10 راهنمایی برای موفقیت در کاریابی و پیدا کردن بهترین شغل

نوشته شده توسط

سمیرا نقیبی

10 راهنمایی برای موفقیت در کاریابی و پیدا کردن بهترین شغل

برای موفقیت در کاریابی باید از تکنیک ها و اصولی استفاده کنید که هر یک از آن ها می تواند به شکلی باعث پیشرفت و به دست آوردن بهترین موقعیت های شغلی برای شما شود.

کاریابی و انتخاب بهترین گزینه های شغلی همیشه عملی سخت و پرچالش است که باعث می شود تا نتوانید موقعیت شغلی خود را به درستی تشخیص داده و آن را در جای خود قرار دهید. حتی اگر همه چیز مهیا بوده و پیشنهادهای مناسبی داشته باشید، باز انتخاب بهترین آن ها، با چالش های خود همراه خواهد بود. با تغییر وضعیت بازار کار می توانید موقعیتی پیدا کنید که در مورد شغل بعدی خود انتخابی مناسب تر داشته باشید. افراد متقاضی شغلی که در زمینه های پر تقاضا قرار دارند و کارمندانی که سابقه موفقیت شغلی در آن ها وجود دارد، غالباً در موقعیت قابل ملاحظه ای قرار دارند که بتوانند شغل بعدی خود را از فرصت های مختلف انتخاب کنند.

اگر از مجموعه مهارت ها و تجربه های مناسبی برخوردار هستید، می توانید از پس انتخاب خود برآیید. شما می توانید برای به دست آوردن شغلی که به موقعیت ایده آل شما نزدیک است، از مزیت ها و امتیازات خود استفاده کنید. شما همچنین می توانید شغلی را انتخاب کنید که مناسب ترین شرایط برای شرایط شخصی و اهداف شغلی شما را داشته باشد.

لازم نیست اولین پیشنهاد شغلی را که دریافت می کنید انتخاب کنید، مگر این که مطمئن باشید این موقعیت مناسب برای مرحله بعدی کار شما است. در عوض، وقت خود را بگذرانید و اطمینان حاصل کنید که کار بعدی شما دقیقاً همان چیزی است که به دنبال آن هستید. در اینجا نحوه بهینه سازی شانس خود برای انتخاب بهترین کار ممکن در فرآیند کاریابی آورده شده است.

10 نکته برای کاریابی و انتخاب شغل در بازار کارجویان

1. در حالت جستجوی کار بمانید. خود را در "حالت جستجوی شغلی مداوم" نگه دارید تا در هنگام بروز فرصت برای شکار فرصت های جدید آماده باشید. تمام اسناد جستجوی شغل خود را به روز کنید، به خصوص نمایه LinkedIn. حداقل در هر ماه موفقیت های خود در شغل فعلی خود را ثبت کنید و آن ها را در رزومه خود بگنجانید. اگر مهارت های شما تقاضای زیادی داشته باشد، کارفرمایان غالباً به دنبال شما خواهند آمد، بنابراین برای پاسخگویی به گزینه های جذاب آماده باشید.

 

موفقیت در کاریابی

 

2- نمایه ای از شغل و کارفرمای ایده آل خود ایجاد کنید. این به شما کمک می کند تا موقعیت های جذاب را شناسایی کرده و به مشاغل دیگری که فکر نمی کنید مناسب باشند، پاسخ رد به موقع دهید. در نظر بگیرید که چه نوع کارفرمایی برای شخصیت و سبک کاری شما مناسب خواهد بود. برای این کار، به عناصر مشاغل فعلی و گذشته خود که بیشترین لذت را داشته اید، بیاندیشید و آنها را بنویسید. از خود بپرسید: کدام فعالیت ها بیشترین رضایت را در مورد شغل فعلی شما دارند؟ ممکن است دوست داشته باشید در شغل بعدی خود از چه چیزی جلوگیری کنید؟ از نظر تعادل کار و زندگی چه می خواهید؟

فرهنگ شرکت ایده آل شما چیست؟ در کدام شغل ها برای کاری که می تواند برایتان رضایت بخش تر باشد، ردیف شغلی تعریف شده است؟

3. چه چیز دیگری را در کار و حرفه خود دوست دارید؟ همچنین باید در نظر داشته باشید که چه چیزی ممکن است از شغل فعلی شما از دست رفته تلقی شود و دیگر آن را نداشته باشید. به عنوان مثال، اگر از برنامه ریزی رویدادها لذت می برید، آیا در نقش فعلی خود برنامه ریزی مناسبی را انجام می دهید؟ شاید شغل فعلی شما فرصت های کافی برای پیشرفت را ارائه ندهد، یا رئیس شما بیش از حد استبدادی باشد و دوست دارید آزادی بیشتری برای تصمیم گیری و برنامه ریزی برای گردش کار خود داشته باشید.

