افزایش شانس استخدام با ارتقا این مهارت ها!

نوشته شده توسط

سمیرا نقیبی

افزایش شانس استخدام با ارتقا این مهارت ها!

چطور می توان با ارتقا مهارت نویسندگی، افزایش شانس استخدام داشت و در زمینه شغلی به موقعیت های بهتری دست یافت؟ در ادامه این مطلب بخوانید.

اگر می خواهید با افزایش شانس استخدام در کاریابی به شغل بهتری دست یافته و یا در شغل مورد علاقه خود، موقعیت بهتری پیدا کنید، لازم است بدانید که برخی از مهارت ها به شما کمک می کنند تا بهتر دیده شده و همان طور که می خواهید موقعیت به مراتب بهتری را کسب کنید. یکی از اصلی ترین مهارت هایی که همیشه به کارمندان کمک می کند تا در استخدام موفق تر ظاهر شده و حتی در موقعیت شغلی فعلی خود نیز برتر باشند، مهارت نوشتن است. با این حساب اگر موفق به تقویت و ارتقا مهارت نوشتن خود شوید، می توانید شانس استخدام خود را بالا برده و در نهایت احساس رضایت شغلی به مراتب بالاتری نیز داشته باشید.

در ادامه با الو استخدام همراه باشید تا ببینیم چطور می توان مهارت نوشتن را تقویت کرد و این چه تاثیری در زمینه کاری شما دارد.

حتما پیش از این دیده اید که برخی از کارفرماها و اتفاقا عده زیادی از آن ها، در فرآیند استخدام از شما می خواهند تا شرح حالی از خود بنویسید و حتی در فرم استخدام یک بخشی به این موضوع اختصاص داده می شود. اینجا درست همان جایی است که باید مهارت خود را مورد استفاده قرار داده و از این طریق یک پرزنت واقعی از آن چیزی که در کار هستید، ارائه دهید. گاهی اوقات حتی یک دست خط خوب و خوانا و نوشتنی منظم و مرتب، به استخدام شما کمک خواهد کرد. از یاد نبرید که آن چیزی که می نویسید، به شکلی معرف شما خواهد بود.

ببینیم علت این موضوع چیست که کارفرمایان به نوشته های شما اهمیت داده و از روی آن ها قضاوت انجام می دهند.

آن چه در زیر آمده نشان می دهد که چرا مهارت نوشتن اهمیت زیادی دارد و در شانس استخدامی افراد موثر ظاهر می شود.

  • ارتباط بین قدرت نوشتن بالا و قدرت تفکر قابل توجه: مهارت نوشتن و نویسندگی می توان دیدی بسیار متفاوت و قوی از شکل کار کردن و فعالیت های مختلف به فرد بدهد و این باعث می شود تا قدرت تفکر و انتقال در افرادی که دارای سطح مهارت بالای نویسندگی هستند، افزایش یابد. بدیهی است افرادی که دارای سطح تفکر و انتقال بالاتری هستند، می توانند در محیط کار نیز به مراتب موفق تر ظاهر شوند. حتما کارفرمایان از داشتن چنین کارمندانی در تیم کاری خود خوشنود خواهند شد و تمام تلاش را برای جذب و نگهداری چنین تیمی به کار می گیرند. در نهایت افرادی که قدرت تفکر بالاتری دارند، در زمینه کاری خود نیز موفق تر عمل می کنند. چنین افرادی توانایی بالا بردن شاخص های یک شرکت و سازمان را داشته و همیشه در شرایط مختلف، راه حل هایی عالی ارائه می کنند.
  • ارتباط نوشتن با قدرت استدلال بالا در اشخاصی که شفاف و متقاعد کننده می نویسند: به یاد داشته باشید که سایر مهارت ها نیز از درجه اهمیت بالایی برخوردار هستند. نوشتن یکی از این مهارت ها است که باید حتما به آن به صورت کاملا اختصاصی پرداخته شود.
  • اگر نویسنده خوبی باشید، همیشه برای شما کار وجود دارد: به یاد داشته باشید که اگر نویسنده خوبی باشید، روی شما حساب دیگری باز خواهد شد و امور بیشتری به شما محول می شود.

افزایش شانس استخدام

چگونه نویسنده بهتری شویم؟

در صورتی که می خواهید نویسنده بهتری باشید، این نکات را در نظر بگیرید:

1. تا حد ممکن مطالعه کنید

باور داشته باشید که بهترین راه برای تقویت مهارت نوشتن افراد، مطالعه است. مطالعه کردن می تواند دامنه واژگان شما را به شکلی موثر افزایش داده و دستور زبان شما را نیز تقویت کند. تا جایی که امکان دارد، مطالعه داشته باشید و از هر فرصتی برای انجام این کار بهره ببرید.

2. نوشته های خود را با دقت و به خوبی بررسی کنید

بررسی نوشته ها می تواند اثربخشی بسیار قابل ملاحظه ای در بهبود سطح نویسندگی شما داشته باشد. با این حساب زمانی برای بررسی نوشته های خود اختصاص دهید.

3. کوتاه و موجز بنویسید

پرهیز از زیاده گویی یکی از هنرهای نویسندگی به شمار می آید و باید دقت داشته باشید که حتما در نوشتار خود از زیاده گویی پرهیز کنید.

4. از کلمات ساده استفاده کنید

به جای استفاده از کلمات پیچیده و غیرقابل درک برای افراد عادی، به دنبال انتقال منظور و مفهوم خود، با استفاده از کلمات عادی و ساده باشید. این هنر نویسندگی است که باید به آن بپردازید.

 

 

منبع: Fast Company

نظری برای این مقاله ثبت نشده است