چطور با اخراج شدن کنار بیاییم؟

نوشته شده توسط

سمیرا نقیبی

چطور با اخراج شدن کنار بیاییم؟

اخراج شدن یکی از مسائلی است که گاه و بیگاه کارمندان در رده های شغلی مختلف با آن مواجه می شوند و لزوما هم همیشه به ضعف در کار و ضعیف ظاهر شدن در آن، مربوط نمی شود. برای کنار آمدن با این موضوع، اما باید نکاتی را در نظر داشته باشید.

احتمالا شما با شنیدن خبر اخراج شدن خود، احساس بسیار ناخوشایندی دارید و نمی توانید به راحتی با این خبر کنار بیاید. احتمالا اکنون شما خود را مقابل رئیس خود، مدیر، هم دوره ای ها و حتی همسر خود کوچک و شکست خورده احساس کرده و مطمئن نیستید که چطور می توانید این موضوع را با آن ها در میان بگذارید. اما توصیه می کنیم که فعلا دست نگاه داشته و از این موضوع اخراج چیزی به کسی نگویید. تنها راهی که پیشنهاد می شود این است که در صورت تمایل با یک تماس یا پیام کوتاه به نزدیکان خود خبر داده و این موضوع را به تنهایی در ذهن خود حل و فصل کنید. به این موضوع بیاندیشید که هنوز آگهی های استخدام زیادی وجود دارد و به زودی شغل مناسبی از میان آن ها انتخاب و جستجو خواهید کرد. ناراحتی شما موضوع عجیبی نیست و می توانید به راحتی مدتی را به ناراحتی و غصه خوردن سپری کنید. این چیزی نیست که طولانی مدت ادامه داشته باشد و می توانید از به پایان رسیدن خوشایند آن اطمینان خاطر داشته باشید.

اما در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم چطور می توان به بهترین شکل ممکن با اخراج شدن کنار آمد.

اخراج شدن

خبرهای بد را به بهترین شکل به دیگران بدهید

زمانی که اوضاع بحرانی اتفاق می افتد، به احتمال زیاد دیگران از شما می پرسند "چطور این اتفاق رخ داد، چرا این اتفاق افتاد و غیره". این بسیار مهم است که در همین زمان ناراحت کننده شما در حین پاسخ دادن آرامش، اعتماد به نفس و البته با لحن خوب خود را حفظ کنید. این که ناراحت، شاید کمی دلشکسته و غمگین باشید کاملا طبیعی است. چیزی که درست نیست کوبیدن لیوان خود به دیوار است. با کمی کنترل خونسردی و خشم به سادگی می توانید آرامش خود را بازیابید و به دنبال ادامه مسیر موفقیت باشید.

پس از اخراج شدن ناگهانی باید با دقت به کارفرمای خود گوش دهید

بی سر و صدا بنشینید و به آنچه کارفرمای شما می‌گوید، گوش دهید. باید نسبت به آن چه به شما گفته می‌شود، درک خوبی پیدا کنید. لازم است که در این مرحله به خوبی شنوای صحبت‌های کارفرمای خود بوده و خبر اخراج خود به همراه دلایل آن را بشنوید.

از استدلال و یا سعی بر برگرداندن تصمیم کارفرما، خودداری کنید. تصمیم برای خاتمه کار شما قبلاً گرفته شده است و هیچ چیزی که می‌توانید بگویید، در این مرحله تصمیم کارفرمای شما را تغییر نخواهد داد. بنابراین تلاشی برای ترغیب کارفرمای خود برای تجدیدنظر مجدد نکنید، زیرا این کار بدتر آزارتان خواهد داد.
آرام باشید! وقتی اخراج می‌شوید، احتمالاً احساساتی خواهید شد. این کاملاً قابل درک است، با این حال، بهتر است که احساسات خود را بروز ندهید. حتی اگر احساس غم و اندوه و عصبانیت می‌کنید، نفس عمیق بکشید، آرام باشید و از هر گونه تنش دور بمانید.

اگر احساس می‌کنید که قرار است طغیان عاطفی داشته باشید، به تنفس عمیق روی بیاورید. لحظه‌ای مکث کنید و بعد از آن به آرامی ۱۰ نفس عمیق بکشید و لحظه‌ای نفس خود را نگه دارید و سپس دوباره ۱۰ نفس بکشید و دوباره این کار را انجام دهید تا وقتی احساس کردید که کنترلی بر احساسات خود به دست آورده‌اید.

