چطور با اخراج شدن کنار بیاییم؟

نوشته شده توسط

سمیرا نقیبی

چطور با اخراج شدن کنار بیاییم؟

اخراج شدن یکی از مسائلی است که گاه و بیگاه کارمندان در رده های شغلی مختلف با آن مواجه می شوند و لزوما هم همیشه به ضعف در کار و ضعیف ظاهر شدن در آن، مربوط نمی شود. برای کنار آمدن با این موضوع، اما باید نکاتی را در نظر داشته باشید.

احتمالا شما با شنیدن خبر اخراج شدن خود، احساس بسیار ناخوشایندی دارید و نمی توانید به راحتی با این خبر کنار بیاید. احتمالا اکنون شما خود را مقابل رئیس خود، مدیر، هم دوره ای ها و حتی همسر خود کوچک و شکست خورده احساس کرده و مطمئن نیستید که چطور می توانید این موضوع را با آن ها در میان بگذارید. اما توصیه می کنیم که فعلا دست نگاه داشته و از این موضوع اخراج چیزی به کسی نگویید. تنها راهی که پیشنهاد می شود این است که در صورت تمایل با یک تماس یا پیام کوتاه به نزدیکان خود خبر داده و این موضوع را به تنهایی در ذهن خود حل و فصل کنید. به این موضوع بیاندیشید که هنوز آگهی های استخدام زیادی وجود دارد و به زودی شغل مناسبی از میان آن ها انتخاب و جستجو خواهید کرد. ناراحتی شما موضوع عجیبی نیست و می توانید به راحتی مدتی را به ناراحتی و غصه خوردن سپری کنید. این چیزی نیست که طولانی مدت ادامه داشته باشد و می توانید از به پایان رسیدن خوشایند آن اطمینان خاطر داشته باشید.

اما در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم چطور می توان به بهترین شکل ممکن با اخراج شدن کنار آمد.

اخراج شدن

خبرهای بد را به بهترین شکل به دیگران بدهید

زمانی که اوضاع بحرانی اتفاق می افتد، به احتمال زیاد دیگران از شما می پرسند "چطور این اتفاق رخ داد، چرا این اتفاق افتاد و غیره". این بسیار مهم است که در همین زمان ناراحت کننده شما در حین پاسخ دادن آرامش، اعتماد به نفس و البته با لحن خوب خود را حفظ کنید. این که ناراحت، شاید کمی دلشکسته و غمگین باشید کاملا طبیعی است. چیزی که درست نیست کوبیدن لیوان خود به دیوار است. با کمی کنترل خونسردی و خشم به سادگی می توانید آرامش خود را بازیابید و به دنبال ادامه مسیر موفقیت باشید.

پس از اخراج شدن ناگهانی باید با دقت به کارفرمای خود گوش دهید

لازم است که به خوبی بدانید کارفرمای شما چه نظری دارد و به چه علتی نسبت به اخراج شما اقدام کرده است. اگر چه کار شما در این شرکت پایان پذیرفته، اما این برای دستیابی به مشاغل دیگر و موفقیت های بعدی ضروری خواهد بود.

حتی در این مرحله می توانید سوالاتی مطرح کرده و هر آن چه لازم است را از کارفرمای سابق خود بپرسید.

پس از اخراج شدن ناگهانی باید در مورد برکناری خود گفتگو کنید

این حق شما است که بدانید به چه دلیلی اخراج شده و چه نیتی بابت قطع همکاری با شما وجود داشته است؟ آیا این یک اخراج فنی بوده یا کاملا بر حسب سلیقه انجام پذیرفته است؟ از پرسیدن این سوالات به هیچ وجه شرمی نداشته باشید.

 

 

از کار قبلی خداحافظی کرده و به شغل جدید خوشامد بگویید

به احتمال بسیار زیاد نخستین عکس العمل شما پس از اخراج شدن هجوم به نیازمندی ها، آگهی های استخدام و کاریابی و وب سایت های شغل یابی و غیره است. هرچند یک راه دیگر هم وجود دارد. شما می توانید از اخراج خود به عنوان یک فرصت برای رسیدن به رویای شغلی قبلی استفاده کرده و شاید حتی به یک کارآفرین تبدیل شوید. یعنی هر کاری که باعث شادی و خوشحالی شما می شود را انجام دهید. تا امروز شما وقتی برای رسیدن به مشاغلی که دوست شان دارید نداشتید ولی حالا زمان کافی را در اختیار دارید. با جستجو در اینترنت موارد مشابه به خود را خواهید یافت و ببینید مردمان موفق چه راهی را طی کردند و از آن ها برای موفقیت و رسیدن به آرزوی شغلی خود ایده های ناب به دست بیاورید.

