه به تقاضا و نیاز بازار کار معروف ترین و پر طرفدارترین مشاغل را معرفی نمودیم.

موضوع این مقاله ما به مشاغل پر مخاطب اختصاص یافته است. یافتن شغل مناسب از دیرباز تاکنون یکی از دغدغه های اصلی و مهم هر شخصی بشمار می رود. لذا افراد همیشه به دنبال شغلی هستند که هم کاربرد داشته باشد و هم پردرآمد باشد. این مساله سبب شد که موضوع این مقاله خود را به مشاغل پر مخاطب اختصاص دهیم تا افراد با مطالعه این مقاله بتوانند شغل مد نظر و مناسب خود را به کمک این مطلب پیدا نمایند.

از این رو اگر شما نیز به دنبال یافتن شغلی مناسب برای خود هستید و می خواهید با مشاغل پر مخاطب در سال جدید آشنا شوید می توانید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 آشنایی با مشاغل پر مخاطب و شغل های پر طرفدار

از آنجایی که امروزه یافتن شغل یکی از دغدغه های هر شخصی است لذا ما در این مطلب برخی از مشاغل پر مخاطب و شغل های پر طرفدار که در بین جوانان بسیار محبوب است و جوانان زیادی سمت این شغل ها جذب می شوند را معرفی می نماییم.

بر اساس گزارشات برخی از مشاغل پر مخاطب مشاغلی همچون خیاطی، صنایع دستی، آشپزی، IT و رشته های سنگین صنعتی و ... می باشد. این مشاغل به این دلیل پر طرفدار هستند که آموزشگاه های متعددی در سراسر کشور تاسیس شده اند و مشغول به جذب کارآموز و آموزش آن ها برای فراگیری این مشاغل هستند و از آنجایی که می توان این شغل ها با گذراندن یک دوره کوتاه با یک هزینه بسیار معقول و مقرون به صرفه فراگرفت و بدون هیچ دردسری شغل مود خود نظر خود را راه انداخت لذا این شغل ها در بین جوانان بسیار پر طرفدار می باشد.

این آموزشگاه ها بر اساس تقاضا محوری پیش می روند. یعنی ابتدا تحقیق می کنند که جامعه نیازمند چه مشاغلی است و بازار کار نیازمند چه شغلی است و سپس اقدام به جذب کارآموز در رشته های مورد نیاز می کند. این مساله سبب می شود که کارآموز پس از گذراندن دوره های آموزشی خود و اتمام دوره ها به سرعت وارد بازار کار شود.

بر اساس گزارشات و تحقیقات در بین رشته هایی که در این آموزشگاه ها آموزش داده می شود رشته های مهارتی مثل تعمیرات دستگاه های الکترونیکی و موبایل از مشاغل پر مخاطب بشمار می رود و از سوی کارآموزان به شدت مورد استقبال قرار گرفته است. چرا که استفاده از موبایل در عصر کنونی در بین تمام افراد در تمام گروه های سنی رایج است و طبیعتا احتیاج به افراد متخصص در زمینه تعمیر و خدمات موبایل نیز به شدن احساس می شود. این مساله سبب می شود که کارجویان و کارآموزان پس از اتمام دوره های خود در زمینه تعمیرات دستگاه های الکترونیکی و موبایل و مهارت آموزی به سرعت وارد بازار کار شوند.

از دیگر رشته ها و مشاغل پر مخاطب که در بین جوانان خصوصا خانم ها بسیار مورد استقبال قرار گرفته است رشته مراقبت و زیبایی یا همان آرایشگری است. این شغل نیز در بین جوانان از تقاضای بسیار بالایی برخوردار است و در واقع یکی از شغل های پر طرفدار امروزی بشمار می رود. بازار کار این شغل نیز در کشور بسیار خوب است و کارآموزان پس از اتمام دوره های کارآموزی خود می توانند به سرعت وارد بازار کار شوند. این شغل از شغل های پردرآمد نیز محسوب می شود.