الو استخدام به عنوان یک مرجع جامع استخدام و وب سایت دورکاری در کشور فعالیت داشته و شما می توانید به عنوان کارفرما یا جوینده کار در این فضای گسترده، به ثبت درخواست کارجو یا ثبت درخواست کار بپردازید.

در الواستخدام، استخدام کلیه شهرها از جمله استخدام تهران، استخدام کرج، استخدام مشهد، استخدام اصفهان، استخدام تبریز، استخدام شیراز، استخدام اهواز، استخدام قم، استخدام کرمانشاه، استخدام ارومیه و ... را داریم.

شما می توانید همین طور در گروه های شغلی مختلف از جمله استخدام حسابدار، استخدام برنامه نویس، استخدام فروشنده، استخدام مستخدم، استخدام مشاغل فروش، استخدام مشاغل وب، استخدام مشاغلی مالی، استخدام مشاغل خدمات مشتری، استخدام بازاریاب، استخدام کارمند اداری، استخدام پیک موتوری، استخدام مدرس زبان انگلیسی، استخدام مشاغل بازاریابی، اسخدام مشاغل مهارتی، استخدام مشاغل آموزشی، استخدام کارشناس فروش، استخدام آشپز، استخدام راننده، استخدام گرافیست، استخدام مشاغل اداری، استخدام مشاغل مراقبت بهداشت، استخدام مشاغل آشپزی، استخدام منشی، استخدام ناخن کار، استخدام کارگر ساده، استخدام طراح وب سایت، استخدام مشاغل حسابداری، استخدام مشاغل طراحی خلاقانه، استخدام مشاغل حمل و نقل و ... وارد شوید.

الو استخدام، سایت حرفه ای جستجوی فرصت های شغلی و آگهی های استخدام، بر اساس آخرین متد شغل یابی طراحی گردیده است. امکان جستجوی انواع دسته بندی سنتی و عمومی مشاغل، عنوان شغلی، سن و جنسیت، نوع همکاری، محل کار و رشته تحصیلی مورد نیاز، فراهم گردیده است. همچنین با ثبت همکاری در هر آگهی استخدام، ارتباطی زیبا بین کارفرمایان و کارجویان استخدامی فراهم گردیده است. علاوه بر جستجو، کاربران می توانند با ایجاد زنگ شغلی، از آخرین و بهترین فرصت های شغلی با ارسال ایمیل مطلع گردند.

دسته بندی ها در این وب سایت شامل متخصصین و مهندسین، کارکنان رایانه و فناوری، کارکنان مالی و حسابداری، کارکنان مهارتی و خدماتی، کارکنان پشتیبانی و اداری، کارکنان فروش و بازاریابی، کارکنان حمل و نقل، کارکنان مشاغل ساده، کارکنان آموزشی و کارکنان هنری و رسانه می شوند.

4- شغل كامل خود را در نظر بگیرید. برخی از ارزیابی های شغلی آنلاین را انجام دهید تا به شما در شناسایی سایر ارزش ها، علایق یا ویژگی های شخصیتی که ممکن است بخواهید در کار ایده آل خود قرار دهید ، کمک کند. اگر می خواهید در شناسایی جنبه های اصلی حرفه ای ایده آل خود موفق ظاهر شوید، می توانید از مشاور یک مشاور شغلی نیز استفاده کنید. اگر شرکتی رویایی در نظر دارید که دوست دارید برای آن کار کنید، اکنون ممکن است زمان ارتباط با آن ها باشد.

 

موفقیت در کاریابی

 

5- ارزش خود را بدانید. یکی از مزایای تقاضای زیاد اشتغال، فرصتی برای ارتقاء دستمزد شماست. میزان درآمد شغلی خود را از طریق منابع حقوق و دستمزد به صورت آنلاین، نظرسنجی های سازمان حرفه ای و شبکه های غیررسمی با افراد متخصص انجام دهید. این نکات را برای تعیین میزان ارزش خود مرور کنید. شغل كامل خود را در نظر بگیرید. برخی از ارزیابی های شغلی آنلاین را انجام دهید تا به شما در شناسایی سایر ارزش ها، علایق یا ویژگی های شخصیتی که ممکن است بخواهید در کار ایده آل خود قرار دهید ، کمک کند. اگر می خواهید در شناسایی جنبه های اصلی حرفه ای ایده آل خود موفق ظاهر شوید، می توانید از مشاور یک مشاور شغلی نیز استفاده کنید. اگر شرکتی رویایی در نظر دارید که دوست دارید برای آن کار کنید، اکنون ممکن است زمان ارتباط با آن ها باشد.

