معایب دورکاری که باید بدانید

نوشته شده توسط

سمیرا نقیبی

معایب دورکاری که باید بدانید

دورکاری یکی از مدرن ترین اشکال استخدام و اشتغال به کار است که البته در کنار مزایای خود، معایبی نیز به همراه دارد. در ادامه ببینیم معایب دورکاری چیست و چطور می توان از آن ها برحذر ماند.

دورکاری یکی از اشکال جذاب استخدام و اشتغال است که فرد می تواند ضمن پرداختن به زندگی شخصی خود و مدیریت زمان کاری خویش، به کسب درآمد پرداخته و در عین حال چندین محل درآمد نیز داشته باشد. اما از طرفی دیگر اگر چه دورکاری در نظر نخست به معنی سپری کردن زمان بیشتر با اعضای خانواده، استراحت بیشتر و کاهش هزینه‌های ناشی از رفت و آمد به محیط کار است، اما همین عوامل در بلندمدت می‌تواند روی سلامت جسمی و روانی کارکنان تاثیر منفی بر جای بگذارد که از آن ها با عنوان معایب دورکاری یاد می کنیم.

صنایع، شرکت‌های و سازمان‌های بزرگ و کوچک از شرق و تا غرب دنیا به لطف شیوع ویروس کرونا درب‌ها را به روی کارکنان بسته و آن ها را به دورکاری فرستا‌ده‌اند. تحقیقات مختلف نشان داده بسیاری از کارکنان از این تغییر استقبال کرده‌اند که طبیعتا دلیلی جز نتایج مثبت در کوتاه مدت ندارد اما آیا در بلند مدت هم این اثرات مثبت به قوت خود باقی خواهند ماند؟ در ادامه با الو استخدام به بررسی این موضوعات می پردازیم.

معایب دورکاری

ببینیم معایب دورکاری کدامند و چطور زندگی فرد را تحت تاثیر خود قرار می دهند.

۱. خطرات سلامتی از جمله بیماری های حرکتی و صعب العلاج

بسیاری از کارکنان در منزل فاقد تجهیزات رایج کاری استاندارد مانند صندلی و میز با طراحی و ارگونومی لازم و مناسب هستند و ساعت‌‌ها استفاده مداوم از این وسایل ممکن است که اثرات جبران ناپذیر و قابل توجهی را روی بدن افراد به جا بگذارد. شاید تصور کنید این اثرات تنها به مواردی مثل درد عضلانی محدود خواهد شد، اما در طولانی مدت ممکن است به انواع سرطان ها بینجامد. از طرف دیگر ساعت ها خیره شدن مداوم به صفحه نمایشگر هم قرنیه چشم شخص را در معرض آسیب قرار خواهد داد

به جز این موارد شرایطی را در نظر بگیرید که با کار در منزل، شما فرصت خوردن انواع خوراکی ها را خواهید داشت. یخچال در فاصله کمی از شما قرار دارد و به راحتی می توانید گاه و بیگاه به آن سر زده و خوراکی های مختلف را کنار دست خود بگذارید. به این شکل زمینه اضافه وزن، به سرعت فراهم خواهد شد و این چیزی است که در یک محیط کاری، کمتر از آن برخوردار خواهیم بود.

معایب دورکاری

۲. نابودی مرز بین کار و زندگی

رفت و آمد بین محل کار و خانه در شهرهای آلوده‌ای مثل تهران کارکنان را در معرض بیماری قرار می‌دهد. از نظر تئوری حذف این جابجایی هم از نظر پولی و هم از نظر سلامتی به کارکنان کمک می‌‌کند اما در پس پرده زیان‌‌هایی هم وجود دارد. این رفت و آمد از نظر ذهنی کارکنان را آماده انتقال بین کار و زندگی شخصی می‌کند که برای افراد شاغل در زمینه‌های حرفه‌ای و مشاغل سخت بسیار حیاتی است.

حذف این بازه زمانی انتقال باعث دو پیامد می‌شود؛ یا کاهش بازدهی را در پی دارد و یا ساعات کاری بیش از حد چرا که مرز بین کار و زندگی دیگر چندان مشخص نیست. تحقیقات نشان داده ساعات کاری بیش از حد با افزایش استرس، کاهش کیفیت خواب و فشار خون بالاتر ارتباط مستقیم دارد.

الو استخدام به عنوان یک مرجع جامع استخدام و وب سایت دورکاری در کشور فعالیت داشته و شما می توانید به عنوان کارفرما یا جوینده کار در این فضای گسترده، به ثبت درخواست کارجو یا ثبت درخواست کار بپردازید.

در الواستخدام، استخدام کلیه شهرها از جمله استخدام تهران، استخدام کرج، استخدام مشهد، استخدام اصفهان، استخدام تبریز، استخدام شیراز، استخدام اهواز، استخدام قم، استخدام کرمانشاه، استخدام ارومیه و ... را داریم.

