علائم فشار کاری و مشکلاتی که پرکاری زیاد از حد به وجود می آورد

نوشته شده توسط

سمیرا نقیبی

علائم فشار کاری و مشکلاتی که پرکاری زیاد از حد به وجود می آورد

علائم فشار کاری کدامند و چطور مشخص می شود که یک فرد بیش از توان خود تحت استرس های کاری و مسئولیت های مضاعف قرار گرفته است؟

پیش ا ز شروع پاندمی کرونا نیز شرایط کاری به سمت دورکاری و افزایش ساعت های کاری به این شکل، انجام می شد؛ اما به نظر می رسد که در قالب کار و اشتغال جدید، شرایط به شکلی پرفشارتر پیش می رود. برخی از افراد بر این تصور هستند که با ساعت های کار کردن طولانی تر، می توانند بازدهی بیشتری به دست بیاورند، اما  شاید تصور کنید با کار کردن بیشتر و بیشتر می‌توانید بازدهی را افزایش دهید اما عدم استراحت کافی نه تنها به افزایش کارایی منجر نمی‌شود بلکه با خسته و فرسوده کردن فرد بازدهی او را از حالت عادی هم پایین‌تر خواهد آورد. از این روی اگر در بهترین سایت کاریابی در تهران به دنبال مشاغل بیشتر و به دست گرفتن پروژه های اضافه هستید، کمی دست نگه داشته و ابتدا پتانسیل های خود را به خوبی شناسایی کنید. 

اگر هر یک از علائم زیر را در خود مشاهده می کنید، باید کمی از فشار کاری خود کاسته و میزان استرس های ناشی از آن را تا حد امکان کاهش دهید. شما در ریسک قرار گرفتن در معرض فشارهای زیاد از حد اشتغال هستید و روزهای خوبی برایتان متصور نیستیم.

علائم فشار کاری

۱. چالش های حل کردن مشکلات کاری

هم ما در محیط کاری خود با مشکلاتی روبرو هستیم، اما زمانی که در فشار و استرس کاری قرار می گیرید، در حل این مشکلات با چالش ها و ناتوانی روبرو خواهید شد. افرادی که در آرامش کاری به سر می برند، به خوبی از پس حل کردن فشارها و مشکلات کاری خود برآمده و در مقابل آن عده ای که تحت استرس هستند، کمترین توان را در این زمینه خواهند داشت.

۲. پایین آمدن آستانه تحمل

در صورتی که تحت استرس و فشار کافی بالا باشید، آستانه تحمل شما پایین آمده و خیلی زود انگیزه های خود را از دست داده و به شکلی خود را می بازید. برای این منظور باید آرامش خود را بازیافته و در مقابله با مسائل، آستانه تحمل بالاتری داشته باشید.

۳. اتلاف وقت

بی آن که نسبت به عواقب آن آگاه باشید، به دلیل فشارها و استرس های کاری، اتلاف وقت زیادی حین کارکرد خود خواهید داشت و به نظر می رسد که نمی توانید کارکرد خود را به شکلی موثر و بهینه پیش ببرید. اتلاف وقت و انجام دادن کار کاذب چیزی است که بسیاری از افراد در این وضعیت، تجربه می کنند.

4. خستگی زودرس

آن دسته از افرادی که تحت فشارهای ناشی از کار و مسئولیت زیاد، به اشتغال خود ادامه می دهند، دچار خستگی زودرس بوده و نوعی فرسودگی را تجربه می کنند. چنین افرادی همیشه خموده و نالان بوده و احساس نشاط و شادابی ندارند.

منبع:

fastcompany

برچسبها کاریابی
نظری برای این مقاله ثبت نشده است