 

6. آیا پول بیشتری می خواهید؟ اگر فکر می کنید باید بیشتر درآمد کسب کنید، در نظر بگیرید که درخواست افزایش حقوق کنید یا شغل دیگری را که دستمزد بیشتری دارد، هدف بگیرید. بسیاری از کارفرمایان حقوق های مطابق با سطح حقوق وزارت کار پیشنهاد می دهند. در بعضی موارد، پیشنهاد رقابتی یا تغییر شغل ممکن است تنها راه برای افزایش قابل توجه دستمزد باشد. مراقب باشید در صورت عدم آمادگی تغییر شغل، اولتیماتوم را برای کارفرمای فعلی خود صادر نکنید. شما نمی خواهید قبل از آمادگی برای استخدام جدید، شغل خود را از دست دهید.

7. مهارت های بیشتری کسب کنید. اگر شغل بعدی که دوست دارید نیاز به مهارت های بیشتر و افزون تری داشته باشد، لازم است که این مهارت ها را جلوتر کسب کنید. در بسیاری مواقع گسترش سطح مهارت ها، به افزایش دستمزد و حقوق شما نیز منجر خواهد شد. به واقع زمانی که می خواهید به افزایش حقوق دست یابید، به جز تغییر شغل؛ احتمالا افزایش سطح مهارت ها نیز بسیار کمک کننده خواهد بود. به این ترتیب می توانید از طریق به دست آوردن مهارت های تازه، در جستجوی کاریابی با سطح حقوق و مسئولیت ها و به طور کلی تراز بالاتری باشید.

همچنین، کلاس ها و فرصت های آموزشی را برای دستیابی به پیش زمینه مناسب برای کار بعدی خود بررسی کنید. کارفرمای شما حتی ممکن است قبول کند که هزینه شرکت کردن شما در این کلاس ها را بپردازد.

 

موفقیت در کاریابی

 

8- به استخدام کنندگان کمک کنید تا شما را پیدا کنند. برای این منظور خوب است که رزومه خود را در وب سایت کاریابی قرار دهید. یک سایت کاریابی به شما کمک می کند تا بهتر در چشم کارفرمایان آمده و رزومه تان به وسیله آن ها دنبال شود. این به منزله یک ماهی گیری است و شما باید ماهی درشت و دندان گیری باشید که به وسیله کارفرما شکار می شود. در این مرحله تهیه یک روزمه کامل و جامع که تمامی اطلاعات مهارتی، تحصیلات، سوابق شغلی و ... شما در آن گنجانده شده باشد؛ بسیار کمک کننده خواهد بود. زمانی که کارفرما این رزومه را باز می کند، باید اطلاعات کامل و دقیقی از شما دریافت کرده و از آن ها به درستی استفاده نماید. از این روی جای دارد که حتما در زمان ثبت نام در وب سایت های کاریابی، رزومه خود را با دقت و کیفیت بالا، آپلود کنید.

9. اشکالی ندارد که بگوییم ، "نه ممنون." از رد کردن یک پیشنهاد شغلی که به نظر می رسد کمتر از ایده آل شما باشد نترسید.

اگر به چیزی بیش از پیشنهاد فعلی نیاز دارید، پیشنهادات دیگر را بررسی کنید. شاید بهتر باشد در کار فعلی خود بمانید تا اینکه چیزی جذاب تر پیدا کنید. در نظر داشته باشید که تغییرات بیش از حد شغل می تواند به نشانه یک پرچم قرمز روی رزومه شما باشد.

چگونه تصميم بگيريم كدام شغل را انتخاب كنيم

تصمیم گیری در هنگام انتخاب شغل جدید، در واقع می تواند سخت تر باشد. ممکن است مجبور شوید چندین پیشنهاد شغلی رامورد بررسی قرار داده و هر یک را به نوعی بیازمایید، که این خود می تواند استرس زا باشد. برای ارزیابی هر پیشنهاد و مقایسه دقیق مزایای آن ها، لازم است که کاملا وقت بگذارید. این مربوط به پول نیست. مزایایی که به شما پیشنهاد می شود نیز مهم هستند و باید به جایگاه کاری خود نیز در این میان دقت کافی داشته باشید.

سخن پایانی

شغل كامل خود را در نظر بگیرید. برخی از ارزیابی های شغلی آنلاین را انجام دهید تا به شما در شناسایی سایر ارزش ها، علایق یا ویژگی های شخصیتی که ممکن است بخواهید در کار ایده آل خود قرار دهید ، کمک کند. اگر می خواهید در شناسایی جنبه های اصلی حرفه ای ایده آل خود موفق ظاهر شوید، می توانید از مشاور یک مشاور شغلی نیز استفاده کنید. اگر شرکتی رویایی در نظر دارید که دوست دارید برای آن کار کنید، اکنون ممکن است زمان ارتباط با آن ها باشد.

نظری برای این مقاله ثبت نشده است