چطور انگیزه های خود را در کار افزایش دهیم؟

نوشته شده توسط

سمیرا نقیبی

چطور انگیزه های خود را در کار افزایش دهیم؟

انگیزه شامل دو نوع درونی و بیرونی می‌شوند. انگیزش بیرونی همانطور که از نام آن پیداست تابع شرایط بیرونی بوده و ممکن است امکان دستیابی کامل به آن میسر نباشد، اما انگیزش درونی یا خود انگیزشی می‌تواند مثل بلیط طلایی ما را به اهدافمان برساند.

انگیزه شامل دو الگوی درونی و بیرونی است و به ویژه انگیزه در محیط کار و شرایط شغلی به مراتب متفاوت است و باید از شدت و قدرت بالاتری، برخوردار باشد. انگیزش بیرونی چنان که از نام آن مشخص است، به طور کلی و یا حداقل تا حدود زیادی تابع شرایط بیرونی بوده و ممکن است امکان دستیابی کامل به آن میسر نباشد اما انگیزش درونی یا خود انگیزشی می‌تواند مثل بلیط طلایی ما را به هدف هایی که از پیش ترسیم کرده ایم، برساند.

با به تصویر کشیدن اهداف و بزرگ کردن آن ها و همین طور شاخ و برگ دادن به چیزهایی که میل به رسیدن به آن ها داریم، می توان انگیزه های درونی را ارتقا داده و روح و روان را برای رسیدن به هدف های از پیش تعریف شده، آماده تر ساخت. اما باید دید چه راهکارهایی برای دست یابی به اهداف وجود دارند و چطور می توان از این طریق هدف های قبلی را به فهرست به دست آورده های آینده اضافه کرده و از آن ها بهره مند شد. با استفاده از راهکارهای صحیح، می توان غول انگیزه درون هر فرد را بیدار کرده و با تکیه بر آن، یک موتور محرک واقعی و پویا به وجود آورد که از طریق آن، سختی های مسیر رسیدن به اهداف کمرنگ تر به نظر آمده و قدرت عمل بالاتری خواهیم داشت.

در ادامه با الو استخدام همراه باشید.

افزایش انگیزه

گام اول: از جملات الهام بخش استفاده کنید

باور داشته باشید که جملات الهام بخش، به راستی الهام آفرین بوده و می توانند انگیزه و انرژی شما را به مراتب بالاتر ببرند. از این جهت حتما از جملات الهام بخش استفاده کرده و به این صورت ظرفیت های خود را در رسیدن به موفقیت افزایش دهید.

گام دوم: همیشه کاری برای انجام دادن داشته باشید

با مقداری نیمه کاره رها کردن کارها، انگیزه کافی برای دنبال کردن آن ها خواهید داشت. این چیزی است که باعث می شود تا خیلی زود دوباره به سراغ کارهای قبلی رفته و تعجیلی برای کنار گذاشتن آن ها نداشته باشید.

گام سوم: پیشرفت خود را اندازه گیری کنید

اگر می خواهید همیشه فردی موفق بوده و از خود رضایت خاطر داشته باشید، باید پیشرفت خود را اندازه گیری نمایید. برای این منظور کافی است که هر روز تمام لیست وظایف خود را در جایی مکتوب کرده و هر یک از شما مرتبا به آن سرکشی کنید. به این شکل می توانید میزان پیشرفت خود در انجام کارها را مرور کرده و یک نتیجه کلی از آن ها به دست بیاورید.

گام چهارم: به سراغ پیروزی و موفقیت های کوچک تر بروید

اگر می خواهید به آن قله پیروزی مورد نظر خود دست یابید، لازم است که پیش از آن، پیروزهای کوچکتر را تجربه کرده و به این شکل برای دریافت آن چیزی که می خواهید، اقدامی حرفه ای انجام دهید.

کلام آخر

شما چه روش های دیگری برای افزایش انگیزه می شناسید که در بالا به آن ها اشاره نشده باشد؟ این موارد را با ما و دیگر کاربران وبلاگ الو استخدام در میان بگذارید.

منبع:
zillionist

نظری برای این مقاله ثبت نشده است