از دیگر مشاغل پر مخاطب که جوانان زیادی جذب ﺁموزشگاه های می شوند تا آن را یاد بگیرند رشته های طراحی دوخت و لباس است. از آنجایی که این رشته نیز از بازار خوبی برخوردار است یکی از مشاغل پر مخاطب و پر استقبال بشمار می رود. از دیگر مشاغل پر مخاطب که آموزشگاه های آن نیز امروزه بسیار پر رونق و پر استقبال است شغل های صنایع غذایی، آشپزی و شیرینی پزی است. این شغل ها نیز جزء شغل های پر طرفدار محسوب می شوند چرا که افراد با یادگیری آن نیازمند اجاره یا خرید مکانی برای ادامه فعالیت شغلی خود ندارند و به راحتی و در منزل خود نیز می توانند مشغول به این کار شوند. این کار تنها هزینه های که دارد هزینه یادگیری و گذراندن دوره های آموزشی است. این دلیل سبب شده که افراد زیادی امروزه جذب این شغل شوند. صنعت گردشگری و تور لیدر بودن از دیگر مشاغل پر مخاطب امروزی بشمار می رود.

مشاغل

معرفی مشاغل پر مخاطب اینترنتی

علاوه بر مشاغل ذکر شده در بالا امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی اینترنت و ورود اینترنت به تمام کسب و کارها سبب شد که کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین از جمله مشاغل پر مخاطب و پر استقبال از سوی جوانان بشمار رود. در این قسمت به معرفی برخی از مشاغل پر مخاطب اینترنتی می پردازیم:

یکی از شغل های اینترنتی پر طرفدار ساخت اپلیکیشن کاربردی است. در واقع یکی از مشاغل پر مخاطب اینترنتی طراحی یک برنامه کاربردی برای گوشی های اندروید و ایفون است. طراحی سایت دیگر مشاغل پر مخاطب اینترنتی است که این شغل از سوی جوانان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این شغل که بسیار پردرآمد و پر سود نیز می باشد از شغل های پر طرفدار جهان است. از آنجایی که این شغل اصلا نیازی به بلد بودن مهارت برنامه نویسی ندارد لذا از سوی جوانان بسیار مورد استقبال است.

از دیگر مشاغل پر مخاطب که امروزه بسیاری از جوانان به سمت ﺁن جذب شده اند فروش فالوور شبکه های اجتماعی است. این شبکه ها که امروزه بسیار طرفدار دارند و افراد زیادی عضو آن ها هستند یکی از مشاغل پردرآمد را برای افراد به وجود آورده اند. افراد با راه اندازی صفحاتی در این شبکه ها به راحتی می توانند شغلی پردرامد داشته باشند. این شغل نیازمند هیچگونه سرمایه ای نمی باشد.

ساخت فروشگاه اینترنتی یکی از مشاغل پر مخاطب و بسیار پر استقبال در عصر کنونی است که افراد زیادی جذب این شغل شده اند. این شغل که با پیشرفت اینترنت سبب شده است اکثر کسب و کارها اینترنتی و آنلاین شود به یکی از شغل های رایج و مرسوم کشور ما تبدیل شده است. راه اندازی این شغل نه نیازی به مهارت برنامه نویسی دارد و نه نیازی به سرمایه اولیه. شما به راحتی در وب سایت خود می توانید انواع محصولات را چه محصولات خودتان باشد و تبلیغاتی را به فروش برسانید.

وسعت فضای اینترنت سبب شد که مشاغل تولید شده ﺁن نیز زیاد باشد از دیگر مشاغل پر مخاطب اینترنتی می توان به خرید و فروش دامنه، وبلاگ نویسی تخصصی، طراحی قالب و افزونه وردپرس، سئو و بهینه سازی وب سایت، تدریس مجازی و برگزاری وبینار، نوشتن محتوای تبلیغاتی و ... اشاره نمود.

