نیمی از کارمندان می گویند بهره وری دورکاری در منزل به مراتب بالاتر است

نوشته شده توسط

سمیرا نقیبی

نیمی از کارمندان می گویند بهره وری دورکاری در منزل به مراتب بالاتر است

بهره وری دورکاری در منزل چرا بیشتر از کار کردن در محیط کار بیرون است و چطور می توان از طریق کار کردن در منزل کارایی بهتر و بیشتری داشت؟

طبق گفته نیمی از کارمندان، بهره وری دورکاری در منزل به دلایل مختلفی، افزایش یافته است و ثمربخشی بیشتری با خود همراه دارد. اما تقریبا نیمی دیگر، بر این عقیده استوار هستند که با مشغول بودن در محیط کار، کارایی بیشتری دارند و می توانند مفیدتر به فعالیت های شغلی خود بپردازند. با این وجود 50 درصد افرادی که به دلیل شیوع ویروس کرونا خانه نشین شده و در خانه به فعالیت شغلی خود می پردازند، منتظر به پایان رسیدن این ماجرا بوده و می خواهند به محل کار خود بازگردانند.

بهره وری دورکاری در منزل

با این حساب به نظر می رسد که 50 درصد از افرادی که به دورکاری مشغول هستند، ترجیح می دهند با پایان دوران قرنطینه کرونا نیز همچنان به دورکاری ادامه دهند و این شرایط به نظر ایشان با بهره وری بالاتری همراه است.

اما ببینیم این عده چرا دورکاری در منزل را بهینه تر می دانند:

نزدیکی به اعضای خانواده و آرامش روانی: در حین دورکاری در منزل، نزدیکی فرد به اعضای خانواده، موجبات آرامش روانی بیشتر وی را رقم زده و باعث می شود که احساس به مراتب بهتری داشته باشد. این موضوع به ویژه برای مادران که فرزندی در خانه دارند، به مراتب بیشتر بوده و موجب می شود تا ضمن در خانه بودن و رسیدگی به فرزندان خود، به اشتغال خویش نیز پرداخته و از این مسیر درآمد خود را داشته باشند.
 

عدم رفت و آمد در ترافیک و شلوغی خیابان ها: بدیهی است که رفت و آمد در ترافیک و شلوغی خیابان ها، می تواند بسیار روی روحیه افراد تاثیر گذاشته و خستگی مضاعف و بیهوده ای به وجود بیاورد. چنین چیزی یک بار در مسیر از منزل به محل کار در ساعات صبحگاهی و یک بار دیگر در زمان بازگشت از محل کار به منزل در ساعات پایانی کار رخ می دهد و در هر بار، موجب خستگی دوباره فرد شده و انرژی بیهوده ای از وی تلف می کند. آلودگی هوا، صدای بوق ماشین ها، خستگی و ... باعث می شود که راندمان فرد در موضوعات کاری و همین طور به طور کلی شرایط زندگی شخصی وی، با کاهش همراه باشد.
 

کاهش هزینه ها: با دورکاری در منزل هزینه ها کاهش مناسبی داشته و افراد می توانند از این طریق، صرفه جویی اقتصادی نیز داشته باشند. مهم نیست که با خودروی شخصی خود به محل کار می روید یا رفت و آمد شما با وسایل نقلیه عمومی، تاکسی و ... است. به هر صورت هزینه از این بابت صرف کرده و باید بابت آن در ماه چیزی در نظر بگیرید. بنابراین با کار کردن در منزل، می توان به کاهش هزینه ها کمک کرده و در هفته یا ماه هزینه های کمتری بابت رفت و آمد، پوشاک و غیره متحمل شد.
 

کاهش درگیری های محیط کار: کاهش درگیری های محیط کار نیز مورد دیگری است که حین دورکاری با آن مواجه می شوید. گاهی اوقات با همکارهای خود درگیری هایی داریم که باعث آزارهای خاصی در محیط کار شده و با دورکاری به طور کلی از تمام آن ها به دور خواهیم ماند. همین طور استرس های ناشی از تعاملات با مدیر و رئیس شرکت نیز مشکلات خود را خواهد داشت که با کار کردن در منزل به طور کلی حذف می شود.
 

شناور بودن ساعات کار: کار کردن در منزل به شناور بودن ساعات کار کمک کرده و باعث می شود که بتوانید ساعات کاری مطابق میل خود داشته باشید. به این صورت اگر مایل باشید که در ساعات صبحگاهی کار کرده و بعد از ظهر را به استراحت کردن اختصاص دهید، این مورد برای شما فراهم خواهد بود.

 

نظری برای این مقاله ثبت نشده است