مذاکره برای حقوق در مصاحبه استخدامی

نوشته شده توسط

سمیرا نقیبی

مذاکره برای حقوق در مصاحبه استخدامی

مذاکره برای حقوق در مصاحبه های استخدامی نیازمند رعایت نکات و اصولی است که بدون آن ها نمی توان از نتیجه مثبت کار به اندازه کافی اطمینان داشت و احتمال برعکس شدن نتیجه وجود دارد.

زمانی که برای کاریابی در میان آگهی های استخدام به دنبال کار مناسب خود می گردید، احتمالا در فکر این هستید که بهترین کار با بالاترین سطح حقوق را پیدا کنید. اما مذاکره برای حقوق در جلسه مصاحبه استخدامی باید تابع الگوها و استانداردهایی باشد تا موثر واقع شده و اثربخشی لازم را داشته باشد. در صورتی که این کار را به درستی انجام ندهید، نه تنها تقاضای افزایش حقوق شما مورد قبول قرار نخواهد گرفت، بلکه به احتمال زیاد به طور کلی در مصاحبه استخدامی خود نیز موفق بیرون نخواهید آمد. در ادامه با الو استخدام همراه باشید تا ببینیم مصاحبه های استخدامی باید چطور با مذاکره در خصوص حقوق و بالا بردن سطح آن همراه شوند.

صاحبان کسب و کار یا مدیران شرکت های مختلف معمولا در طول مصاحبه های استخدامی و در نخستین پیشنهاد خود، عددی کمتر از دستمزد مد نظرشان را پیشنهاد می کنند و به همین خاطر افرادی که فن مذاکره در خصوص حقوق را به خوبی بدانند،از سطح حقوق بالاتر و بیشتری برخوردار خواهند شد. اما برای انجام اصولی این کار باید نکاتی را بدانید که در ادامه به آن ها می پردازیم.

مذاکره برای حقوق

1. تحقیق کنید

پیش از شروع مصاحبه و حضور در جلسه ی آن، درباره سطح حقوق و مزایای شغل مورد نظر در شرکت و همچنین سطح حقوق همان شغل در شرکت های رقیب تحقیق کنید. پس از آن باید اطلاعاتی را که به دست آورده اید، با انتظارات و نیازهای خود تطابق دهید. اگر حقوق کارکنان شرکت کمتر از حد انتظار  شما است، شانس زیادی برای دریافت حقوق بالاتر نخواهید داشت. زیرا توقع نداریم که میزان حقوق یک فرد تازه وارد، عدد بسیار بزرگتری خارج از دامنه دستمزدهای شرکت باشد.

2. با احتیاط درباره حقوق خود صحبت کنید

به یاد داشته باشید که به هیچ وجه نباید سریع و خیلی زود و از اول مصاحبه به سراغ عدد و رقم دستمزد بروید. در واقع تا پیش از آن که مهارت ها، تحصیلات، سوابق شغلی و شرایط شما مطرح نشده و  مدیر یا شخص روبرو را به هر شکلی جذب نکرده است، صحبت کردن راجع به حقوق عملی بسیار اشتباه خواهد بود. هیچ دلیلی ندارد که کارفرما بدون کشف امتیازات شما، علاقه مند به پرداخت دستمزد بالا باشد.

 

مذاکره برای حقوق

 

3. به دام پیشنهاد حقوق نیفتید 

در بیشتر مصاحبه های شغلی سوالی مشخص در مورد حقوق پیشنهادی پرسیده می شود. این سوال می تواند به صورت مستقیم از شما پرسیده شده یا در فرم استخدامی آورده شده باشد. اما به هیچ وجه در این دام نیفتید و حتما بگویید که ابتدا باید ببینید که آیا کار از هر دو طرف مناسب است و سپس درباره حقوق صحبت خواهید کرد. در صورتی که از سوی کارفرما برای اعلام دستمزد پیشنهاد شما اصرار وجود داشت، رقمی متعادل با میزان دستمزدها بگویید.

4. پیشدستی کنید

در صورتی که مراحل قبلی به خوبی پیش رفت و شرکت مایل به استخدام شما بود، نوبت به اعلام رقم معین دستمزد می‌رسد. سعی کنید قبل از اینکه کارفرما رقمی بگوید، شما پیش دستی کنید تا ادامه مذاکره روی همین عدد پیش برود. به این شکل پایه مبلغ دستمزد را نزدیک به چیزی که در ذهن دارید، بسته و همه چیز را به نفع خود سیاست گذاری کرده اید.

الو استخدام به عنوان یک مرجع جامع استخدام و وب سایت دورکاری در کشور فعالیت داشته و شما می توانید به عنوان کارفرما یا جوینده کار در این فضای گسترده، به ثبت درخواست کارجو یا ثبت درخواست کار بپردازید.

در الواستخدام، استخدام کلیه شهرها از جمله استخدام تهران، استخدام کرج، استخدام مشهد، استخدام اصفهان، استخدام تبریز، استخدام شیراز، استخدام اهواز، استخدام قم، استخدام کرمانشاه، استخدام ارومیه و ... را داریم.

