مدیر عامل توییتر درباره کار شبانه روزی و موفقیت چه می گوید؟

نوشته شده توسط

سمیرا نقیبی

مدیر عامل توییتر درباره کار شبانه روزی و موفقیت چه می گوید؟

آیا کار شبانه روزی ضامن موفقیت است و برای رسیدن به موفقیت و اهداف در زمینه شغلی باید حتما به صورت شبانه روزی به تلاش پرداخت و کمترین زمان را به استراحت و تفریح اختصاص داد؟

در جدیدترین صحبت هایی که مدیرعامل توییتر، جک دورسی اظهار داشته است، نظرات وی درباره کار شبانه روزی و تاثیر آن در موفقیت را می خوانیم. در شرایط فعلی که کار در منزل پا گرفته است و به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری افراد با کار در منزل امرار معاش می کنند، پرداختن به اثربخشی ساعت های طولانی کار کردن، موضوعیت خاص خود را خواهد داشت.

در ادامه با الو استخدام همراه باشید.

موفقیت و کار شبانه روزی

جک دورسی چنین گفته است که فرمول کار شبانه روزی کارآفرین و بی وقفه تلاش کردن، نخ نما و کهنه شده است. در حقیقت در واقع به باور مدیرعامل توییتر این نگرش غالبا منجر به شکست می شود.

وی در یک نشست پادکست به صحبت های خود ادامه داده و چنین بیان داشته است که: "من ترجیح می دهم کارهایم را به شکلی بهینه سازی کنم که هر ساعت از آن معنا دار باشد (یا حتی هر لحظه از آن) تا اینکه تعداد ساعات کاری ام را بالا ببرم. علت هم این است که تازه فهمیده ام بالا بردن ساعت های کاری کیفیت آن را پایین می آورد."

این میلیاردر ۴۳ ساله چنین ادامه می دهد که: "زمانی که مردم مجبور شوند برای ساعت های طولانی کار کنند، این شکل از فعالیت آن ها را بسیار سفت و سخت خواهد کرد. در واقع در این شرایط انسان دیگر هشیاری خود را از دست می دهد و متوجه نیست که چه اتفاقاتی در دنیای اطراف وی در حال رخ دادن است."

به واقع باید گفت که خودآگاهی یکی از ویژگی های کاملا شخصی است که دورسی باور دارد بسیار در موفقیتش دخیل بوده است.

بعضی از مردم برای موفق شدن و رسیدن به اهداف شغلی خود، ساعت های طولانی به کار می پردازند و بر این تصور هستند که موفقیت به معنای کار و تلاش شبانه روزی است. آن ها بر این تصور هستند که موفقیت یعنی روزی ۲۰ ساعت کار کنند و ۴ ساعت بخوابند زیرا این چیزی است که ظاهری افرادی مانند ایلان ماسک انجام می دهند اما دورسی معتقد است که این روش فایده چندانی ندارد. (پیش از این مدیرعامل تسلا گفته بود که گاهی اوقات ۸۰ تا ۹۰ ساعت در هفته کار می کند و حتی زمانی در طول یک هفته ۱۲۰ ساعت کار کرده و این کار خود را دیوانگی خوانده بود).

 

اما جالب است بدانید که دورسی، مدیر عامل توییتر چند وقتی است که ساعت هایی از روز کاری خود را به تفکر و تامل اختصاص می دهد تا بیشترین بهره را از زمان خود ببرد.

پیش از آن که کارکنان توییتر و اسکوئر (کمپانی دیگر از این هولدینگ) به دلیل شیوع ویروس کرونا کار از منزل را آغاز نمایند، روز کاری دورسی از ۵ صبح با مدیتیشن آغاز می شد. او می گوید مدیتیشن را به شکلی خاص انجام می دهد: "تکنیکی که روی مشاهده و درک الگوهای فکری تمرکز دارد."

پس از انجام مدیتیشن، زمان وی به نوشیدن قهوه و پیاده روی هشت کیلومتری از منزل به محل کار اختصاص می یابد که چیزی نزدیک به 1 ساعت و 20 دقیقه طول خواهد کشید. دورسی این طور این زمان را توصیف می کند که در تمام مدت در طول مسیر و در حین پیاده روی غالبا به پادکست و کتاب های صوتی گوش می دهد تا در این زمان نیز چیزی بیاموزد. جذاب نیست؟

دورسی ادامه می دهد که در این رویکرد او با مدیتیشن ذهن خود را آرام می کرد، با پیاده روی روزانه ورزش را به برنامه خود افزود و با گوش دادن به کتاب های صوتی درس های کوچکی می گرفت و به این شکل خود را برای جلسات کاری آماده می کرد.

"اگر این کارها را انجام ندهم، روز احتمالا وحشتناکی را شروع می کردم و احساسم این طور بود که مقدار زیادی کار مفید برای خودم انجام داده ام و اینطور به نظر می رسید که یک روز کامل دیگر در اختیار دارم!"

دورسی همچنین می گوید که در گذشته هر هفت روز هفته فقط وعده شام را میل کرده تا دیگر زمانی برای صبحانه و ناهار اختصاص ندهد و این به وی فرصت بیشتری داده است.

متوجه شدم در طول وعده های غذایی حذف شده م یتوانم کارهای زیادی انجام دهم، زیرا تمرکزم بیشتر شده بود و زمان بیشتری داشتم تا صرف کار نمایم. دورسی زمان روزانه خود را میان دو شرکت توییتر و اسکوئر تقسیم می کند. صبح ها در توییتر است و عصرها در اسکوئر و در پایان روز به خانه می رود و شام می پزد و مقداری استراحت می کند.

او در نهایت چنین می گوید که در پایان روز این سوال را از خود می پرسم: من امروز چه یاد گرفتم؟

منبع: cnbc

برچسبها کار در منزل
نظری برای این مقاله ثبت نشده است