باورهای اشتباه که اشتغال و کسب و کار شما را به ورطه نابودی می کشند

نوشته شده توسط

سمیرا نقیبی

باورهای اشتباه که اشتغال و کسب و کار شما را به ورطه نابودی می کشند

تحقیقات متعددی نشان داده که افراد با هوش هیجانی یا EQ بالاتر که قابلیت شناسایی و کنترل واگویه‌های منفی را دارند، به موفقیت شغلی و درآمد بیشتر دست پیدا خواهند کرد

یکی از نقاط تمایز انسان با دیگر موجودات توانایی «واگویه» یا گپ زدن درونی او با خود است. این خاصیت درست مانند یک چاقوی دو لبه عمل کرده و می‌تواند شما را به موفقیت رسانده یا به ورطه نابودی بکشاند. اگر این واگویه‌ها شکل منفی به خود بگیرند دائما جملاتی مثل  قبول نمی‌شوم، از پس آن برنمی‌آیم، از عهده من خارج است و عباراتی از این دست را با خود تکرار خواهید کرد که نتیجه آن شکست خواهد بود. «هنری فورد» در این باره جمله مشهوری دارد که حق مطلب را به خوبی ادا می‌کند: « هم کسی که باور دارد می‌تواند و هم کسی که باور دارد نمی‌تواند، درست فکر می‌کنند.»

تحقیقات متعددی نشان داده که افراد با هوش هیجانی یا EQ بالاتر که قابلیت شناسایی و کنترل واگویه‌های منفی را دارند، به موفقیت شغلی و درآمد بیشتر دست پیدا خواهند کرد. در ادامه مطلب به توضیح ۶ باور و واگویه رایج و مخرب پرداخته‌ایم که نه تنها شما را از مسیر موفقیت خارج می‌کنند بلکه پتانسیل تخریب کامل زندگی حرفه‌ای هر کسی را نیز دارند.

۱.: کمال گرایی برابر با موفقیت است

از قدیم گفتن انسان جایز‌الخطاست. اگر شما همیشه دنبال کمال ‌گرایی و موفقیت ۱۰۰ درصدی در هر کاری باشید، هرگز از احساس شکست رها نخواهید شد. در واقع به جای لذت بردن از هر آنچه به دست آورده‌اید خود را به خاطر هیچ و پوچ سرزنش خواهید کرد.

۲. سرنوشت از پیش تعیین شده است

بسیاری بر این باورند که مسیر زندگی و کار آنها از پیش تعیین شده و راهی برای فرار از این تقدیر مسلم ندارند. این در حالی که سرنوشت شما دست خودتان است و شماتت کردن دستان نامرئی در شکست چیزی جز آب در هاون کوبیدن نیست. گاهی اوقات زندگی بر همه ما سخت می‌گیرد اما خالی کردن شانه از زیر بار مسئولیت شما را به بیراهه خواهد کشاند؛ پس مسئولیت زندگی خود را در دست بگیرید.

۳. استفاده از عبارت همیشه یا هرگز

شاید شما در کاری آنقدر خوب نباشید و در کار دیگری نیاز به تمرین داشته باشید اما گفتن عباراتی مثل اینکه من هرگز نمی‌توانم این کار را انجام دهم یا همیشه دچار اشتباه می‌شوم درست نیست. تکرار چنین عباراتی این باور را در ذهنتان هک می‌کند که روی خودتان کنترل ندارید و نمی‌توانید شرایط را تغییر دهید، از اینرو بهتر است هرچه زودتر آنرا کنار بگذارید.

۴. موفقیت منوط به تایید دیگران است

فارغ از اینکه دیگران در لحظه‌ای خاص درباره شما چه فکر می‌کنند همیشه این را به یاد داشته باشید که شما آنقدر که آنها فکر می‌کنند خوب یا بد نیستید. هرچند انفعال کامل درباره تصورات دیگران ناممکن است اما نباید آنقدرها هم روی آن حساب کنید. بدین ترتیب انگیزه و نیروی محرک شما نه از اطرافیان بلکه از درون خودتان نشات پیدا می‌کند.