سوال بپرسید و اگر کارفرمای شما دلایل خود را برای پایان دادن به اشتغال شما توضیح نداد، خوب است که علت را جویا شوید. با این حال آماده باشید تا یک جواب ناخوشایند دریافت کنید، مانند “این فقط یک تصمیم تجاری بود” یا اگر به هیچ وجه جوابی در کار نبود، سؤال کنید:

  • مراحل بعدی چیست؟
  • آیا مدارکی برای پر کردن وجود دارد؟
  • آیا شرکت اطلاعاتی را برای خدمات پرسنلی ارائه می‌دهد؟
  • مراحل اخراج بنده چیست؟

پس از اخراج شدن ناگهانی باید در مورد برکناری خود مذاکره و گفتگو کنید

می‌بایست با رئیس اسبق خود موافقت کنید تا مراحل برکناری شما انجام شود و مراحل را جویا شوید. به خاطر این دلیل مهم که باید خود را برای شغل آینده آماده کنید، لازم است که مراحل اخراج خود را بصورت دقیق بررسی نمایید

 

 

از کار قبلی خداحافظی کرده و به شغل جدید خوشامد بگویید

به احتمال بسیار زیاد نخستین عکس العمل شما پس از اخراج شدن هجوم به نیازمندی ها، آگهی های استخدام و کاریابی و وب سایت های شغل یابی و غیره است. هرچند یک راه دیگر هم وجود دارد. شما می توانید از اخراج خود به عنوان یک فرصت برای رسیدن به رویای شغلی قبلی استفاده کرده و شاید حتی به یک کارآفرین تبدیل شوید. یعنی هر کاری که باعث شادی و خوشحالی شما می شود را انجام دهید. تا امروز شما وقتی برای رسیدن به مشاغلی که دوست شان دارید نداشتید ولی حالا زمان کافی را در اختیار دارید. با جستجو در اینترنت موارد مشابه به خود را خواهید یافت و ببینید مردمان موفق چه راهی را طی کردند و از آن ها برای موفقیت و رسیدن به آرزوی شغلی خود ایده های ناب به دست بیاورید.

الو استخدام به عنوان یک مرجع جامع استخدام و وب سایت دورکاری در کشور فعالیت داشته و شما می توانید به عنوان کارفرما یا جوینده کار در این فضای گسترده، به ثبت درخواست کارجو یا ثبت درخواست کار بپردازید.

در الواستخدام، استخدام کلیه شهرها از جمله استخدام تهران، استخدام کرج، استخدام مشهد، استخدام اصفهان، استخدام تبریز، استخدام شیراز، استخدام اهواز، استخدام قم، استخدام کرمانشاه، استخدام ارومیه و ... را داریم.

شما می توانید همین طور در گروه های شغلی مختلف از جمله استخدام حسابدار، استخدام برنامه نویس، استخدام فروشنده، استخدام مستخدم، استخدام مشاغل فروش، استخدام مشاغل وب، استخدام مشاغلی مالی، استخدام مشاغل خدمات مشتری، استخدام بازاریاب، استخدام کارمند اداری، استخدام پیک موتوری، استخدام مدرس زبان انگلیسی، استخدام مشاغل بازاریابی، اسخدام مشاغل مهارتی، استخدام مشاغل آموزشی، استخدام کارشناس فروش، استخدام آشپز، استخدام راننده، استخدام گرافیست، استخدام مشاغل اداری، استخدام مشاغل مراقبت بهداشت، استخدام مشاغل آشپزی، استخدام منشی، استخدام ناخن کار، استخدام کارگر ساده، استخدام طراح وب سایت، استخدام مشاغل حسابداری، استخدام مشاغل طراحی خلاقانه، استخدام مشاغل حمل و نقل و ... وارد شوید.

الو استخدام، سایت حرفه ای جستجوی فرصت های شغلی و آگهی های استخدام، بر اساس آخرین متد شغل یابی طراحی گردیده است. امکان جستجوی انواع دسته بندی سنتی و عمومی مشاغل، عنوان شغلی، سن و جنسیت، نوع همکاری، محل کار و رشته تحصیلی مورد نیاز، فراهم گردیده است. همچنین با ثبت همکاری در هر آگهی استخدام، ارتباطی زیبا بین کارفرمایان و کارجویان استخدامی فراهم گردیده است. علاوه بر جستجو، کاربران می توانند با ایجاد زنگ شغلی، از آخرین و بهترین فرصت های شغلی با ارسال ایمیل مطلع گردند.

دسته بندی ها در این وب سایت شامل متخصصین و مهندسین، کارکنان رایانه و فناوری، کارکنان مالی و حسابداری، کارکنان مهارتی و خدماتی، کارکنان پشتیبانی و اداری، کارکنان فروش و بازاریابی، کارکنان حمل و نقل، کارکنان مشاغل ساده، کارکنان آموزشی و کارکنان هنری و رسانه می شوند.