شما می توانید همین طور در گروه های شغلی مختلف از جمله استخدام حسابدار، استخدام برنامه نویس، استخدام فروشنده، استخدام مستخدم، استخدام مشاغل فروش، استخدام مشاغل وب، استخدام مشاغلی مالی، استخدام مشاغل خدمات مشتری، استخدام بازاریاب، استخدام کارمند اداری، استخدام پیک موتوری، استخدام مدرس زبان انگلیسی، استخدام مشاغل بازاریابی، اسخدام مشاغل مهارتی، استخدام مشاغل آموزشی، استخدام کارشناس فروش، استخدام آشپز، استخدام راننده، استخدام گرافیست، استخدام مشاغل اداری، استخدام مشاغل مراقبت بهداشت، استخدام مشاغل آشپزی، استخدام منشی، استخدام ناخن کار، استخدام کارگر ساده، استخدام طراح وب سایت، استخدام مشاغل حسابداری، استخدام مشاغل طراحی خلاقانه، استخدام مشاغل حمل و نقل و ... وارد شوید.

الو استخدام، سایت حرفه ای جستجوی فرصت های شغلی و آگهی های استخدام، بر اساس آخرین متد شغل یابی طراحی گردیده است. امکان جستجوی انواع دسته بندی سنتی و عمومی مشاغل، عنوان شغلی، سن و جنسیت، نوع همکاری، محل کار و رشته تحصیلی مورد نیاز، فراهم گردیده است. همچنین با ثبت همکاری در هر آگهی استخدام، ارتباطی زیبا بین کارفرمایان و کارجویان استخدامی فراهم گردیده است. علاوه بر جستجو، کاربران می توانند با ایجاد زنگ شغلی، از آخرین و بهترین فرصت های شغلی با ارسال ایمیل مطلع گردند.

دسته بندی ها در این وب سایت شامل متخصصین و مهندسین، کارکنان رایانه و فناوری، کارکنان مالی و حسابداری، کارکنان مهارتی و خدماتی، کارکنان پشتیبانی و اداری، کارکنان فروش و بازاریابی، کارکنان حمل و نقل، کارکنان مشاغل ساده، کارکنان آموزشی و کارکنان هنری و رسانه می شوند.

5. زود تسلیم نشوید

به یاد داشته باشید که حتی اگر حقوق پیشنهادی از سوی کارفرما به حد کافی برای شما مثبت بود و از آن رضایت داشتید، در وهله اول خود را مشتاق نشان نداده و خیلی زود این رقم را قبول نکنید. لازم است که کمی درنگ کرده و حتی پاسخ قطعی را به روز دیگری موکول کنید.

 

مذاکره برای حقوق

 

6. از انتظارات خود صحبت کنید

به کارفرما بگویید که چه چیزی از شغل مورد نظر می خواهید.، به خصوص از نظر حقوق، مزایا و فرصت‌ها. «جویس گیویا» مدیر «گروه هرمان» در این رابطه می‌گوید: «شاید لازم باشد در مورد مرخصی، انعطاف پذیری در محل کار، استقلال و موارد دیگری از جمله هر چیزی که برای شما ارزش محسوب می‌شود صحبت کنید.»

7. در مورد مزایا مذاکره کنید

در صورتی که پتانسیل لازم برای افزایش حقوق شما وجود ندارد و کارفرما روی عدد اولیه پیشنهادی خود اصرار می ورزد، می توانید به سراغ گزینه های جایگزین چون مزایا بروید. از وی مزایای کاری تان را جویا شوید که تصدی این شغل چه مزایایی برای شما به همراه خواهد داشت.

8. ارزش و عملکرد خود را مطرح نمایید

حتما از ارزش‌های خود  سخن بگویید این می توان به سوابق تحصیلی، مهارت ها یا سوابق شغلی شما مربوط باشد. به هر صورت باید مطرح کنید که اضافه کردن شما به تیم فعلی، چه آورده هایی برای شرکت خواهد داشت. تنها در این صورت کارفرما برای شنیدن درخواست افزایش حقوق شما، آمادگی لازم را خواهد داشت.

 

مذاکره برای حقوق

 

سخن پایانی

شما چه روش های دیگری برای مذاکره برای حقوق می شناسید که در نتیجه رقم دستمزد تاثیر مثبت داشته باشند؟ این تکنیک ها و ایده ها را در بخش نظرات با ما و دیگر دنبال کنندگان وبلاگ الواستخدام در میان بگذارید.

سخن پایانی

به یاد داشته باشید که به هیچ وجه نباید سریع و خیلی زود و از اول مصاحبه به سراغ عدد و رقم دستمزد بروید. در واقع تا پیش از آن که مهارت ها، تحصیلات، سوابق شغلی و شرایط شما مطرح نشده و  مدیر یا شخص روبرو را به هر شکلی جذب نکرده است، صحبت کردن راجع به حقوق عملی بسیار اشتباه خواهد بود. هیچ دلیلی ندارد که کارفرما بدون کشف امتیازات شما، علاقه مند به پرداخت دستمزد بالا باشد.

 

منبع: monster

نظری برای این مقاله ثبت نشده است