افزایش شانس استخدام با ارتقا این مهارت ها!

نوشته شده توسط

سمیرا نقیبی

افزایش شانس استخدام با ارتقا این مهارت ها!

چطور می توان با ارتقا مهارت نویسندگی، افزایش شانس استخدام داشت و در زمینه شغلی به موقعیت های بهتری دست یافت؟ در ادامه این مطلب بخوانید.

اگر می خواهید با افزایش شانس استخدام در کاریابی به شغل بهتری دست یافته و یا در شغل مورد علاقه خود، موقعیت بهتری پیدا کنید، لازم است بدانید که برخی از مهارت ها به شما کمک می کنند تا بهتر دیده شده و همان طور که می خواهید موقعیت به مراتب بهتری را کسب کنید. یکی از اصلی ترین مهارت هایی که همیشه به کارمندان کمک می کند تا در استخدام موفق تر ظاهر شده و حتی در موقعیت شغلی فعلی خود نیز برتر باشند، مهارت نوشتن است. با این حساب اگر موفق به تقویت و ارتقا مهارت نوشتن خود شوید، می توانید شانس استخدام خود را بالا برده و در نهایت احساس رضایت شغلی به مراتب بالاتری نیز داشته باشید.

در ادامه با الو استخدام همراه باشید تا ببینیم چطور می توان مهارت نوشتن را تقویت کرد و این چه تاثیری در زمینه کاری شما دارد.

حتما پیش از این دیده اید که برخی از کارفرماها و اتفاقا عده زیادی از آن ها، در فرآیند استخدام از شما می خواهند تا شرح حالی از خود بنویسید و حتی در فرم استخدام یک بخشی به این موضوع اختصاص داده می شود. اینجا درست همان جایی است که باید مهارت خود را مورد استفاده قرار داده و از این طریق یک پرزنت واقعی از آن چیزی که در کار هستید، ارائه دهید. گاهی اوقات حتی یک دست خط خوب و خوانا و نوشتنی منظم و مرتب، به استخدام شما کمک خواهد کرد. از یاد نبرید که آن چیزی که می نویسید، به شکلی معرف شما خواهد بود.

ببینیم علت این موضوع چیست که کارفرمایان به نوشته های شما اهمیت داده و از روی آن ها قضاوت انجام می دهند.

آن چه در زیر آمده نشان می دهد که چرا مهارت نوشتن اهمیت زیادی دارد و در شانس استخدامی افراد موثر ظاهر می شود.

  • ارتباط بین قدرت نوشتن بالا و قدرت تفکر قابل توجه: مهارت نوشتن و نویسندگی می توان دیدی بسیار متفاوت و قوی از شکل کار کردن و فعالیت های مختلف به فرد بدهد و این باعث می شود تا قدرت تفکر و انتقال در افرادی که دارای سطح مهارت بالای نویسندگی هستند، افزایش یابد. بدیهی است افرادی که دارای سطح تفکر و انتقال بالاتری هستند، می توانند در محیط کار نیز به مراتب موفق تر ظاهر شوند. حتما کارفرمایان از داشتن چنین کارمندانی در تیم کاری خود خوشنود خواهند شد و تمام تلاش را برای جذب و نگهداری چنین تیمی به کار می گیرند. در نهایت افرادی که قدرت تفکر بالاتری دارند، در زمینه کاری خود نیز موفق تر عمل می کنند. چنین افرادی توانایی بالا بردن شاخص های یک شرکت و سازمان را داشته و همیشه در شرایط مختلف، راه حل هایی عالی ارائه می کنند.
  • ارتباط نوشتن با قدرت استدلال بالا در اشخاصی که شفاف و متقاعد کننده می نویسند: مهارت‌های دیگر نیز اهمیت بالایی دارند، با این حال اگر بتوانید خود را به خوبی با نوشتن بیان کنید، بیشتر پیشرفت خواهید کرد. فرقی نمی‌کند با شرکا، مشتری یا همکاران خود ارتباط برقرار می‌کنید، نحوه نوشتن روی دید افراد نسبت به شما و کمپانی تاثیر می‌گذارد. ارتباط روشن باعث ایجاد اعتماد به نفس و روابط سازنده‌تر می‌شود.
  • اگر نویسنده خوبی باشید، همیشه برای شما کار وجود دارد: اگر نویسنده خوبی نباشید، رئیس شما باید برخی از کارها را شخصا انجام دهد چرا که باید نوشته را تصحیح کند.