علاوه بر شغل های اینترنتی برخی شغل ها نیز هستند که به دلیل نیاز به سرمایه کم بسیاری از افراد را به سوی خود جذب کرده است. برای ﺁشنایی با این شغل ها در ادامه با ما همراه باشید.

مشاغل اینترنتی

شغل های پر طرفدار کدام اند؟

یکی از مشاغل پر مخاطب در سال های اخیر که از سوی افراد بسیار مورد استقبال قرار گرفت پرورش قارچ است. پرورش قارچ نیاز به تحصیل یا مدرک خاصی ندارد و همچنین می توان با یک سرمایه بسیار ناچیز به یک درآمد بسیار بالا رسید. در واقع پرورش قارچ یکی از عمده ترین مشاغلی است که به دلیل نیاز داشتن به هزینه بسیار پایین برای شروع کار و همچنین داشتن سود و درآمد بالا در ایران مطرح شده است.

شغل پرورش قارچ از آن جهت بسیار پر مخاطب و پر طرفدار است که گلخانه ای می باشد و این قابلیت گلخانه ای بودن سبب می شود که در هر نقطه ای از کشور و با هر نوع آب و هوایی بتوان این محصول را کشت و از آن کسب درآمد کرد. این مساله سبب شده که درسال های اخیر افراد زیادی جذب شغل تولید و پرورش قارچ شوند و از این شغل درآمد بالایی کسب کنند.

در واقع شغل های کشاورزی و دام پروری امروزه به دلیل اینکه برای راه اندازی آن ها می توان وام های کشاورزی و دولتی دریافت کرد و همچنین راه اندازی ﺁن ها ﺁسان و کم هزینه است و در عوض شغل های پردرآمدی هستند از طرف مردم بسیار محبوب پر مخاطب است. از این رو امروزه علاوه بر پرورش قارچ شغل های نظیر ﺁن نیز در بین مردم بسیار پر طرفدار است. که از جمله این شغل ها می توان به پرورش بلدرچین، پرورش شترمرغ، پرورش ماهی و انواع آبزیان و همچنین پرورش انواع گیاهان اشاره نمود.

علاوه بر مشاغل مهارتی و اینترنتی برخی شغل ها نیز هستند که نیاز به تحصیلات دارند و این شغل ها نیز جزء شغل های پر مخاطب بشمار می روند. که از جمله این شغل ها می توان به وکالت، دندانپزشکی و جراحی زیبایی اشاره نمود.

در واقع یکی از رشته های پر مخاطب و پر طرفدار دانشگاهی رشته وکالت است که از سوی جوانان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و یکی از دلایل این امر هم درآمد بسیار بالای این شغل می باشد.

از دیگر مشاغل پر مخاطب امروزی که افراد زیادی را به سوی خود جذب کرده است رشته دندانپزشکی است. از آنجایی که تعرفه های دندانپزشکی نسبت به سایر رشته های پزشکی بسیار بالا است و از مشاغل پردرآمد ایران محسوب می شود لذا امروزه به یکی از مشاغل پر مخاطب و پر طرفدار تبدیل شده است.

از دیگر رشته ها و مشاغل پر مخاطب در سال های اخیر جراحی زیبایی است. شغل جراحی زیبایی از پر درآمدترین و به طبع از پر طرفدار ترین شغل های ایران و دنیا بشمار می رود. مطمئنا همه ما در پیرامون خود با این واقعیت روبه رو شده ایم که افراد زیادی امروزه به دنبال جراحی های زیبایی هستند و همین مساله سبب شد که افراد زیادی جذب این رشته و شغل شوند.

لذا از آنجایی که تقاضای جامعه برای جراحی های زیبایی رو به افزایش است و هزینه این جراحی ها نیز طبیعتا کم نمی باشد و هم این شغل بازار کار خوبی دارد و هم درآمد بسیار بالایی دارد سبب شد که جراحی زیبایی امروزه یکی از مشاغل پر مخاطب و پر طرفدار در بین مردم باشد.

ارسال نظر