افزایش بازدهی در دورکاری چطور میسر خواهد بود؟

نوشته شده توسط

سمیرا نقیبی

افزایش بازدهی در دورکاری چطور میسر خواهد بود؟

برای افزایش بازدهی در دورکاری باید محیط کاری خود در منزل را جدا ساخته و به اطرافیان خود بگویید که به زمان کاری شما احترام کامل بگذارند. همین طور حتما زمان استراحت برای خود در نظر بگیرید.

با توجه به شیوع کرونا و ناامیدی از زمان اتمام آن، دورکاری در منزل به یکی از روش های پرطرفدار اشتغال تبدیل شده و از سوی نهادهای مختلف نیز توصیه می شود. افرادی که پیشتر تجربه دورکاری را دارند، با این شرایط بهتر کنار آمده و تکنیک های صحیح بهره وری آن را به خوبی می دانند. اما سایر افراد که برای نخستین بار به اشتغال از راه دور روی آورده اند، باید با استفاده از توصیه هایی که در ادامه آورده شده است، افزایش بازدهی در دورکاری را به دست بیاورند.

برای کشف این الگوها و استانداردها با الو استخدام همراه باشید.

افزایش بازدهی در دورکاری

1. تدوین برنامه ای منظم و مدون

یکی از مهم ترین گام ها در افزایش بازدهی در دورکاری شما، داشتن برنامه ای منظم و نظارت مستمر بر آن است. در صورتی که برنامه ریزی درستی نداشته باشید، به راحتی از پس کارها برنیامده و شرایط دورکاری باعث می شود که پس از گذشت چند روز، خود را از همه چیز دورمانده و عقب افتاده ببینید. تنظیم یک برنامه منظم و ساختار یافته به شما کمک می کند تا هر روز به درستی بدانید که چه مسئولیت ها و وظایفی بر عهده داشته و باید برای به سرانجام رساندن آن ها، چه اقداماتی انجام دهید. بنابر این به خوبی می دانید که باید چطور روز خود را شروع کرده، چه ساعتی از خواب بیدار شده و چطور وظایف خود را در زمان مقرر به سرانجام مثبت خود برسانید.

به هر ترتیب کمی زمان می برد تا با شرایط کاری جدید آشنا شده و به آن خو بگیرید. شما مدت ها با فضای شغلی اداری مشغول بوده و طبیعی است که کنده شدن از این فضا برایتان سخت باشد. اما لازم است که اهداف بزرگتری را در خانه ترسیم کرده و برای رسیدن به آن ها، گام های مثبتی بردارید. لازم است که حتما زمان استراحت نیز برای خود در نظر بگیرید و هرگز در دورکاری، فشرده و تخت گاز پیش نروید.

 

افزایش بازدهی در دورکاری

 

2. تعیین مرزهای مشخص

وقتی به کار در خانه مشغول می شوید، به سادگی ممکن خواهد بود که زندگی شخصی تان غرق کار شود. هالوول در این رابطه این طور می گوید: «حتما حواستان باشد مرزهایی واضح را تعیین کنید، زیرا که ممکن است بعد از مدتی احساس کنید همیشه مشغول کار هستید و فرصت پرداخت به زندگی شخصی و آرامش خود را از دست داده اید.». از این روی اهمیت زیادی دارد که این دو را به درستی از یکدیگر جدا نگه دارید.

یکی از راه‌های مقابله با این حالت این است که حتما یک محیط کاملا جداگانه و مجزا برای کار خود در منزل انتخاب کنید. از این گذشته لازم است که دوستان و عزیزان شما بدانند که اگر چه در خانه هستید، محدودیت هایی در ارتباط با هر یک از آن ها در زمان کاری خود خواهید داشت. کرامر در این زمینه تاکید می کند: «اگر زنگ خانه به صدا در بیاید، غیر از مواردی که انتظار کسی را داشته باشم، آن را نادیده گرفته و درب را باز نمی کنم».

الو استخدام به عنوان یک مرجع جامع استخدام و وب سایت دورکاری در کشور فعالیت داشته و شما می توانید به عنوان کارفرما یا جوینده کار در این فضای گسترده، به ثبت درخواست کارجو یا ثبت درخواست کار بپردازید.

در الواستخدام، استخدام کلیه شهرها از جمله استخدام تهران، استخدام کرج، استخدام مشهد، استخدام اصفهان، استخدام تبریز، استخدام شیراز، استخدام اهواز، استخدام قم، استخدام کرمانشاه، استخدام ارومیه و ... را داریم.

