چطور جستجوی هوشمندانه آگهی استخدام داشته باشیم؟

نوشته شده توسط

سمیرا نقیبی

چطور جستجوی هوشمندانه آگهی استخدام داشته باشیم؟

برای جستجوی هوشمندانه آگهی استخدام باید شناخت درستی از ویژگی ها و توانمندی های خود داشته و به همان نسبت انتظارات خود از شغل آینده تان را نیز بشناسید.

اگر به دنبال شغلی مناسب برای خود هستید، لازم است که با جستجوی هوشمندانه آگهی استخدام در میان هزاران آگهی مختلف، بهترین گزینه های مناسب خود را بیابید. به این شکل که با در نظر گرفتن فاکتورهای مهم، نوعی فیلتر روی آگهی های گوناگون اعمال کرده و در نهایت به آگهی استخدام متناسب با ویژگی ها و توانمندی های خود دستی یابید.

جستجوی کار و پیدا کردن بهترین گزینه از موارد مهمی است که باید نسبت به آن دقت کافی داشته باشید. عدم دقت و جستجوی مناسب شما می تواند باعث ریزش برخی مشاغل مهم و موقعیت های شغلی مناسب شود که اگر کمی دقت بیشتر به خرج داده و یا از مسیرهای مطمئن تری نسبت به آن اقدام می کردید، با موفقیت بیشتری روبرو خواهید بود. از این جهت ضرورت دارد که به یک وب سایت کاریابی مناسب مراجعه نموده و ضمن به کار بردن فیلترهای لازم، شغل مورد نظر خود را به درستی انتخاب کنید. برای این منظور باید تسلط کامل بر امر کاریابی داشته و بدانید که چگونه می توان در امور مختلف، نسبت به مهارت های خود قائم به تشخیص درست بوده و از آن ها در مسیر صحیح استفاده کرد. 

این ها چیزهایی است که کمک می کند تا از میان آگهی استخدام، آن هایی که تطابق بهتری با توانمندی ها و سوابق شما دارند را انتخاب کرده و به درستی روی قبولی در هر یک از آن ها پافشاری نمایید. به این ترتیب امکان آن را خواهید داشت تا در کمترین زمان بهترین استخدام را برای خود رقم زده و در این زمینه به موفقیت کامل دست یابید. درست زمانی که تصمیم به پیدا کردن یک شغل مناسب خود می گیرید، باید زمینه های آن را نیز به درستی آماده کرده باشید. تنها در این صورت می توانید به موقع نسبت به پیدا کردن مشاغل مناسب خود اقدام کرده و در جاییی قرار بگیرید که به راستی استحقاق آن را دارید. این کمک می کند تا بتوانید به سطح درآمد مورد نظر خود نیز دست یافته و درست همان میزان آورده ای را به صورت ماهانه داشته باشید که برای آن تعلیم دیده و تجربه کسب کرده اید.

وب سایت های کاریابی زمینه مناسبی برای جستجو مشاغل در اختیار کاریابان قرار می دهند و با کمی جستجو در این وب سایت ها، به خوبی می توانید شغل مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این صورت کافی است که مشخصات خود را به درستی در این وب سایت ها وارد کرده و روی فیلترهای مناسب با آن کلیک کنید تا مشاغلی که سازگاری با مشخصات اولیه شما دارند، مشخص شده و بتوانید تشخیص درستی در خصوص شغل مناسب خود از میان آن ها داشته باشید.

با توجه به آنلاین شدن همه چیز در جهان، کارفرمایان نیز ترجیح می دهند که جستجوی کارمندان خود را به این صورت انجام داده و از مراجعات حضوری پی در پی کارجویان و مصاحبه های طولانی بی ثمر خلاصی یابند. از این جهت لازم است که به جای به کار بردن سنت های قدیمی در الگوی جستجوی مشاغل، به سراغ روش هایی بروید که ضمن داشتن کارایی بهتر، خیلی زودتر به نتیجه رسیده و باعث می شود تا کم هزینه تر و بی دغدغه تر، به استخدام نائل شوید.

در ادامه با الو استخدام همراه باشید.