 

شما می توانید در گروه های شغلی مختلف از جمله استخدام حسابدار، استخدام برنامه نویس، استخدام فروشنده، استخدام مستخدم، استخدام مشاغل فروش، استخدام مشاغل وب، استخدام مشاغلی مالی، استخدام مشاغل خدمات مشتری، استخدام بازاریاب، استخدام کارمند اداری، استخدام پیک موتوری، استخدام مدرس زبان انگلیسی، استخدام مشاغل بازاریابی، اسخدام مشاغل مهارتی، استخدام مشاغل آموزشی، استخدام کارشناس فروش، استخدام آشپز، استخدام راننده، استخدام گرافیست، استخدام مشاغل اداری، استخدام مشاغل مراقبت بهداشت، استخدام مشاغل آشپزی، استخدام منشی، استخدام ناخن کار، استخدام کارگر ساده، استخدام طراح وب سایت، استخدام مشاغل حسابداری، استخدام مشاغل طراحی خلاقانه، استخدام مشاغل حمل و نقل و ... وارد شوید.

الو استخدام، سایت حرفه ای جستجوی فرصت های شغلی و آگهی های استخدام، بر اساس آخرین متد شغل یابی طراحی گردیده است. امکان جستجوی انواع دسته بندی سنتی و عمومی مشاغل، عنوان شغلی، سن و جنسیت، نوع همکاری، محل کار و رشته تحصیلی مورد نیاز، فراهم گردیده است. همچنین با ثبت همکاری در هر آگهی استخدام، ارتباطی زیبا بین کارفرمایان و کارجویان استخدامی فراهم گردیده است. علاوه بر جستجو، کاربران می توانند با ایجاد زنگ شغلی، از آخرین و بهترین فرصت های شغلی با ارسال ایمیل مطلع گردند.

پس از اخراج شدن ناگهانی باید شروع به برنامه ریزی کنید

بلافاصله هزینه های جاری خود را کاهش داده و تا حد امکان به صرفه جویی روی بیاورید. به این شکل تا زمان پیدا کردن شغل جدید و به دست آوردن درآمد مناسب، در یک حاشیه امن قرار خواهید گرفت.

با یک اثر خوب از مجموعه خداحافظی نمایید

خداحافظی حرفه ای و کاملا تاثیرگذار داشته باشید. اجازه ندهید مدیریت و سایر کارکنان از ناراحتی شما بابت اخراج شدن، مطلع شوند.

خود را در یک فضای آموزشی وسیع و حرفه ای جای دهید

در این دوران لازم است شما هر چقدر که می توانید به انجام کارهای مستقل بپردازید و در این بین، از پتانسیل رشد مهارت ها و افزایش مشتری ها از طریق اینترنت می توان استفاده کرد. این درست چیزی است که عصر حاضر در قابلیت های خود جای داده و باید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. فضای نت و دنیای آنلاین، جای مناسبی برای یاد گرفتن و یاد دادن است و هرگز نباید چنین موقعیتی را به سادگی از دست بدهید. اگر قرار باشد که به سادگی چیزی آموخته و از پتانسیل های موجود در دنیای یادگیری بهره مند شوید، فضای آنلاین و دنیای اینترنت بهترین موقعیت را برای شما همراه خواهد داشت.

هر روز به جستجوی منابع جدید آموزشی و به روز کردن مهارت های خود باشید. خوشبختانه آموزش های آنلاین کم نیستند و به سادگی می توانید در یک جامعه بسیار بزرگ و پرجمعیت به نام اینترنت جای باز کنید و به مرور زمان خواهید دید که در فضای کاری بسیار خوبی قرار دارید.

سخن پایانی

به هر ترتیب اخراج شدن پایان دنیای شغلی شما نیست و می توانید در اندک زمانی دوباره شغل مناسب خود را جستجو کرده و به راحتی در یک موقعیت کاری جدید قرار بگیرید. هر یک از اخراج و از دست دادن کارها، به نوعی پلی برای رسیدن به موقعیت شغلی تازه است و می توان از تجربیات قبلی برای دست یابی به موقعیت های تازه و موفقیت هایی بزرگتر استفاده کرد. اخراج ناگهانی یا هر گونه اخراجی که به نظر ناعادلانه و بی‌دلیل باشد، می‌تواند بر ذهن فرد تاثیرات منفی باقی بگذارد، اما با کمی خونسردی و حفظ آرامش و روبرو شدن با واقعیت ماجرا، می‌توان بلافاصله برای اشتغال بعدی و دنبال کردن سرنوشت شغلی خود در جایی دیگر اقدام کرد. آیا شما نیز چنین تجربه‌ای در مقام کارمند یا کارفرما داشته‌اید؟ تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: forbes

نظری برای این مقاله ثبت نشده است