شما می توانید همین طور در گروه های شغلی مختلف از جمله استخدام حسابدار، استخدام برنامه نویس، استخدام فروشنده، استخدام مستخدم، استخدام مشاغل فروش، استخدام مشاغل وب، استخدام مشاغلی مالی، استخدام مشاغل خدمات مشتری، استخدام بازاریاب، استخدام کارمند اداری، استخدام پیک موتوری، استخدام مدرس زبان انگلیسی، استخدام مشاغل بازاریابی، اسخدام مشاغل مهارتی، استخدام مشاغل آموزشی، استخدام کارشناس فروش، استخدام آشپز، استخدام راننده، استخدام گرافیست، استخدام مشاغل اداری، استخدام مشاغل مراقبت بهداشت، استخدام مشاغل آشپزی، استخدام منشی، استخدام ناخن کار، استخدام کارگر ساده، استخدام طراح وب سایت، استخدام مشاغل حسابداری، استخدام مشاغل طراحی خلاقانه، استخدام مشاغل حمل و نقل و ... وارد شوید.

الو استخدام، سایت حرفه ای جستجوی فرصت های شغلی و آگهی های استخدام، بر اساس آخرین متد شغل یابی طراحی گردیده است. امکان جستجوی انواع دسته بندی سنتی و عمومی مشاغل، عنوان شغلی، سن و جنسیت، نوع همکاری، محل کار و رشته تحصیلی مورد نیاز، فراهم گردیده است. همچنین با ثبت همکاری در هر آگهی استخدام، ارتباطی زیبا بین کارفرمایان و کارجویان استخدامی فراهم گردیده است. علاوه بر جستجو، کاربران می توانند با ایجاد زنگ شغلی، از آخرین و بهترین فرصت های شغلی با ارسال ایمیل مطلع گردند.

دسته بندی ها در این وب سایت شامل متخصصین و مهندسین، کارکنان رایانه و فناوری، کارکنان مالی و حسابداری، کارکنان مهارتی و خدماتی، کارکنان پشتیبانی و اداری، کارکنان فروش و بازاریابی، کارکنان حمل و نقل، کارکنان مشاغل ساده، کارکنان آموزشی و کارکنان هنری و رسانه می شوند.

چنین اقدامی باعث می شود که بتوانید به راحتی تمرکز خود را حفظ کنید، همین طور فرسودگی شما را کاهش داده و در پایان روز، احساس خواهید کرد که تمامی وظایف را به درستی و در زمان خود انجام داده اید. شما باید این موضوع را پیش از شروع دورکاری با اعضای خانواده خود در میان گذاشته و آن ها را متقاعد سازید که به زمان کاری شما احترام گذاشته و چهارچوب های آن را به خوبی درک و حفظ کنند. در غیر این صورت دورکاری به چیز پیچیده و به شدت طاقت فرسایی تبدیل خواهد شد.

3. در نظر گرفتن زمان استراحت

یکی از بزرگترین اشکالات و اشتباهاتی که دامن گیر کار در منزل می شود، عدم در نظر گرفتن زمان استراحت است. افرادی که به دورکاری مشغول هستند، گاهی آن چنان غرق کار می شوند که استراحت و تفریحات شخصی خود را فراموش کرده و پیوسته به کار مشغول هستند. این عده تنها به موقعی که خواب امانشان را می برد، زمانی را به استراحت اختصاص داده و در ساعات خارج از آن، تنها به کار مشغول هستند. اگر به اجبار یا حتی از روی میل شخصی چند ساعتی را به تفریح یا کاری غیر از اشتغال خود اختصاص دهند، احساس عذاب وجدان داشته و تا چند روز از این موضوع خود را سرزنش می کنند. اما لازم است که حتما دورکارها زمانی را در طول روز، برای استراحت و تفریح خود در نظر گرفته و هرگز تخته گاز پیش نروند. در غیر این صورت در زمان کوتاه به مشکل برخورد کرده و راندمان کاری خود را به شدت از دست می دهند.

4. حفظ ارتباط با دنیای بیرون

اگر قرار است در منزل به اشتغال بپردازید و با خانواده و دوستان نیز هماهنگ شده اید که در ساعت کاری مزاحمتی برای شما نداشته باشند، به این معنا نیست که ارتباط خود را با دنیای بیرون و همکاران سابق قطع کنید. لازم است که حتما حفظ ارتباط با دنیای بیرون داشته باشید و هر روز با همکاران خود به هر شکل ممکن، آنلاین یا تلفنی تماس داشته باشید. این باعث می شود که اولا هویت شغلی شما حفظ شده و در بازار کار خود مطرح بمانید و دوم این که به لحاظ روحی، حفظ روحیه داشته و افسردگی های دوران دورکاری به شما تاثیر نداشته باشند. در بسیاری مواقع افرادی که تنها با دورکاری اشتغال خود را ادامه می دهند، پس از مدتی دچار افسردگی شده و دور ماندن از محیط کاری و همکاران بر روحیه آن ها تاثیر منفی می گذارد.

 

افزایش بازدهی در دورکاری

 

5. جشن گرفتن موفقیت ها

اگر در کارهای خود موفق بوده و به آن چه می خواهید، دست یافته اید، لازم است که به خود جایزه داده و موفقیت های کوچک و بزرگتان را جشن بگیرید. این به حفظ روحیه شما و افزایش انرژی تان در طول کار، کمک زیادی خواهد کرد.

برچسبها دورکاری
نظری برای این مقاله ثبت نشده است