افزایش شانس استخدام

چگونه نویسنده بهتری شویم؟

اگر می‌خواهید مهارت نوشتن خود را تقویت کنید، ۷ نکته زیر را مدنظر قرار دهید:

1. تا جای ممکن مطالعه کنید

بهترین راه برای تقویت مهارت نوشتن، مطالعه است. مطالعه دامنه لغات شما را گسترش می‌دهد، دستور زبان شما را تقویت می‌کند و باعث می‌شود از نویسندگان بزرگ الهام بگیرید. با توجه به این موضوع قبل از خواب سعی کنید کتاب بخوانید یا اگر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنید، در آن کتاب بخوانید. در حالت کلی هر زمانی که وقت داشتید، کتاب بخوانید.

2. نوشته خود را بررسی کنید

شاید در نوشتن مهارت خیلی بالایی نداشته باشیم، اما بررسی نوشته‌ها حتی ایمیل می‌تواند از بروز هرگونه مشکل جلوگیری کند. در همین راستا متن چندین ثانیه وقت گذاشته و نوشته خود را بخوانید.

3. برای انتقال منظور خود تا جای ممکن از کلمات کمی استفاده کنید

استفاده از کلمات کمتر، یک راهکار خوب محسوب می‌شود. هیچ فردی نمی‌خواهد پیامی که می‌توانید در ۵۰ کلمه بیان کنید را در ۲۰۰ کلمه بخواند.

4. از کلمات ساده استفاده کنید

اگر می‌خواهید ارتباط خوبی داشته باشید، پیام خود را به گونه‌ای بیان کنید که مخاطب با ساده‌ترین راه قادر به درک آن باشد و در همین راستا کلمات ساده بهترین راه‌حل هستند. نیازی نیست در پیام خود کلمات سنگین و دشوار به کار ببرید.

5. از توازن ساختار نوشته مطمئن شوید

شاید این نکته به نظرتان اضافی باشد، اما اگر متن شما ساختار موازی و مشابه نداشته باشد، امتیاز آن را کاهش می‌دهد. برای مثال اگر از ۶ مورد صلاحیت خود در رزومه، ۵ مورد آن با فعل شروع شده باشد و یکی از آن‌ها ساختار متفاوتی داشته باشد، شانس استخدام شما کاهش پیدا می‌کند.

6. از حکایت‌ها و مثال‌ها استفاده کنید

هر داستان شاید هزار کلمه باشد، اما اضافه کردن یکی از آن‌ها به پیام می‌تواند باعث ارتباط بیشتر خواننده با آن شود و پیام شما را به خاطر بسپارد.

7. متن خود را برای ویرایش به فرد دیگری بسپارید

همه ما ممکن است در نوشته خود دچار اشتباه شویم و به همین علت در صورت امکان می‌توانید آن را در اختیار فرد دیگری قرار دهید.

نوشتن روزنه‌ای است که از میان آن، هوش شما می‌درخشد، بنابراین بدون توجه به محلی که در آن کار می‌کنید، مهارت نوشتن خود را تقویت کنید تا موفق‌تر شوید. در نهایت باز باید به این موضوع اشاره کنیم که برای تقویت مهارت نوشتن تا جای ممکن مطالعه کنید.

منبع: Fast Company
نظری برای این مقاله ثبت نشده است