جستجوی هوشمندانه آگهی استخدام

رزومه خود را آماده نمایید

پیش از هر کاری باید یک رزومه کاری آماده کرده باشید. زمانی که به صورت آنلاین و اینترنتی در جستجوی یک شغل مناسب هستید، ارائه دادن رزومه الکترونیکی نیز برای شما یک ضرورت تلقی خواهد شد. به یاد داشته باشید که کارفرما در وهله اول خود شما را نمی بیند و این رزومه، معرفی کاملی از ویژگی هایتان خواهد بود. از این روی دقت کافی در آماده سازی رزومه خود داشته باشید و تمام بخش های آن از جمله مشخصات فردی، مشخصات تحصیلی، مشخصات سوابق شغلی، مهارت ها و دوره های آموزشی و هر موضوع مهم دیگری را در آن تکمیل نمایید.

برای آماده سازی رزومه می توانید نمونه هایی از رزومه های از پیش آماده شده را مشاهده کرده و نسبت به تهیه رزومه شخصی خود به همین شکل اقدام کنید. دقت داشته باشید که هر آن قدر رزومه ای قوی تر داشته باشید و در آماده سازی آن دقت و توجه بیشتری به خرج دهید، در نهایت فوق العاده موفق تر بوده و کارفرما در استخدام شما اشتیاق بیشتری خواهد داشت. به ویژه در شرایطی که تنها معرف شما، رزومه ای است که برای کارفرما ارسال کرده اید، لازم است که این رزومه به خوبی گویای چیزی باشد که هستید و بتوانید از طریق آن تمام ویژگی های مثبت حرفه ای و اخلاقی خود را منتقل سازید. بدیهی است، زمانی که یک رزومه عاری از ایراد ارسال کرده و نظم و دقت کافی در آماده سازی آن دارید، این باعث می شود تا کارفرما به جذب و استخدام شما علاقه مند شده و بتوانید نظر او را به خوبی جلب نمایید.

رزومه شما به شکلی نشان دهنده شخصیت کاری شما است و باید هر چه اهتمام دارید در این زمینه وارد کنید. هر گونه نقصی در رزومه می تواند به از دست دادن شغلی که به راستی استحقاق به دست آوردن آن را داشته اید، منجر شود. این باعث می شود تا کارفرما درباره شما دچار سوء تفاهم شده و بر این تصور باشد که بی نظمی در آماده سازی رزومه نشانه ای از بی نظمی خود شما است و قطعا هیچ کارفرمایی مایل به استخدام یک کارمند بی نظم نخواهد بود. با این حساب لازم است هر آن قدر که می توانید در آماده سازی یک رزومه کامل و بی نقص تلاش کرده و آن را به شکلی آماده کنید که بهترین کارایی را برای قبولی در ردیف شغلی مورد نظرتان داشته باشد.

جستجوی هوشمندانه آگهی استخدام

ویژگی های خود و انتظاراتان را ثبت کنید

شما دارای ویژگی ها و مشخصات خاص خود هستید. به طور مثال این که مدرک تحصیلی تان چیست و یا این که چه فنی را به خوبی آموخته اید، در شمار ویژگی ها و مشخصات کاری تان به حساب می آیند. حال برای این که بهترین جستجوی هوشمندانه آگهی استخدام را داشته باشید باید این ویژگی های خود را جایی روی کاغذ نوشته و به نوعی یک فرم کامل از خود در اختیار داشته باشید. به هیچ وجه در ذکر کردن ویژگی های خود غلو نکرده یا آن ها را بیش از آن چیزی که به راستی هستند، جلوه ندهید. لازم است که در این زمینه کاملا امانت دار بوده و مشخصات واقعی خود را ذکر کنید. اگر زبان انگلیسی را در سطح مبتدی می دانید، این بسیار اشتباه خواهد بود که خود را در آن خبره و ماهر معرفی کنید. به این صورت اگر موقعیتی پیش بیاید که نیاز به صحبت کردن به زبان انگلیسی یا نوشتن متنی به این زبان خارجی باشد، شما به عنوان یک فرد ماهر در این زبان معرفی شده اید، در حالی که به واقع این طور نیست و از پس آن کار برنخواهید آمد. بنابراین بدترین تاثیر را بر مدیر خود خواهید گذاشت. از این جهت هرگز بیش از آن چیزی که به راستی هستید، خود را معرفی نکرده و اجازه ندهید که جایگاه شما بالاتر از چیزی که هستید، معرفی شود. لازم است که حتما خود را مطابق با آن چیزی که هستید، نمایان کرده و ویژگی های خود را به درستی عنوان سازید.

