طرح پرداخت جریمه مشمولان غایب تا پایان سال اجرا خواهد شد

نوشته شده توسط

مدیر سایت

طرح پرداخت جریمه مشمولان غایب تا پایان سال اجرا خواهد شد

سردار ابراهیم کریمی (جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا: طرح پرداخت جریمه مشمولان غایب تا پایان سال اجرا خواهد شد و در سال آینده اجرا نمی‌شود.

سردار ابراهیم کریمی (جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره ضرورت وجود نشاط در پادگان‌ها گفت: ایجاد فضای پرنشاط و شاداب در یگان‌ها بسیار عالی است، اما این موارد نباید با موضوعات دیگری اشتباه گرفته شود. گاهی اوقات ممکن است، شادابی و نشاط اشتباه گرفته شود و خارج از عرف و شرع باشد.

وی با تاکید بر اینکه محیط پادگان و یگان‌‌ها باید پرنشاط و شاداب باشد، ادامه داد: این شادابی و نشاط از راه‌های گوناگون می‌تواند ایجاد شود، گاهی اوقات توجه فرمانده به سربازان و گوش دادن صحبت‌های آنها می‌تواند در سربازان ایجاد نشاط کند، همین‌که سربازی احساس کند حرفش شنیده می‌شود و به او بها داده می‌شود، ممکن است برای سرباز نشاط‌آور باشد.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا خاطرنشان کرد: اینکه فرمانده بتواند در محیط پادگان یک فضای تعاملی خوب ایجاد کند تا سرباز بتواند با فرمانده خود ارتباط برقرار کند، نوعی ایجاد نشاط در فضای پادگان و یگان است. ایجاد فضای پرنشاط و شاداب باعث می‌شود تا سرباز بتواند در دوران خدمت خود حس خوبی داشته باشد و در مقابل فرمانده نیز با ایجاد فضای پرنشاط نهایت بهره‌وری را از سربازان داشته باشد.

سردار کریمی تصریح کرد: یک فرمانده می‌تواند با یک سخنرانی کوتاه و برقراری ارتباط خوب با سربازان تحت امر خودش کاری کند که سربازان در شرایط و بهترین وضعیت روحی قرار گرفته و بهترین خدمات را ارائه دهند. به طور مثال اگر فرمانده‌ای برای انجام هدف مشخصی به سربازان بگوید با هم به این هدف خواهیم رسید، قطعا بسیار متفاوت است از اینکه فرمانده‌ای بگوید باید به این هدف برسید، قطعا وقتی سربازان ببینند فرمانده هم در کنار آنهاست با جان و دل کار می‌کنند، بنابراین تنها با تحکم و امر و نهی نمی‌شود به اهداف رسید و باید فضایی ایجاد کنیم که همه بتوانند در آن فضا فعالیت خوب و بانشاطی داشته باشند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره جریمه مشمولان غایب ادامه داد: طرح پرداخت جریمه مشمولان غایب تا پایان سال اجرا خواهد شد و در سال آینده اجرا نمی‌شود.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: تا پایان سال حدود ۷۰ روز باقی مانده است و افرادی که قصد دارند از این طرح استفاده کنند، می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و جریمه را پرداخت کنند

ارسال نظر