چطور برای مصاحبه استخدام آماده شویم؟

نوشته شده توسط

سمیرا نقیبی

چطور برای مصاحبه استخدام آماده شویم؟

چطور باید برای مصاحبه استخدام آماده شده و چه اصول و نکاتی را در طول جلسه مصاحبه رعایت کنیم تا بهترین نتیجه حاصل شود؟

زمانی که در جستجوی شغلی جدید بوده و در میان آگهی های استخدام به دنبال آگهی استخدام مورد نظر خود می گردید، تا رسیدن به شغل مورد انتظار و روز مصاحبه استخدام فرآیندی تکراری و گاهی کسل کننده را پیش رو دارید. اما به محض آن که تماس ابتدایی و ارسال رزومه با موفقیت همراه بوده و قرار جلسه مصاحبه گذاشته می شود، استرس های ناشی از آن نیز آغاز خواهد شد.

در روز مصاحبه چه سوالاتی از شما پرسیده شده و باید چه پاسخ هایی به آن ها بدهید تا نتیجه استخدام مثبت بوده و موقعیت شغلی مورد نظر خود را به دست بیاورید. در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم چطور باید برای مصاحبه استخدام آماده بود که بهترین نتیجه به دست آید.

آمادگی برای مصاحبه استخدام

در مراحل آمادگی برای مصاحبه استخدام باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

لباس رسمی و مناسب بپوشید

به یاد داشته باشید که پوشش مناسب و مرتب و به طور کلی آراستگی شما در روز مصاحبه شغلی اهمیت خاص خود را دارد. کفش های واکس نزده و نامرتب، لباس چروکیده یا به هر شکلی بی نظمی در ظاهر شما، یک امتیاز منفی به شمار آمده و باعث می شود که کارفرما دید منفی و ناخوشایندی پیدا کند. از این روی لازم است که حتما با ظاهری آراسته و مرتب در مصاحبه استخدامی وارد شوید.

مصاحبه استخدام

آرامش خود را حفظ کنید

برای حضور پیدا کردن در جلسه مصاحبه استخدامی، لازم است که حتما آرامش خود را به خوبی حفظ نمایید. اضطراب و استرس قطعا به موفقیت شما در جلسه مصاحبه ضربه خواهد زد. این باعث می شود که طرف مقابل متوجه اضطراب و عدم تسلط شما شده و این از شما یک شخص غیرحرفه ای به تصویر خواهد کشید. قطعا حرفه ای ها در هر حوزه تخصص و شغلی، تسلط بیشتری بر خود داشته و به دلیل قائم بودن به اطلاعات حوزه کاری خود، با قدرت بیشتری ظاهر می شوند.

صداقت به خرج دهید

به هیچ وجه در مصاحبه استخدامی و برای موفقیت در آن، به ادعاهای پوچ و دروغ نپردازید. قطعا کارفرما توقع ندارد که شما در همه چیز بهترین بوده و به نوعی بی نقص باشید. بنابراین هیچ ایرادی ندارد که به نقاط ضعف خود اشاره کرده و یا در بعضی موارد ناآگاهی خود را بروز دهید. صداقت نشان دادن در جلسه مصاحبه شغلی، باعث می شود که طرف مقابل به شما اعتماد کرده و شما را فرد امین و قابل اعتمادی بیابد. به این ترتیب او خواهد دانست که می تواند مسئولیت های ریز و درشت را به شما محول کرده و این یک امتیاز محسوب خواهد شد. بسیاری از چیزهایی که احتمالا شما در خصوص آن ها کم دانسته یا ناآگاهی دارید، به سادگی قابل یادگیری و رفع خواهند بود و نیازی نیست که کامل و به صورت 100 درصدی برای شغلی در نقطه کمال قرار داشته باشید. اما اگر حتی یک مورد را به دروغ در مورد خود عنوان ساخته و بعد خلاف آن مشخص شود، به سختی موفق به جلب نظر کارفرمای خود خواهید شد.

برای حقوق و دستمزد چانه نزنید

اگر چه باید به صراحت میزان حقوق درخواستی خود را در جلسه مصاحبه اعلام کنید، اما بهتر است در بدو امر و پیش از اثبات توانمندی های خود، برای حقوق و دستمزد آن قدرها چانه نزنید. البته که حقوق پیشنهادی شرکت باید تناسبی با توانمندی های شما، رده شغلی، سطح تحصیلات و غیره داشته باشد؛ اما برای کمی بیشتر از آن، سکوت کرده و اجازه دهید تا توانمندی ها و اثربخشی عملکرد شما در مجموعه به اثبات برسد. پس از آن می توانید با دستی پر، برای افزایش حقوق خود، درخواست دهید.

مصاحبه استخدام

هرگز اسرار شرکت های قبلی را فاش نکنید

این اشتباهی است که بسیاری از ما مرتکب شده و در مصاحبه های شغلی، گریزی به تجربه های قبلی خود در شرکت های پیشین زده و در خلال صحبت ها، اسراری از آن ها را فاش می کنیم. به این شکل کارفرمای جدید نسبت به شما سوء ظن پیدا کرده و این احتمال را می دهد که در آینده نسبت به داده ها و اسرار شرکت خود نیز کاملا وفادار نباشید.

سخن پایانی

شما چه موارد مهم دیگری را در یک مصاحبه استخدام مهم می دانید که در بالا به آن ها اشاره نشده باشد؟ این نکات و موارد را در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان وبلاگ الواستخدام در میان بگذارید.

نظری برای این مقاله ثبت نشده است