همین طور در ثبت انتظارات خود نیز واقع بین و حقیقت بین باشید. ببیند از یک شغل چه می خواهید و انتظار دارید که دارای چه ویژگی هایی باشد. شما باید انتظارات خود را به درستی بشناسید تا بتوانید در این خصوص، قوی ظاهر شوید. در صورتی که خود شناخت درستی نسبت به انتظاراتی که از شغل آینده تان دارید، نشان ندهید، این باعث می شود تا در انتخاب مشاغل نیز دچار اشتباه شده و به شغلی که باید برای آن تعیین گردید، به درستی دست نیابید. این چیزی است که به شما کمک می کند تا پرزنت درستی از خود داشته باشید و در ضمن خواسته های خود را ابتدا شناخته و سپس برای دستیابی به آن ها اقدامات لازم را انجام دهید.

نوع همکاری خود را تعیین کنید

اکنون در یک کاغذ یا فرم دیگر، انتظاراتی که از شغل انتخابی خود دارید را فهرست کنید. آیا می خواهید این یک کار تمام وقت باشد یا به دنبال کار پاره وقت و حتی دورکاری هستید؟ این یکی از بزرگترین فیلترهایی است که حین جستجو برای استخدام در شغلی جدید، باید حتما اعمال شود. شاید چند سال پیش پیدا کردن یک شغل مناسب در فرمت دورکاری، بسیار سخت می نمود، اما اکنون مشاغل بسیاری در حالت دورکاری پذیرای کارمندان خود بوده و شما به راحتی می توانید از این طریق به اشتغال بپردازید.

در بسیاری مواقع مشاغل پاره وقت می توانند سطح درآمدزایی مناسبی داشته باشند و اشتغال به این نوع کسب و کارها، هرگز به معنای کاهش سطح درآمدی نیست. در صورتی که در انتخاب مشاغل پاره وقت هوشمندانه عمل کنید، این می تواند به یک کسب و کار عالی برای شما تبدیل شده و اتفاقا سطح درآمد قابل توجهی از آن داشته باشید. مشاغل پاره وقت این امکان را به شما می دهند تا به درستی در زمینه فعالیت خود وارد شده و در صورت امکان از چند منبع مختلف، درآمد زایی داشته باشید. به طور مثال افرادی که مشاغل پاره وقت را انتخاب می کنند، می توانند از این محل دو نوع شغل داشته و از چند مسیر درآمدزایی نمایند.

دورکاری

استان خود را انتخاب کنید

به جز این مورد شهر و استان مورد نظر شما نیز اهمیت زیادی دارد. اگر به وب سایت های استخدام آنلاین مراجعه می کنید، با انتخاب استان مورد نظر شما، مشاغل آن استان به نمایش درخواهند آمد. به طور مثال با انتخاب استان تهران، آگهی استخدام تهران را مشاهده خواهید کرد. همین طور در صورتی که گزینه مشهد را انتخاب نمایید، آگهی استخدام مشهد برایتان در یک فهرست بزرگ به نمایش درخواهند آمد.

حال شما این فرصت را دارید که با شروع جستجو، مشاغلی را بیابید که درست مطابق با نیازتان هستند. به این شکل شما ممکن است به دنبال استخدام در قالب تولیدکننده محتوا به شکل دورکاری در استان اصفهان باشید. بنابراین می توانید در میان استخدام های تولید کننده محتوا در شهر اصفهان که مایل به استخدام و همکاری در قالب دورکاری هستند، بپردازید.

همین طور ممکن است به دنبال استخدام در قالب مهندس برق در تبریز باشید. به این شکل می توانید به دنبال استخدام های مهندس برق در تبریز باشید. نوع این کار و جنس آن، خارج از قراردادهای دورکاری خواهد بود، با این همه امکان این را دارید که در شکل قرارداد پاره وقت به جستجوی مشاغل تحت عنوان مهندس برق بپردازید.

سخن پایانی

به این ترتیب با یک فیلتر صحیح در وب سایت های استخدام آنلاین، به راحتی می توانید جستجوی هوشمندانه آگهی استخدام انجام داده و در کمترین زمان رزومه خود را برای مشاغلی ارسال کنید که تطابق کامل با ویژگی ها و نیازهای شما دارند. شما معمولا چطور برای استخدام جدید اقدام کرده و چه تجربیاتی در این زمینه دارید؟

 

نظری برای این مقاله ثبت نشده است