۵. آینده وابسته به گذشته است

شکست‌های پی‌درپی می‌تواند اعتماد به نفس هر کسی را تخریب کرده و به این باور برساند که در آینده هم شانسی برای موفقیت نخواهد داشت. اغلب اوقات دلیل این شکست‌ها ریسک و تلاش برای دستیابی به موفقیت‌های بزرگ در سریعترین زمان ممکن است.

هرچند از قدیم گفته‌اند شکست پل پیروزی است اما این مساله منوط به توانایی شما برای برخاستن از شکست است. دستیابی به اهداف بزرگ نیازمند طی کردن مسیرهای طولانی است و ممکن است طی آن چند بار زمین بخورید اما برای رسیدن به هدف نهایی نباید اجازه دهید شکست‌های قبلی شما را از ادامه مسیر باز دارند.

۶. واقعیت همان چیزی است که حس می‌کنید

احساسات ما بیش از آنکه ناشی از واقعیت باشند، در تصویر و نگاه ما به محیط ریشه دارند. برای درک بهتر هر شرایطی بهتر است احساسات را کنار گذاشته و از دریچه دیگری به  اوضاع بنگریم؛ در این صورت جدا کردن تخیل از واقعیت آسانتر می‌شود. اگر همیشه در دام احساسات منفی خود گیر کنید به سرعت واگویه‌های منفی نیز سراغ شما خواهند آمد و پتانسیل واقعی خود برای عبور از بحران و به دست گرفتن کنترل شرایط را از دست خواهید داد.

الو استخدام به عنوان یک مرجع جامع استخدام و وب سایت دورکاری در کشور فعالیت داشته و شما می توانید به عنوان کارفرما یا جوینده کار در این فضای گسترده، به ثبت درخواست کارجو یا ثبت درخواست کار بپردازید.

در الواستخدام، استخدام کلیه شهرها از جمله استخدام تهران، استخدام کرج، استخدام مشهد، استخدام اصفهان، استخدام تبریز، استخدام شیراز، استخدام اهواز، استخدام قم، استخدام کرمانشاه، استخدام ارومیه و ... را داریم.

شما می توانید همین طور در گروه های شغلی مختلف از جمله استخدام حسابدار، استخدام برنامه نویس، استخدام فروشنده، استخدام مستخدم، استخدام مشاغل فروش، استخدام مشاغل وب، استخدام مشاغلی مالی، استخدام مشاغل خدمات مشتری، استخدام بازاریاب، استخدام کارمند اداری، استخدام پیک موتوری، استخدام مدرس زبان انگلیسی، استخدام مشاغل بازاریابی، اسخدام مشاغل مهارتی، استخدام مشاغل آموزشی، استخدام کارشناس فروش، استخدام آشپز، استخدام راننده، استخدام گرافیست، استخدام مشاغل اداری، استخدام مشاغل مراقبت بهداشت، استخدام مشاغل آشپزی، استخدام منشی، استخدام ناخن کار، استخدام کارگر ساده، استخدام طراح وب سایت، استخدام مشاغل حسابداری، استخدام مشاغل طراحی خلاقانه، استخدام مشاغل حمل و نقل و ... وارد شوید.

الو استخدام، سایت حرفه ای جستجوی فرصت های شغلی و آگهی های استخدام، بر اساس آخرین متد شغل یابی طراحی گردیده است. امکان جستجوی انواع دسته بندی سنتی و عمومی مشاغل، عنوان شغلی، سن و جنسیت، نوع همکاری، محل کار و رشته تحصیلی مورد نیاز، فراهم گردیده است. همچنین با ثبت همکاری در هر آگهی استخدام، ارتباطی زیبا بین کارفرمایان و کارجویان استخدامی فراهم گردیده است. علاوه بر جستجو، کاربران می توانند با ایجاد زنگ شغلی، از آخرین و بهترین فرصت های شغلی با ارسال ایمیل مطلع گردند.

دسته بندی ها در این وب سایت شامل متخصصین و مهندسین، کارکنان رایانه و فناوری، کارکنان مالی و حسابداری، کارکنان مهارتی و خدماتی، کارکنان پشتیبانی و اداری، کارکنان فروش و بازاریابی، کارکنان حمل و نقل، کارکنان مشاغل ساده، کارکنان آموزشی و کارکنان هنری و رسانه می شوند.

منبع:

Entrepreneur

نظری برای این مقاله ثبت نشده است