۱۰۰ درصد تعهد اشتغال در بخش کشاورزی استان قزوین محقق شد

نوشته شده توسط

مدیر سایت

۱۰۰ درصد تعهد اشتغال در بخش کشاورزی استان قزوین محقق شد

معاون برنامه ریزی وامور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: در راستای ایجاد اشتغال پایدار از ابتدای امسال تاکنون هفت هزار و ۷۲ شغل در بخش کشاورزی استان ایجاد شده است.

حمید رضا تبسمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با ایجاد هفت هزار و ۷۲ اشتغال ثبت شده در سامانه استانی هفت سنگان ۱۰۰ درصد تعهد اشتغال استان در بخش کشاورزی محقق شده است.
وی افزود: در سال جاری میزان اشتغال پیش بینی شده در بخش کشاورزی ۴۰۰۰ نفر بوده است که تاکنون بیش از ۱۰۱ درصد محقق و تمام شهرستانها به تعهدات اشتغال خود عمل کرده اند.
تبسمی ایجاد اشتغال و درآمد زایی را از مهمترین مولفه های توسعه بخش کشاورزی برشمرد و گفت : دشت زرخیز قزوین ظرفیت مستعدی برای تولید محصولات کشاورزی و اشتغالزایی را دارد که باید از این پتانسیل به نحو مطلوب استفاده شود.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه بیشترین اشتغال ایجاد شده در بخش دام و طیور و آبیاری تحت فشار بوده افزود: با توجه به اینکه اعطای تسهیلات در بخش کشاورزی نقش بسزایی در کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال دارد بخش قابل توجهی از اشتغال ایجاد شده و تثبیت اشتغال با اعطای تسهیلات رونق تولید، تسهیلات حمایت ازتوسعه و ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری، تسهیلات صندوق توسعه ملی، تسهیلات فراگیر و مشاغل خانگی ایجاد شده است.

نظری برای این مقاله ثبت نشده است