پس از اخراج شدن ناگهانی باید شروع به برنامه ریزی کنید

شما باید هزینه‌های خود را کاهش دهید تا بودجه لازم برای حمایت از خود برای چندین ماه و بدون درآمد جدید داشته باشید. اگر به ویزیت پزشک نیاز دارید، پیش از اتمام اعتبار دفترچه بیمه خود که وابسته به شغلتان بوده است، به پزشک مراجعه نموده و از این فرصت بهره‌مند شوید.

امضا برگه تسویه حساب خود را به تعویق بیاندازید

بهتر است قبل از امضا فوری، با کارشناسانی که برای همین موضوع در اداره کار وجود دارند مشورت کنید. اگر فورا نامه تسویه حساب را امضا کنید و رسید دهید که دیگر شرکت به شما تعهداتی ندارد؛ ممکن است با انجام این کار فرصت شما برای طرح دعوی حقوقی علیه کارفرما از بین برود. زیرا به طور کلی این رسید می‌گوید که این شرکت هنگام اخراج شما از کلیه تعهدات قانونی آزاد و کلیه حق و حقوق شما فارغ شده و آن‌ها را به صورت تمام و کمال پرداخت کرده است.

با یک اثر خوب از مجموعه خداحافظی نمایید

این درست است که شما از اخراج ناگهانی خود آزرده خاطر هستید، اما سعی کنید که با روحیه‌ای حداقل به ظاهر خوب و با خوشرویی از مجموعه جدا شوید. از کارفرما بابت فرصتی که پیشتر در اختیار شما گذاشته تشکر کرده و با احترام کامل محل را ترک کنید. به یاد داشته باشید که ممکن است برای شغل جدید به رضایت نامه‌ای از محل کار قبلی خود احتیاج داشته باشید، بنابراین پل‌های پشت سر خود را خراب نکنید.

حقوق خود به عنوان استخدام شده را بشناسید

با شناخت حقوق خود، کارفرما نمی‌تواند حق شما را ضایع کرده و یا مانع رسیدن به آن چیزی که به صورت قانونی برایتان تعریف شده، گردد. قانون کار چه می‌گوید؟ قانون کار را مطالعه کرده و در صورتی که در جایی حقی از شما ضایع شده است، برای احقاق آن اقدام کنید. آیا مبالغ کامل تسویه و سنوات خود را دریافت کرده اید؟ موضوع بیمه چه می‌شود و غیره…

حق خود را به طور کاملا بگیرید

در صورتی که حقوق شما طبق بندهای قرارداد داده نشده و یا کارفرما تخطی از پرداخت پاداش، سنوات و غیره داشته است، ابتدا این موضوع را به وی اعلام کرده و فرصت کوتاهی برای پرداخت بدهید. در غیر این صورت با شکایت به اداره کار، موضوع حقوق خود پس از اخراج را دنبال نمایید.

خود را در یک فضای آموزشی وسیع و حرفه ای جای دهید

در این دوران لازم است شما هر چقدر که می توانید به انجام کارهای مستقل بپردازید و در این بین، از پتانسیل رشد مهارتها و افزایش مشتری ها از طریق اینترنت می توان استفاده کرد. این درست چیزی است که عصر حاضر در قابلیت های خود جای داده و باید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. فضای نت و دنیای آنلاین، جای مناسبی برای یاد گرفتن و یاد دادن است و هرگز نباید چنین موقعیتی را به سادگی از دست بدهید. اگر قرار باشد که به سادگی چیزی آموخته و از پتانسیل های موجود در دنیای یادگیری بهره مند شوید، فضای آنلاین و دنیای اینترنت بهترین موقعیت را برای شما همراه خواهد داشت.

هر روز به جستجوی منابع جدید آموزشی و به روز کردن مهارت های خود باشید. خوشبختانه آموزش های آنلاین کم نیستند و به سادگی می توانید در یک جامعه بسیار بزرگ و پرجمعیت به نام اینترنت جای باز کنید و به مرور زمان خواهید دید که در فضای کاری بسیار خوبی قرار دارید.

به دنبال شغل تازه باشید

رزومه خود را به روز رسانی کنید

درست است که شما به صورت ناعادلانه و بی‌دلیل از محل کار قبلی خود اخراج شده‌اید، اما این دلیلی بر آن نیست که برای جستجوی شغل تازه، تعلل به خرج دهید. رزومه خود را به روز رسانی کرده و در میان مشاغلی که برای استخدام می بینید، گزینه‌های مورد علاقه و مناسب خود را انتخاب نمایید.

مدیر قبلی خود را به عنوان نخستین مشتری خود در نظر بگیرید

گزارش ها نشان می دهد که تا سال ۲۰۲۰، نیمی از نیروی کار امریکا حداقل یک بار در عمر کاری شان در شرایط متزلزل و با امنیت شغلی پایین مشغول به کار می شوند. باید بگوییم حتی اگر متعهد به انجام کار بصورت تمام وقت در این شرایط هستید هم چیزی برای از دست دادن ندارید، چرا که می توانید از رئیس سابق خود بخواهید که مشتری شما باشد. چه راهی برای دست یابی به مهارت های بیشتر و قرار گرفتن در مسیر علایق کاری وجود دارد؟ در جواب باید بگوییم با وجود همه مشغله های کاری، دنیای کار مستقل درست در مقابل چشمان شما قرار دارد.

