چطور یک فریلنسر خوشحال باشیم؟

نوشته شده توسط

سمیرا نقیبی

چطور یک فریلنسر خوشحال باشیم؟

چطور یک فریلنسر خوشحال باشیم و با استفاده از چه تکنیک هایی دورکاری در منزل را به فرآیندی لذت بخش تر و جذاب تر تبدیل سازیم؟

هرگونه دورکاری در منزل به شما می گوید که احتمالا اوقات سخت و کسالت باری را پیش رو خواهید داشت. اما راهکاریی وجود دارد که به واسطه آن ها یک فریلنسر خوشحال بوده و در عین دورکاری شاد و سرزنده باشید.

در ادامه با وبلاگ الواستخدام همراه باشید تا به این روش های کارآمد بپردازیم.

حال که فرصت آن پیدا شده تا با دورکاری و پیشه کردن روش کاری فریلنسرینگ، فضای کاری خود را به شکلی گسترده تر ساخته و آزادی عمل بیشتری داشته باشید، باید از این اصول و تکنیک ها استفاده کرده و به جای زجر کشیدن از شرایط دورکاری، آن را به فعالیتی لذت بخش تبدیل نمایید.

به عنوان یک صاحب مشاغل ، فراز و نشیب های بسیاری خواهید داشت. مواقعی وجود خواهد داشت که احساس می کنید به راستی به ستوه آمده و تحمل شرایط را ندارید. گاهی اوقات شما به طور قابل توجهی احساس آشفتگی خواهید کرد. استراحت منظم را فراموش کرده و به نظر می رسد که خواهید کرد. حتی ممکن است 15 ساعت در روز، و هفت روز در هفته کار کنید و خود را به نقطه شکست مقاومتی برسانید.

به هر ترتیب با دنبال کردن این نکات می توانید فریلنسر شادتری باشید.

روزمرگی داشته باشید

وقتی در خانه کار می کنید، راحت است که از تختخواب خارج شوید و مستقیم به میز کار خود برسید. اما احتمالا هنوز ساعت 11 صبح است و شما حتی دوش نگرفته اید یا صبحانه نخورده اید. یک روال صبحگاهی سالم را اتخاذ کنید. بلند شوید، دوش بگیرید ، لباس بپوشید ، اصلاح کنید یا آرایش کنید و استراحت کنید و صبحانه بخورید. اگر می توانید کار خود را 9 صبح مانند همه کارمندان شروع کنید.

چطور یک فریلنسر خوشحال باشیم؟

به ساعات کاری معمولی بچسبید

فقط به این دلیل که خودتان کار می کنید به این معنی نیست که شما باید هر ساعت بیداری کار کنید تا یک فریلنسر موفق باشید. با چسبیدن به روال معمول، کار کردن در ساعات کاری معمولی مانند ساعت 9 صبح تا 5 عصر را انتخاب کرده و از دنبال کردن ساعت های طولانی کاری خودداری کنید. مطالعات نشان داده اند که کار کردن بیش از هفت یا هشت ساعت در روز به معنای کار بیشتر نیست، بلکه تنها فرسودگی برای شما همراه خواهد داشت. این امر به این دلیل است که سطح بهره وری شما کاهش می یابد.

وقتی می خواهید کار کنید

البته هرکسی مناسب "دورکاری در منزل" نیست. اگر بین ساعت 11 صبح و 2 بعد از ظهر و دوباره بین ساعت 5 و 8 بعد از ظهر راندمان و بازدهی کاری خوبی دارید، پس لازم است که تنها در این ساعات به کار بپردازید. فقط مطمئن شوید که بیش از هفت یا هشت ساعت در روز کار نمی کنید. فرقی نمی کند که چقدر کار به پایان برسید: اگر هنوز هم هر روز 15 ساعت را به میز کار خود اختصاص می دهید، وقت آن است که بفهمید اشتباه می کنید. شما به روزانه 8 ساعت کار نیاز دارید و لازم است که حتما این مدت زمان را به کار اختصاص دهید و نه بیشتر. حال این 8 ساعت می تواند در هر وقتی از شبانه روز اختصاص پیدا کند.

محیط کار خود را به درستی بچینید

لازم است که حتما یک محیط کاری مناسب برای خود در نظر بگیرید. یک قاب عکس روی میز کار شما یا یک گلدان کوچک می تواند بسیار کمک کننده باشد. اطمینان حاصل کنید که نور طبیعی زیادی وجود دارد و میز شما تمیز و مرتب باشد. اگر می توانید یک صندلی اداری مناسب - صندلی ارگونومیک فراهم کنید. حتی گوش دادن به موسیقی نیز بسیاری از اوقات، کمک کننده خواهد بود.

استراحت کافی داشته باشید

فریلنسرهایی که استراحت کافی برای خود در نظر نمی گیرند، به زودی دچار فرسایش شده و با مشکلات کاری زیادی روبرو خواهند شد. بنابراین لازم است که حتما زمان کافی برای استراحت خود در نظر بگیرید. کار کردن بی وقفه و بدون استراحت به زودی تمام انرژی شما را از بین برده و باعث می شود که انگیزه کافی برای ادامه کار را از دست بدهید.

سخن پایانی

شما چه روش های دیگری را می شناسید که به کمک آن ها تبدیل به یک فریلنسر موفق شده و احساس شادی بیشتری داشته باشید؟

برچسبها دورکاری
نظری برای این مقاله ثبت نشده است