شما می توانید همین طور در گروه های شغلی مختلف از جمله استخدام حسابدار، استخدام برنامه نویس، استخدام فروشنده، استخدام مستخدم، استخدام مشاغل فروش، استخدام مشاغل وب، استخدام مشاغلی مالی، استخدام مشاغل خدمات مشتری، استخدام بازاریاب، استخدام کارمند اداری، استخدام پیک موتوری، استخدام مدرس زبان انگلیسی، استخدام مشاغل بازاریابی، اسخدام مشاغل مهارتی، استخدام مشاغل آموزشی، استخدام کارشناس فروش، استخدام آشپز، استخدام راننده، استخدام گرافیست، استخدام مشاغل اداری، استخدام مشاغل مراقبت بهداشت، استخدام مشاغل آشپزی، استخدام منشی، استخدام ناخن کار، استخدام کارگر ساده، استخدام طراح وب سایت، استخدام مشاغل حسابداری، استخدام مشاغل طراحی خلاقانه، استخدام مشاغل حمل و نقل و ... وارد شوید.

الو استخدام، سایت حرفه ای جستجوی فرصت های شغلی و آگهی های استخدام، بر اساس آخرین متد شغل یابی طراحی گردیده است. امکان جستجوی انواع دسته بندی سنتی و عمومی مشاغل، عنوان شغلی، سن و جنسیت، نوع همکاری، محل کار و رشته تحصیلی مورد نیاز، فراهم گردیده است. همچنین با ثبت همکاری در هر آگهی استخدام، ارتباطی زیبا بین کارفرمایان و کارجویان استخدامی فراهم گردیده است. علاوه بر جستجو، کاربران می توانند با ایجاد زنگ شغلی، از آخرین و بهترین فرصت های شغلی با ارسال ایمیل مطلع گردند.

دسته بندی ها در این وب سایت شامل متخصصین و مهندسین، کارکنان رایانه و فناوری، کارکنان مالی و حسابداری، کارکنان مهارتی و خدماتی، کارکنان پشتیبانی و اداری، کارکنان فروش و بازاریابی، کارکنان حمل و نقل، کارکنان مشاغل ساده، کارکنان آموزشی و کارکنان هنری و رسانه می شوند.

از اینرو اگر در پی دورکاری مداوم هستید باید بازه‌ای را به عنوان انتقال در نظر بگیرید که می‌تواند یک پیاده روی ساده قبل از شروع به کار باشد. شرکت‌‌ها هم باید به ساعات کاری کارکنان احترام گذاشته و از سپردن مسئولیت و حتی در صورت امکان تماس با آنها خارج از این ساعات خودداری کنند.

۳. حواس‌پرتی کمتر، یا تنهایی و عدم ارتباط؟

کار کردن از خانه می‌تواند فرصتی برای کارمندان باشد تا به صورت عمیق به کار پرداخته و بدون حواس‌پرتی روی امور خود تمرکز کنند. در واقع این شرایط به کارمندان کمک می‌کند به طور کامل کار خود را انجام دهند و در عین حال از نظر فیزیکی و روانشناختی نیز در کنار خانواده خود باشند. کسانی که از خانه کار می‌کنند می‌توانند زمان خود را برای کار و خانواده به گونه‌ای تقسیم کنند که به نفع همه باشد؛ به عنوان مثال کارمند می‌تواند از زمان استراحت خود برای غذا خوردن در کنار خانواده، یا همراهی با فرزند استفاده کرده و در مجموع ارتباطی عمیق‌تر و مفیدتر را شکل دهد.

 

اما در سوی مقابل نیروهایی هم هستند که ارتباط نزدیکی با خانواده خود ندارند، و به همین ترتیب برقراری ارتباط با همکاران می‌تواند بسیار ضروری به نظر برسد. گفتگوهایی که در محیط کار صورت می‌گیرند می‌توانند احساس بهتری در این دست از افراد ایجاد کنند، بنابراین کار کردن از خانه ممکن است به احساس تنهایی آنها، و در نهایت افسردگی، بی‌خوابی و اختلال ذهنی منجر شود. از نظر نرخ مرگ و میر، تنهایی به همان اندازه‌ای تاثیرگذار است که سیگار کشیدن یا مصرف الکل لطمه وارد می‌کند.

معایب دورکاری

 

سازمان‌ها برای اجتناب از چنین شرایطی می‌توانند کافه‌هایی مجازی را شکل دهند تا کارمندان ارتباطی غیررسمی از طریق آن داشته باشند. محققین پیشنهاد می‌کنند شرکت‌ها مدلی تدارک ببیند تا در آن فضایی هیبریدی متشکل از کسانی که در دورکاری بهینه هستند و همچنین افرادی که نیاز به تعامل با همکاران را دارند فراهم نمایند. مثلا نیروها چهار روز در هفته از خانه کار کرده و در روز پنجم به دفتر مراجعه کنند.

 

کلام آخر

نمی‌توان گفت کار کردن از خانه در قیاس با حضور در اداره همیشه برای سلامت یک کارمند بهتر یا بدتر است. بهترین شرایط هنگامی خواهد بود که نیروها بتوانند زمان خود را به خوبی مدیریت کنند، و البته با تجهیزات تکنولوژیک و ارگونومیک مورد حمایت قرار بگیرند. البته لازم است مدیرانی تعلیم دیده نیز وظیفه نظارت بر دورکاری آنها را بر عهده بگیرند.از همه مهم‌تر، وقتی به کارمند اجازه داده می‌شود خودش زمان‌بندی و محل کارش را انتخاب کند، عملکرد او از نظر روانشناختی، فیزیکی و بهره‌وری دو برابر خواهد شد.

منبع: inverse
 
برچسبها دورکاری
نظری برای این مقاله ثبت نشده است