برای مصاحبه شغلی آماده شوید

قطعا روحیه شما از اخراج ناگهانی قبلی آزرده شده است، اما روی خود کار کرده و برای مصاحبه شغلی جدید آماده شوید. کارفرمای تازه قطعا سوالاتی درباره محل کار قبلی شما می‌پرسد و لازم است که کاملا حرفه‌ای به این سوالات پاسخ دهید.

سخن پایانی

به هر ترتیب اخراج شدن پایان دنیای شغلی شما نیست و می توانید در اندک زمانی دوباره شغل مناسب خود را جستجو کرده و به راحتی در یک موقعیت کاری جدید قرار بگیرید. هر یک از اخراج و از دست دادن کارها، به نوعی پلی برای رسیدن به موقعیت شغلی تازه است و می توان از تجربیات قبلی برای دست یابی به موقعیت های تازه و موفقیت هایی بزرگتر استفاده کرد. اخراج ناگهانی یا هر گونه اخراجی که به نظر ناعادلانه و بی‌دلیل باشد، می‌تواند بر ذهن فرد تاثیرات منفی باقی بگذارد، اما با کمی خونسردی و حفظ آرامش و روبرو شدن با واقعیت ماجرا، می‌توان بلافاصله برای اشتغال بعدی و دنبال کردن سرنوشت شغلی خود در جایی دیگر اقدام کرد. آیا شما نیز چنین تجربه‌ای در مقام کارمند یا کارفرما داشته‌اید؟ تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

الو استخدام به عنوان یک مرجع جامع استخدام و وب سایت دورکاری در کشور فعالیت داشته و شما می توانید به عنوان کارفرما یا جوینده کار در این فضای گسترده، به ثبت درخواست کارجو یا ثبت درخواست کار بپردازید.

در الواستخدام، استخدام کلیه شهرها از جمله استخدام تهران، استخدام کرج، استخدام مشهد، استخدام اصفهان، استخدام تبریز، استخدام شیراز، استخدام اهواز، استخدام قم، استخدام کرمانشاه، استخدام ارومیه و ... را داریم.

شما می توانید همین طور در گروه های شغلی مختلف از جمله استخدام حسابدار، استخدام برنامه نویس، استخدام فروشنده، استخدام مستخدم، استخدام مشاغل فروش، استخدام مشاغل وب، استخدام مشاغلی مالی، استخدام مشاغل خدمات مشتری، استخدام بازاریاب، استخدام کارمند اداری، استخدام پیک موتوری، استخدام مدرس زبان انگلیسی، استخدام مشاغل بازاریابی، اسخدام مشاغل مهارتی، استخدام مشاغل آموزشی، استخدام کارشناس فروش، استخدام آشپز، استخدام راننده، استخدام گرافیست، استخدام مشاغل اداری، استخدام مشاغل مراقبت بهداشت، استخدام مشاغل آشپزی، استخدام منشی، استخدام ناخن کار، استخدام کارگر ساده، استخدام طراح وب سایت، استخدام مشاغل حسابداری، استخدام مشاغل طراحی خلاقانه، استخدام مشاغل حمل و نقل و ... وارد شوید.

الو استخدام، سایت حرفه ای جستجوی فرصت های شغلی و آگهی های استخدام، بر اساس آخرین متد شغل یابی طراحی گردیده است. امکان جستجوی انواع دسته بندی سنتی و عمومی مشاغل، عنوان شغلی، سن و جنسیت، نوع همکاری، محل کار و رشته تحصیلی مورد نیاز، فراهم گردیده است. همچنین با ثبت همکاری در هر آگهی استخدام، ارتباطی زیبا بین کارفرمایان و کارجویان استخدامی فراهم گردیده است. علاوه بر جستجو، کاربران می توانند با ایجاد زنگ شغلی، از آخرین و بهترین فرصت های شغلی با ارسال ایمیل مطلع گردند.

دسته بندی ها در این وب سایت شامل متخصصین و مهندسین، کارکنان رایانه و فناوری، کارکنان مالی و حسابداری، کارکنان مهارتی و خدماتی، کارکنان پشتیبانی و اداری، کارکنان فروش و بازاریابی، کارکنان حمل و نقل، کارکنان مشاغل ساده، کارکنان آموزشی و کارکنان هنری و رسانه می شوند.

منبع: forbes

نظری برای این مقاله ثبت نشده است