محبوبیت در محیط کار ؛ چطور در محیط کار برای همکاران شخصیتی دوست داشتنی و جذاب باشیم؟

نوشته شده توسط

سمیرا نقیبی

محبوبیت در محیط کار ؛ چطور در محیط کار برای همکاران شخصیتی دوست داشتنی و جذاب باشیم؟

برای به دست آوردن محبوبیت در محیط کار باید با همکاران خود رابطه ای صمیمانه و بر اساس منطق و محبت و البته دو طرفه ایجاد کرده و به کمترین موضوعات در مورد آن ها اهمیت بدهید.

انسان به عنوان یک موجود اجتماعی علاقه مند به دوست داشتن و دوست داشته شدن است. هر یک از ما دوست داریم در محیط های مختلف و پس از استخدام مورد تایید دیگران قرار گرفته و به ویژه محبوبیت در محیط کار داشته باشیم. البته این به چنین نقطه ای منجر نمی شود که برای کسب رضایت سایر افراد، حاضر به انجام هر کاری باشیم یا شان و منزلت خود را پایین بیاوریم. وجود شخصیت های متفاوت و مختلف در محل کار و روابط کاری بین همکاران هم رده یا با رده های مختلف، دوست داشته شدن از سوی همه افراد را ناممکن کرده با این حال با پیروی از راهکارهایی که در زیر آورده و مطرح شده، می تواند محبوبیت و میزان دوست داشته شدن در محیط کاری را بالا ببرد.

در ادامه با الو استخدام همراه باشید.

محبوبیت در محیط کار

1. همکاران خود را با اسم صدا کنید

به جرات می توان گفت که همه افراد از شنیدن و صدا زده شدن خود با نامشان بیشتر خوشحال می شوند. شما با این شکل از صدا زدن، به آن ها احساس صمیمیت و نیز حس خاص بودن داده و نشان می‌دهید که نه به عنوان یک همکار بلکه به خاطر شخصیت خودشان به آن ها ارزش می دهید. نحوه بیان درخواست‌‌ هم به اندازه صدا کردن افراد مهم است. مثلا به جای اینکه حین عبور از کنار میز همکاران خود یادآوری کنید که: «گزارش رو تا آخر وقت می خواهم»، بهتر است درنگی کرده و برای لحظه‌ای کنار آن ها ایستاده و بگویید «سلام مینا. اوضاع چطوره؟ همه چی خوبه؟ راستی ممکنه گزارش را تا آخر وقت آماده کنی؟ ممنون می شم.».

 

محبوبیت در محیط کار

 

۲. نکات مثبت را دنبال کنید

افراد منفی باف را دوست نداریم و همگی می دانیم که منفی بافی به هیچ وجه جذاب نیست و هیچ یک از افراد فامیل، آشنایان و از همه بیشتر کارمندان و همکاران به منفی بافی و انرژی های منفی علاقه مند نبوده و سعی به دوری از این افراد می کنند. بنابراین لازم است که حتما انرژی مثبت داشته و افکار خوب و مثبت را نیز به سایر کارکنان بدهید. 

۳. رقابت های منفی نداشته باشید

اگر چه رقابت به ذات موضوعی مثبت و خوب است؛ اما هرگز در محیط کاری خود دارای رقابت های سنگین و منفی نشوید. لازم است که حتما در شرکت همه افراد با شما خوب بوده و برداشت مثبتی از شما داشته باشند. گاهی اوقات راه انداختن رقابت های منفی و بعضی اوقات توأم با دشمنی، می تواند کل روابط و آینده کاری طرفین را تحت تاثیر منفی خود قرار دهند.

محبوبیت در محیط کار

 

۴. کمک کنید و کمک بگیرید

کمک کردن به دیگر همکاران و کمک گرفتن از آن ها نه تنها هیچ اشکالی ندارد، بلکه می تواند زمینه رشد و محبوبیت شما را فراهم سازد. لازم است که روابط خود با سایر کارمندان و کارکنان را در الگوی کارکرد حضوری یا دورکاری، تقویت نمایید.

۵.  دست دادن را فراموش نکنید

کارمندان و همکاران عاشق دوستان و همکارانی هستند که همیشه حال آن ها را جویا شده، با آن ها دست داده و به هر شکلی ارتباطات خود را صمیمانه نگاه می دارند. البته با توجه به شیوع ویروس کرونا مشخص نیست که چه مدت دیگر باید این شکل از رفتار دوری گزینی را دنبال کنیم، اما در شرایط نرمال؛ دست دادن، روبوسی کردن و به هر شکلی ابراز صمیمیت جالب خواهد بود.

۶. گپ های کوتاه را کنار بگذارید

از دنبال کردن گپ و گفت های کوتاه در محیط کار اجتناب کرده و اگر قرار است زمانی را به این گفتگوهای بی مایه و بی فایده اختصاص دهید، حتما باید گفت و گوها به شکلی پیش بروند که نتیجه ای برای کار داشته و صرفا بر مسائل حاشیه ای چون روزمرگی ها متمرکز نباشند. این باعث می شود که وجه کاری شما پایین آمده و به نظر برسد که تنها در حال گپ زدن هستید. به یاد داشته باشید که این موضوع هم برای کارمندان و هم مدیران ارشد و مدیرعامل قابل توجه و ناخوشایند خواهد بود.

 

محبوبیت در محیط کار

 

۷. رفتاری با ثبات داشته باشید

ثبات داشتن به این معنا است که در محیط کاری خود یک موضع خاص را داشته و هر دم با وزیدن باد به سمتی دیگر، تغییر موضع ندهید. شاید در ظاهر به نظر برسد که این تغییر زاویه شما، در جهت حمایت از شرایط جدید است، اما توصیه می کنیم تا مادامی که دلیل منطقی برای تغییر موضع خود ندارید، از تغییر دادن آن پرهیز کرده و اجازه دهید تا در محیط کار به عنوان فردی حرفه ای که بر عقاید خود پایبند است، شناخته شوید.

منبع: INC

نظری برای این مقاله ثبت نشده است